Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Forbo Giriş Sistemleri

Coral

Forbo Coral ve Forbo Nuway giriş zemin sistemleri dışarıdan gelen kir ve nemi %94 oranına kadar tutarak bakım maliyetleri ve kayma riskini düşürdükleri gibi, aynı zamanda diğer Forbo zemin ürünlerinin de görünüşlerinin koruma oranlarını maksimize ediyor.

Forbo Giriş Sistemleri, ziyaretçilerin daha bina girişlerindeyken ayakkabı tabanını temizleyen ve kurulayan sistemlerdir. Genellikle hastaneler, havaalanları, süpermarketler, alışveriş merkezleri ve iş yerleri gibi yoğun bina girişlerinde kullanılıyor.

 • Coral
 • Coral
 • Coral
 • Coral
 • Coral
 • Coral
 • Coral
 • Coral
 • Coral_Brush_5767 tabletop
  Coral Brush

  Coral Brush

  Coral ile kiri dışarıda tutun!
  Coral Brush Giriş Sistemleri içeriye giren kir ve tozun %94'üne kadar engelleyerek temizlik masraflarını %65'e kadar düşürüyor ve iç mekandaki zemin kaplamalarının ömrünü uzatıyor.

 • Coral_Classic_4701.
  Coral Classic

  Coral Classic

  Nemi Barındırmayan Üstün Özellik. Araştırmalar, Coral Classic'in ipliklerindeki teknojoli sayesinde sadece 2 adımınızla nemi içeriye taşımanızı engellemek için yeterli olduğunu gösteriyor!

  Coral Classic, kullanım ömrü boyunca ilk günkü görünümünü garanti eden sert renkli iplikler sayesinde performansını yıllarca korur.

 • Coral_Duo_9710 tabletop
  Coral Duo

  Coral Duo

  Kendinden kıvrak yapısı ile Coral Duo sadece fonksiyonel değil, aynı zamanda diğer bir giriş alanlarında estetik açıdan hoş bir görünüm ve daha geniş giriş alanlarında ise Coral Brush ve Classic ile kombinlenerek girişlerinizde şık görünüm sağlar.

 • Coral_Grip_HD_tabletop_6123
  Coral Grip

  Coral Grip

 • Coral_Grip_MD_tabletop_6923
  Coral Grip MD

  Coral Grip MD

 • Coral_Luxe_2906_tabletop.
  Coral Luxe

  Coral Luxe

  Coral Luxe ile girişlerinizde estetik öncelik
  Zengin yığın yüksekliği ile Coral Luxe, geleneksel bir giriş paspasından daha fazlasını sunar. Yoğun giriş alanlarında estetiğiyle büyüleyici çözümler sunar.

 • Coral_Welcome_3206_tabletop
  Coral Welcome

  Coral Welcome

  Tasarımınız En Girişten Başlar
  Çağdaş çizgisel tasarımı ile zengin Coral Welcome lüks bir halı stilini ve estetik cazibesini girişlerinizde ustalıkla sergiler.

 • Coral_Brush_5767 tabletop
  Coral Brush Karoları

  Coral Brush Karoları

  Coral Brush karo paspaslar ile girişlerinize hızlı uygulama çözüm avantajı sağlıyoruz.

 • Coral_Classic_4701.
  Coral Classic Karolar

  Coral Classic,Karolar

  Coral Classic karo paspaslar ile girişlerinize hızlı uygulama çözüm avantajı sağlıyoruz.

 • Coral Logo Forbo B
  Coral Logo

  Coral Logo

  Uzun süreli muhteşem görünümler!
  Coral Logo giriş matları diğer giriş pasparlarımız ile aynı standartlarda dizayn edilmiştir; yani yıllar boyunca kir ve nemi uzak tutarak görünümünü korur.

  Giriş zemin sisteminizi, logonuzu veya kimliğinizi yansıtan Forbo Coral Logo kullanarak geliştirebilirsiniz. Şirket kimliğinize uygun renk ve dizaynlara bağlı olarak, baskılı veya ilave logo da seçebilirsiniz.

 • Coral Click tile
  Coral Click, Karo Giriş Sistemleri

  Coral Click, Karo Giriş Sistemleri

  Coral Click, dilediğiniz tüm mekan girişlerinde kolayca uygulanabilen, oldukça esnek kullanıma sahip giriş zemin sistemidir. İç içe geçmeli mekanizması ve çelik çekiç sayesinde bir ‘klik’ sesiyle giriş zemin parçalarının birbirine kenetlenmelerini sağlar.

  Coral Click karoları 24 x 24 cm ebatlarda birbirine geçme özelliğine sahiptir. Klik sistemi sayesinde hızlı ve kolayca uygulanabilir.
  Kutuda toplam 24 karo olup 1,37m2 alan kaplar.

