Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Doznawanie doświadczenia sensorycznego

Doznawanie doświadczenia sensorycznego

Dorothé Kessels, Szefowa Działu Projektowania Wykładzin PCV
Maj 2019 r

Allura Fusion wykladzina pcv

W związku z ogromną konkurencją na rynku, firmy nieustannie szukają sposobów na wyróżnienie się. Niezależnie od tego, czy jest to unikalny branding, czy kampanie marketingowe - firmy szukają możliwości wyróżnienia się na tle konkurencji - szczególnie w branży handlu detalicznego, hotelarskiej i rekreacyjnej, gdzie chodzi o przyciągnięcie jak największej ilości osób

Doznawanie doświadczeń sensorycznych dzięki indywidualnym projektom podłóg

Nasza szefowa działu projektowania wykładzin PCV Dorothé Kessels współpracuje z Forbo od ponad 20 lat. Zaczynała karierę jako niezależna projektantka zajmująca się pokryciami ścian i tkaninami. Zafascynowana kolorami i środowiskiem naturalnym od najmłodszych lat, czerpie inspiracje z licznych podróży i zamiłowania do przyrody. Dorothé stale obserwuje w jaki sposób rozwijające się możliwości projektowania na zamówienie pomagają firmom wyróżniać się z tłumu i oferować klientom nowy poziom doświadczeń.

Dorothé Kessels, Head of Design Vinyl
Smack Nightclub, Lemmington Spa

To pragnienie zróżnicowania dotyczy oczywiście również aranżacji wnętrz komercyjnych, a popyt na produkty, które można dostosować lub nadać im indywidualny charakter, znacznie wzrosły. Nowe technologie, takie jak druk cyfrowy lub 3D, otwierają szeroki wachlarz możliwości projektowania. Na przykład w przypadku tapet ściennych, malowidła ścienne zyskują coraz większe zainteresowanie i udział w rynku. Nowe techniki druku cyfrowego sprawiają, że są coraz bardziej dostępne i opłacalne - ale nie zawsze tak było.

W branży podłóg pojawienie się technik masowej produkcji niewątpliwie zmieniło jej oblicze, ale spowodowało także pewną jednorodność, a standaryzacja umożliwiła dostęp do produktów po przystępnych cenach na znacznie większym rynku. Nie oznacza to, że nie ma dostępnych opcji dla projektantów poszukujących bardziej spersonalizowanych rozwiązań, ale generalnie osiągnięcie tej indywidualnej estetyki wymaga zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Ostatnie innowacje w produkcji doprowadziły jednak do pojawienia się kilku produktów podłogowych o losowych wzorach, które pozwalają projektantom tworzyć całkowicie unikalne instalacje przy użyciu produktu „z półki”. Atrakcyjność tego rodzaju rozwiązania polega na tym, że odpowiada ono na psychologiczną potrzebę zróżnicowania, bez wysokich cen i długich czasów realizacji charakterystycznych dla indywidualnych zamówień.

Jak wspomniano wcześniej, ma to szczególne znaczenie dla branży handlu detalicznego, hotelarskiej i rekreacyjnej, w których środowisko wewnętrzne w znacznym stopniu oddziałuje na wrażenia sensoryczne klienta. Wygląd sklepu, baru lub restauracji głęboko wpływa na przyciąganie i zatrzymywanie klientów - tym bardziej na dzisiejszym rynku, biorąc pod uwagę nieustanną walkę o to, by odciągnąć konsumentów od zakupów online by przyszli do fizycznego sklepu.

Allura Fusion WP60375-W60375-W60387.

Wybór produktów modułowych o losowym wzorze lub projekcie to szybki sposób na zapewnienie, że każda instalacja ma swoją własną tożsamość, ponieważ żadne dwa projekty nie będą wyglądać tak samo. Na przykład w kategorii produktów z kolekcji Luxury Vinyl Tile (LVT) występuje nowy sposób projektowania.

Allura Fusion WP60374

Allura Fusion firmy Forbo to kolekcja, która wykorzystuje innowacyjne techniki kolorowania, aby nadać wnętrzu oryginalny wygląd bez powtarzania wzorów. Kolekcja składa się z czterech wzorów desek i trzech kafelków, a każdy element z serii Allura Fusion jest całkowicie wyjątkowy. Żadna wyprodukowana płytka czy deska się nie powtarza, co przekłada się na prawdziwie indywidualną estetykę.
Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technice produkcji, która łączy tradycyjne metody drukowania ze swobodnie płynącymi, kolorowymi strumieniami PVC w celu wytworzenia warstwy ścieralnej o grubości 0,7 mm. Rezultatem jest płynny, wyrazisty wygląd, który daje projektantom swobodę tworzenia naprawdę indywidualnych, wizualnie wyróżniających się instalacji, których wszystkie elementy oddziałują na zmysły klientów.
Co więcej, Allura Fusion jest również zaprojektowana do łatwego montażu wraz z naszymi płytkami dywanowymi Tessera i flokowanymi płytkami Flotex bez potrzeby różnicowania poziomów podłoża, czy stosowania listew łączących, co oznacza, że można szybko i łatwo stworzyć zintegrowane projekty podłóg.

Połączenie tego rodzaju wykładzin podłogowych z bardziej standardowymi produktami jeszcze bardziej rozszerza możliwości projektowania, umożliwiając tworzenie wyrazistych stref czy pomagając w odnalezieniu się na danym terenie. Mieszaj i łącz kolory, tekstury i wzory, aby stworzyć niepowtarzalne, wyraziste wnętrza.

Zebra Technologies Tessera and Allura
T-Mobile Flotex Vision