Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex
metro planks

Flotex Metro, geniş ve modern bir renk skalasını kapsayan çok yönlü bir zemin tasarımıdır. Sade desenler dokuyu belirli bir form olmadan taşır ve Flotex zeminlere özgü otantik bir his yaratır.

Flotex Metro, ofis veya perakende uygulamaları ile ince bir tekstil görünümünün istendiği her yere uygundur.

Ürünler

Flotex Metro planks

  Flotex planks hakkında

  Flotex planks: Sofistike & Stil sahibi

  Modüler zeminler en büyük trendlerinden biri olduğu için 100x25 cm boyutlarında yeni Flotex plank koleksiyonunu geliştirdik. Flotex planks koleksiyonu ile her ihtiyaca uygun çağdaş tasarımlarla çarpıcı zeminler oluşturabilirsiniz.

  Uygulama ve kullanım
  Çok yönlü Flotex planks tasarımları çağdaş veya klasik ofis ortamlarının yanı sıra havalimanı salonları, kongre merkezleri, restoranlar veya oteller için de idealdir.

  Flotex planks Wood ve Seagrass koleksiyonları, doğal görünümleri ve sıcak hissi nedeniyle konut ve yaşlı bakım evi gibi sade ortamlarda da iyi sonuçlar verir.

  Sofistike ve stil sahibi
  Flotex planks, rengarenk bir tasarım oluşturmak ve koleksiyonları eşleştirmek için sonsuz olanaklar sunar. Flotex planks ile oluşturacağınız zikzak motifler ve balıksırtı tasarımlar ile uyarıcı ve canlı ortamlar yaratabilirsiniz. Flotex planks; desenlerinde çok az tekrar gösterir, sadece tek bir renk kullanıldığında bile ilginç ve güzel zeminler oluşturur.

  Flotex planks Seagrass detail herringbone

  Avantajlar

  Flotex: tekstilde yüksek teknoloji

  Flotex, incecik iplerden oluşan özel yapısı sayesinde diğer tekstil zeminlere kıyasla benzersizdir. Flotex, yüksek yoğunluklu floklu bir yüzeyi ağır hizmet tipi esnek bir temel ile birleştirerek, performans ve konfor açısından her iki dünyanın en iyisini sunar.

  Rahat ve sessiz
  • Yoğun olarak yerleştirilmiş lifler (m2 başına 80 milyona kadar) sıcak ve rahat bir yüzey sağlar
  • Oda içi düşük gürültü performansı ve iyi derecede darbe sesi azaltma (> 19dB) daha sessiz ortamlar sağlar
  • Geniş tasarım yelpazesi, her ortam için hoş bir zemin kaplaması oluşturur

  Güvenli & dayanıklı
  • Flotex, yüzeylerde ve rampalarda kullanım için HSE ıslak ve kuru kayma direnci sınıflarını karşılar
  • Bir Flotex zeminin yüzeyinin tutuşu, ayak altında güven sağlar
  • Aşınmayan yapı, takılma tehlikelerini önler
  • Flotex çok düşük emisyonludur ve ftalat içermez

  Hijyenik & kolay temizlenebilir
  • Naylon 6,6 lifler havadaki alerjenleri ve ince tozu yakalar ve bunların tümü vakumlama yoluyla zahmetsizce çıkarılır
  • Üzerine bir şey döküldüğünde, Flotex su ve fırça ile temizlenebilir
  • Yoğun kirlenmeden sonra minimum deterjanla buharlı temizleme veya derin mekanik temizlik yapılabilir
  • Düzenli temizlik, Flotex'i yıpranmadan ve solmadan orijinal görünümüne geri döndürür
  • Flotex, temizlikten sonra daha az bekleme süresi sağlayan en hızlı kuruyan tekstil zemin kaplamasıdır
  • Teknik ve bakteriyostatik özellikleri sayesinde Flotex küf ve kokuları önler

  Flotex Planks yapısı

  Allergy UK

  Antialerjik halı kaplama

  Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların % 27'sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

  Flotex; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Forbo Flotex flok halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal™'e layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

  Allergy approved flooring

  Zemin bakımı

  Zemin Bakımı

  Flotex floke edilmiş zemin sisteminin eşsiz yapısı, diğer hiçbir tekstil zemin sistemlerinde yer almayan kir serbest bırakma özelliğine sahip. Geleneksel halıların yuvarlatılmış ve burgulu ipliklerinin aksine, Flotex’in yumuşak ve düz iplikleri kir parçacıklarını içinde hapsetmez ve temizlik sırasında kolaylıkla alınmalarını sağlar. Dökülen bir çok kir ise sadece suyla temizlenebilir.

  Flotex Temizlik & Bakım Talimatları

  Flotex cleaning & maintenance instructions

  Çevresel yaklaşım

  Sürdürülebilir Zemin Çözümü

  Yeşil Elektrik
  Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve üretimde tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

  Su Bazlı
  Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
  Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

  Geri Dönüştürülmüş İçerik
  Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik arka taban toplam volümün % 67’sini bulabilmektedir.

  Son derecede dayanıklı
  Flotex kullanmanın büyük bir avantajı da, sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

  Kolay Bakım & Temizlik
  Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir.

  Flotex the sustainable floor

  Teknik Özellikler

  Technical Specifications

  Dijital Broşür

  Flotex Colour brochure