Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Karo Halılar

Flotex planks

Sofistike ve stil sahibi modüler zeminler! Modüler uygulamalar zemin sektörünün en büyük trendlerinden biri. Forbo ile benzersiz zeminler oluşturmak için 100x25 cm boyutlarında üretilen yeni Flotex planks koleksiyonunu keşfedin. Plaka görünümü ile bu koleksiyon, Flotex Planks ve Flotex Colour koleksiyonlarımızda mevcuttur. Heyecan verici bu koleksiyon, her türlü ortama mükemmel bir şekilde uyum sağlar, koleksiyonları birbiriyle eşleştirmek için sonsuz olanaklar sunar.

 • Flotex planks
 • Flotex planks
 • Flotex planks
 • Flotex planks
 • Flotex planks
 • Flotex planks
 • 111003 Flotex Seagrass tabletop
  Flotex Seagrass planks

  Flotex Seagrass planks

  Organik ama doğrusal, doğadan ilham alan ve güzel dokulu bir koleksiyon. Flotex Seagrass zemin, çeşitli uygulama yöntemleriyle uygulanabilen ve birbiriyle kolayca karıştırılabilen renklerde klasik desenler sunar. Seagrass plank koleksiyonu çok yönlü ve abartısızdır, bu da onları her ortam için uygun kılar.

  Flotex Seagrass plank ürünleri yarım damla, balıksırtı, çift balıksırtı ve örgü stillerinde uygulanabilir.

 • Flotex Savannah 911005
  Flotex Savannah planks

  Flotex Savannah planks

  Flotex Savannah, yabani otlardan ilham alan doğrusal desenli, ince ayrıntılı ve doğal olarak hazırlanmış bir dokudur. 6 renk, yüksek derecede bireysellik sunmak için tüm uygulama yöntemlerinde birleştirilebilir.

  Savannah plank’ları 100cm x 25cm (kutu başına 2.5m²) olarak mevcuttur.

 • Flotex Penang - p982020
  Flotex Penang planks

  Flotex Penang

  Flotex Penang flok zemin, modern ortamlar için çarpıcı bir görünüm sunar. Ahşap plank tasarımının detayları hem sessiz hem de nötr bir zemin tasarımı sağlar.

 • Flotex Metro - Grey
  Flotex Metro planks

  Flotex Metro planks

  Flotex Metro, geniş ve modern bir renk skalasını kapsayan çok yönlü bir zemin tasarımıdır. Sade desenler dokuyu belirli bir form olmadan taşır ve Flotex zeminlere özgü otantik bir his yaratır.

  Flotex Metro, ofis veya perakende uygulamaları ile ince bir tekstil görünümünün istendiği her yere uygundur.

 • Flotex Calgary - p990010
  Flotex Calgary planks

  Flotex Calgary planks

  Flotex Calgary, çok yönlü bir estetik sağlayan, mermer benzeri görünümü ile yumuşak, doğal bir zemin tasarımıdır. Açık ve koyu kontrast, balıksırtı ya da benzeri diğer tüm uygulama yöntemlerinde aynı çarpıcılıkta bir zemin tasarımı sağlayacaktır.

  Flotex Colour Calgary planks ürünleri 100cm x 25cm (kutu başına 2.5m²) olarak mevcuttur. Bu tasarım rulo ve karo formatlarında da mevcuttur.

 • Flotex Colour Canyon - Limestone
  Flotex Canyon planks

  Flotex Canyon planks

  Flotex Canyon, doğal toprak ve kayadan esinlenerek oluşturulmuş bir koleksiyondur. Orta kontrastlı, ayırt edici güçlü bir dokuya sahiptir. Etkili görünümü, bir koridor boyunca veya eşit olarak daha geniş bir zemin alanına dört rengi de birleştiren uygulama ile iyi çalışır.

  Flotex Colour Canyon plank’ları 100cm x 25cm (kutu başına 2.5m²) olarak mevcuttur. Bu tasarım rulo ve 50x50cm karo formatlarında da mevcuttur.

 • Refract 137004
  Flotex Refract planks

  Flotex Refract planks

  Binalar arasında yansıyan ve kırılan ışığın oluşturduğu dokulardan tasarlanan zıt bir desen. Flotex Refract zeminin derinliği, hareketi ve enerjisi vardır. Flotex Refract planks ürünler, planlamaya gerek kalmadan mükemmel bir şekilde birleşen rastgele bir görünüm sağlamak için tasarlanmıştır.