Uygulama & Zemin Bakımı

Coral cleaning & maintenance

Giriş Mekanları

Giriş Mekanları

Binanızı gerçekten temiz ve güvenli tutmak istiyorsanız, girişe bir paspas koymak yeterli değildir.
Sağlık ve Güvenlik Uzmanları, bina girişlerindeki klasik paspas kullanımının “her zaman etkili olmadığını ve tehlike doğurabileceği” şeklinde nitelendikleri paspasların kullanılmaması yönünde tavsiyelerde bulunmaktadır.

Etkili bir giriş sistemi oluşturmak için kullanım yoğunluğunun – belli bir süre içerisinde binaya giren/çıkan kişi sayısının – ve yürüyüş yönlerinin (kişilerin binaya girdikten sonra izledikleri yol) dikkate alınması ve bu bilgilerin giriş alanının tasarımında kullanılması gerekiyor. Doğru bir giriş zemin sistemi planlamanın en iyi yöntemlerini Forbo Flooring sürekli inceliyor. Bu doğrultuda ihtiyaçlara en uygun Forbo giriş ürününü seçmeye yardımcı olmak için tasarımlar sunuyor. Nuway serisi özel üretim giriş sistemi ve Coral serisi tekstil giriş sistemlerine kadar geniş bir ürün aralığı bulunuyor.

Kullanım 1: Dış kullanım
Bina girişinin dışına yerleştirilen herhangi bir paspas sistemi ayakkabı tabanlarındaki en iri kirleri bile tutarak kirlere karşı ilk savunma hattını oluşturur.

Kullanım 2: İç kullanım
İçeriye doğru ilerlediğimizde, bir sonraki savunma hattı ayakla taşınan nem ve daha ince taneli kir parçacıklarını tutmada kullanılır.

Kullanım 3: Diğer kullanım alanları
Resepsiyon alanları, koridorlar, binanın diğer kısımlarına geçiş için kullanılan yollar, asansörler, merdiven çıkışları vs. gibi binanın diğer alanları da toz ve neme maruz kalır. Tüm bu alanlarda tortusal kirlenme riski vardır, bu amaçla tasarlanan Coral giriş sistemleri bu riski büyük ölçüde azaltıyor.

Coral entrance zones

LRV & NCS

Coral LRV & NCS

Coral LRV & NCS Dosyaları

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

LRV&NCS

Yangın Sınıfı

Yangın Sınıfı Bfl-s1

Coral Giriş Sistemleri yangın sınıfı Bfl-s1'e uygundur.

Fire standard compliance

Çevresel Yaklaşım

Coral & Çevresel Yaklaşım

Forbo olarak izlerimiz...
Tabanı geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilmiştir , bu sayede BREEAM A/A+ ile derecelendirilmiştir.
Tamamen yeşil enerji ile üretilir.
Doğaya sıfır atık bırakır.

ECONYL® den üretilmiştir – 100% yeniden geliştirilmiş polyamidden oluşan yüksek kaliteli iplik

Forbo çıkan tüm alüminyum, çelik ve kauçuk atıklarını geri dönüştürmektedir.

Sizin kullanırken kazandıklarınız..
Binaya dışarıdan giren tozun % 94’ünü bloke eder.
%65 oranında temizlik ve bakım maliyet kazancı
Maliyet, enerji ve kimyasal tasarrufu
Çevresel minimum etki

Coral & the environment

Video

Coral video

Coral hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve binanız için en doğru giriş sisteminin ne olduğunu öğrenmek için videomuzu izleyin!

Coral hakkında

Coral Giriş Sistemleri

Dünyayı dışarıda tutun!
Modern bir bina tasarımı için kaliteli bir giriş paspas sistemi hayati önem taşır.
Sunduğumuz rijit ve teksil giriş zemin sistemleri binaya dışarından giren tozun %94’nü bloke eder. Böylece daha temiz bir iç mekan kalitesi ve dolayısıyla daha az temizlik maliyeti ve daha güvenli bir ortam sağlar.

Forbo Coral en zorlu ortamlarda bile üstün performans sunar. Yağmur, kar, kum ya da toprak gibi dışarıdaki kirlerin içeri girmesini engeller.
Coral giriş sistemleri fonksiyoneldir ve geniş tasarım seçenekleri sayesinde daima binaların tasarım şemasının ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır.
Temizleme maliyetlerini% 65'e kadar düşüren ve kayma riskini önemli ölçüde azaltabilen Forbo giriş sistemlerini ve daha fazlasını keşfedin!

Coral Welcome 3205

Broşür

Coral brochure