 • Flotex Frameweave 142003
  Flotex Frameweave planks

  Flotex Frameweave planks

  Zengin dokuma kumaştan ilham alan ve grafik bir düzen ile birleştirilen Frameweave plank ürünler, ince bir tasarım içinde şekiller oluştururken hem derinlik hem de hareket yaratır. Geniş renk seçenekleri Flotex Frameweave'i çarpıcı uygulamalar tasarlamak için çok yönlü bir zemin seçeneği haline getirir.

 • Converge 141007
  Flotex Converge planks

  Flotex Converge planks

  Desen alanları bir araya gelir, açılarla birleşir, gölgede veya renkte kontrast oluşturan farklı yönler oluşturur, rastgele soyut şekiller oluşturur. Ortak unsurları aracılığıyla tüm Flotex Converge renkleri, farklılaşma gerektiren geniş alanları mükemmel bir zemin tasarımı haline getirir.

 • Montage 147004
  Flotex Montage planks

  Flotex Montage planks

  Katmanlar halinde harmanlanan yapılarla dokuların oluşumu, zarif ve çağdaş bir his veren karmaşık bir modele dönüşür. Flotex Montage planks ürünleri, zemin alanınızda farklı bölgeler oluşturmak için kendi başlarına veya Ombré tahtalarla birlikte kullanılabilir.

 • Ombre 149004
  Flotex Ombré planks

  Flotex Ombré planks

  Güçlü bir tekstil, ince doku ve karanlıktan aydınlığa kadar gölgeli... Plank deseninin etkisi, tasarımda bilinçli bir kontrast oluşturur. Flotex Ombré renkleri, dikkat çekici zemin tasarımları oluşturmak için bu koleksiyona uyumlu Flotex Montage renk gruplarıyla kolayca birleştirilebilir.

 • Marble 143001
  Flotex Marble planks

  Flotex Marble planks

  Eğlenceli bir unsur olarak klasik ve şık. Flotex Marble planks ürünleri, karakter kazandırmak veya sadece duyuları zorlamak için birlikte karıştırılabilir veya ayrı ayrı kullanılabilir. Flotex Marble zeminler, yeni ve görsel olarak tanıdık; ancak dokusal olarak farklı bir duruş sağlıyor: algılara meydan okumayı sevenler ve sınırları zorlamayı hedefleyenler için.

 • 133002 Flotex Box-cross tabletop
  Flotex Box Cross planks

  Flotex Box Cross planks

  Bir kutudan artı formuna ince bir şekilde değişen Box Cross planks, kontrast getiren ışık ve gölge oyunları ile görünüm değiştirir. Etkisi hem şık hem de sofistikedir, hem büyük hem de küçük alanlarda kullanılabilen benzersiz bir duruş oluşturur.

 • 151003 Flotex Wood
  Flotex Wood planks

  Flotex Wood planks

  Doğal ahşaptan ilham alan bu tanıdık desen, flok döşeme formatında geleneksel bir görünüm sunan yeni ve çok yönlü bir duruş sağlar. Flotex Wood desenleri iyi bir şekilde detaylandırılmıştır, ayrı ayrı güzel görünür ve çarpıcı zemin tasarımları oluşturmak için birleştirilebilir.

 • Flotex Concrete 139001 tabletop
  Flotex Concrete planks

  Flotex Concrete planks

  Renk vurguları, bu klasik zemin tasarımına yeni bir hayat getiriyor ve eğlenceyi gelenekle karıştırarak normal görünüme ferahlatıcı bir değişiklik sunuyor. Çarpıcı bireysel zeminler tasarlamak için Flotex Concrete plank ürünlerini tek başına veya diğer beton renk gruplarıyla birlikte kullanabilirsiniz.

 • 131008 Flotex Triad tabletop
  Flotex Triad planks

  Flotex Triad planks

  Üç çizgiden oluşan bir grup fikrine dayanarak oluşturulan bu desen, geometrik formları ile soyut ve rastgele bir şekilde, her zaman tanıdık ama asla aynı olmayan bir akışta gelişir. Tasarımında son derece grafik ve sofistike olan Flotex Triad planks ürünlerin renk grupları, zemininiz için koordine vurgularla veya vurgular olmadan ayrı ayrı kombine edilebilir veya kullanılabilir.

Flotex planks hakkında

Flotex planks: Sofistike & Stil sahibi

Modüler zeminler en büyük trendlerinden biri olduğu için 100x25 cm boyutlarında yeni Flotex plank koleksiyonunu geliştirdik. Flotex planks koleksiyonu ile her ihtiyaca uygun çağdaş tasarımlarla çarpıcı zeminler oluşturabilirsiniz.

Uygulama ve kullanım
Çok yönlü Flotex planks tasarımları çağdaş veya klasik ofis ortamlarının yanı sıra havalimanı salonları, kongre merkezleri, restoranlar veya oteller için de idealdir.

Flotex planks Wood ve Seagrass koleksiyonları, doğal görünümleri ve sıcak hissi nedeniyle konut ve yaşlı bakım evi gibi sade ortamlarda da iyi sonuçlar verir.

Sofistike ve stil sahibi
Flotex planks, rengarenk bir tasarım oluşturmak ve koleksiyonları eşleştirmek için sonsuz olanaklar sunar. Flotex planks ile oluşturacağınız zikzak motifler ve balıksırtı tasarımlar ile uyarıcı ve canlı ortamlar yaratabilirsiniz. Flotex planks; desenlerinde çok az tekrar gösterir, sadece tek bir renk kullanıldığında bile ilginç ve güzel zeminler oluşturur.

Flotex planks Lava

Flotex planks avantajları

Flotex: tekstilde yüksek teknoloji

Flotex, incecik iplerden oluşan özel yapısı sayesinde diğer tekstil zeminlere kıyasla benzersizdir. Flotex, yüksek yoğunluklu floklu bir yüzeyi ağır hizmet tipi esnek bir temel ile birleştirerek, performans ve konfor açısından her iki dünyanın en iyisini sunar.

Rahat ve sessiz
• Yoğun olarak yerleştirilmiş lifler (m2 başına 80 milyona kadar) sıcak ve rahat bir yüzey sağlar
• Oda içi düşük gürültü performansı ve iyi derecede darbe sesi azaltma (> 19dB) daha sessiz ortamlar sağlar
• Geniş tasarım yelpazesi, her ortam için hoş bir zemin kaplaması oluşturur

Güvenli & dayanıklı
• Flotex, yüzeylerde ve rampalarda kullanım için HSE ıslak ve kuru kayma direnci sınıflarını karşılar
• Bir Flotex zeminin yüzeyinin tutuşu, ayak altında güven sağlar
• Aşınmayan yapı, takılma tehlikelerini önler
• Flotex çok düşük emisyonludur ve ftalat içermez

Hijyenik & kolay temizlenebilir
• Naylon 6,6 lifler havadaki alerjenleri ve ince tozu yakalar ve bunların tümü vakumlama yoluyla zahmetsizce çıkarılır
• Üzerine bir şey döküldüğünde, Flotex su ve fırça ile temizlenebilir
• Yoğun kirlenmeden sonra minimum deterjanla buharlı temizleme veya derin mekanik temizlik yapılabilir
• Düzenli temizlik, Flotex'i yıpranmadan ve solmadan orijinal görünümüne geri döndürür
• Flotex, temizlikten sonra daha az bekleme süresi sağlayan en hızlı kuruyan tekstil zemin kaplamasıdır
• Teknik ve bakteriyostatik özellikleri sayesinde Flotex küf ve kokuları önler

Flotex Planks construction

Allergy UK

Antialerjik halı kaplama

Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların % 27'sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

Flotex; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Forbo Flotex flok halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal™'e layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

Allergy approved flooring

Zemin bakımı

Flotex zemin bakımı

Flotex floke edilmiş zemin sisteminin eşsiz yapısı, diğer hiçbir tekstil zemin sistemlerinde yer almayan kir serbest bırakma özelliğine sahip. Geleneksel halıların yuvarlatılmış ve burgulu ipliklerinin aksine, Flotex’in yumuşak ve düz iplikleri kir parçacıklarını içinde hapsetmez ve temizlik sırasında kolaylıkla alınmalarını sağlar. Dökülen bir çok kir ise sadece suyla temizlenebilir.

Flotex temizlik ve bakım talimatları dokümanını buradan indirebilirsiniz.

Flotex cleaning & maintenance instructions

Çevresel yaklaşım

Sürdürülebilir zemin

Yeşil Elektrik
Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve üretimde tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

Su Bazlı
Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Geri Dönüştürülmüş İçerik
Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik arka taban toplam volümün % 67’sini bulabilmektedir.

Son derecede dayanıklı
Flotex kullanmanın büyük bir avantajı da, sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

Kolay Bakım & Temizlik
Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir.

Flotex the sustainable floor