Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex vision
lines

Flotex Vision Lines sofistike ve rengarenk dokular arasında değişen, kendine özgün 8 doğrusal tasarımdan oluşuyor

Vision serisi ile renk kombinasyon seçeneklerimize göz atınFlotex Vision Dijitla Galeri

Ürünler

Flotex Vision Lines

Çevresel Yaklaşım

Sürdürülebilir Zemin

Yeşil Elektrik
Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve üretimde tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

Su Bazlı
Flotex 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel halı.
Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdırlar. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

Geri Dönüştürülmüş İçerik
Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik arka taban toplam volümün % 67’sini bulabilmektedir.

Son derecede dayanıklı
Flotex kullanmanın büyük bir avantajı da, sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

Kolay Bakım &Temizlik
Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir

Flotex the sustainable floor

Flotex Vision hakkında

Flotex Vision'ın Dijital dünyasını keşfedin !

Yüksek çözünürlüklü dijital baskı
Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.
Özel talebiniz üzerine yüksek dijital baskı tekniği ile zeminlerde dilediğiniz tasarımı bastırılabilir ve bu teknikte dilediğiniz tonları elde etmek çok rahatlıkla elde edilebilir.

Harika Etkiler
Dijital baskı, karmaşık bir renk öyküsü olan özetlerden çimen, kum veya sudan gerçekçi görüntülere veya zeminde yansıyan herhangi bir resme kadar sınırsız sayıda tasarım seçeneği sunar. Bir çakıl taşlı plaj veya yosun yüzeyi yaratarak mekanlarınıza doğayı getirin.

Sonsuz tasarım seçenekleri
Dijital baskı, görsel ayrıntı ve geleneksel baskılarla kolaylıkla ulaşılamayan efektler gerektiren koleksiyonlar için de uygundur. Flotex Vision, 500'den fazla bireysel öğe içerir.

Tasarımlarınızı siz renklendirin
Tasarım kurgulamaktan çok mu hoşlanıyor musunuz, ancak istediğiniz renkleri bulamıyor musunuz? Flotex Vision, kendi renklerini seçerek yeniden renklendirilebilen çok sayıda tasarım sunar.

Özel Sipariş
Özel talebiniz üzerine yüksek dijital baskı tekniği ile zeminlerde dilediğiniz tasarımı Mimari Satış Yöneticilerimiz'den teknik destek alarak yapabilirsiniz.

Flotex Vision flocked flooring

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK & Sanitized®

Allergy UK
Flotex’in, alerjiden muzdarip bireylerin üzerinde son derece olumlu etkisi olduğu . İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylıdır. Alerjenleri yakalama ve standart temizlik uygulamasının ardından bunları salıverme yeteneğine sahiptir. Temizlendiğinde Flotex geleneksel halıların temizlenmesine oranla iki kat fazla alerjeni geri salmaktadır. Daha fazla alerjen yok edilerek astım ve alerji hastaları için daha rahat bir çevre yaratılır.

Sanitized®
Flotex, elektrik süpürgesiyle ulaşmanın çok zor olduğu yerlerde bile ev tozu mayt popülasyonunun artışını baskılayan Sanitized işleminden geçirilmiştir. Ve bağımsız testler, Sanitized® işleminden geçmiş bir Flotex örneğine konulan toz maytlarının nüfusunun, 8 haftadan daha uzun bir sürede ortalama %86 oranında azaldığını kanıtlıyor.
Günlük elektrik süpürgesi ile temizlik sırasında geleneksel halılara oranla iki kat daha fazla alerjenin temizlenmesine olanak sağladığı için, Flotex’in alerji rahatsızlığı olan kişilerin yaşamlarında pozitif etkisi vardır.
Bu sebeple Flotex, İngiliz Alerji Kurumu (Allergy UK) tarafından onaylanmıştır.

Flotex Sanitized and Allergy UK

Teknik Özellikler

Flotex Technical Specifications

Uygulama & Zemin Bakımı

Uygulama & Zemin Bakımı

Flotex floke zemin kaplama, benzersiz yapısı sayesinde, başka hiçbir tekstil zemin kaplamasında bulunmayan bir leke tutmama özelliğine sahiptir. Flotex®’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kolayca zeminden alınmalarını sağlar. Zemindeki çoğu döküntü ve kir yalnızca duru normal suyla temizlenebilir.

Flotex temizlik & bakım talimatları
Flotex uygulama teknikleri

Flotex cleaning & maintenance instructions

Dijital Galeri

Flotex Dijital Galeri

Dijital galerimizdeki son güncellemeleri takip edin. Flotex Vision Dijital Dergisi.

500'ü aşkın ürün arasından seçim yaparak veya kişiye özel tasarım ile yaratılabilecek bütün seçeneklerin bir broşürde toplanması mümkün değildir. Bu nedenle, Forbo size oluşturduğu dijital galerisinden Flotex Vision ürün ve tasarımları sürekli güncellenen online dijital kütüphaneden takip etmenizi sağlıyor.Dijital Galeri

Flotex Vision'da bulunan tüm tasarımlar, her biri değişik bir dizayn unsurunu temsil eden 6 geniş kategoride bulabilirsiniz.


Flotex online library

About Flotex Vision

The digital world of Flotex Vision

Flotex Vision offers over 500 digitally printed floor designs. The high density of the fibers enables realistic designs in high level photographic resolutions. The designs are presented in a flexible and always up-to-date Digital Library.

High definition digital print
As Flotex flooring has over 80 million fibers per m2, it provides a unique high density substrate for printing. As a result, vibrant designs and true to life visuals can be printed in high level photographic resolutions. All desired colour shades, tones and hues can be achieved.

Endless design options
Digital printing is also well suited for those collections that require visual detail and effects that cannot easily be reached through conventional print. Flotex Vision contains over 500 individual items.

Colour your own
Do you like the design, but you cannot find the colours you want? Flotex Vision offers a large number of designs that can be recoloured to your own choice.

Bespoke design
If you have your own idea of what you would like on the floor, we also offer a bespoke design service on request. Contact your local sales representative for more information.

Flotex Vision flocked flooring

Allergy UK

Allergy approved flooring

Allergy UK has conducted a survey to ask people how they think about their workplace in relation to the presence of allergens. They concluded that close to 27% of working people could be allergic to their workplace.

Flotex has a unique construction that captures allergens and fine dust from the air and is easy to clean. It is even a better textile solution for allergens than hypoallergenic carpet floors. Vacuuming a Flotex flooring removes double the allergens compared to conventional carpet floors. This is one of the reasons why Forbo's Flotex flocked flooring is the only textile floor covering to be awarded the prestigious Allergy UK Seal of Approval™.

Allergy UK logo

Digital library

Flotex digital library

With over 500 designs to choose from, including the option to create your own colourway or even a completely bespoke design, Flotex Vision is offered to you in a flexible and always up-to-date Digital Library

Watch this video if you need help with navigating the Flotex digital library.

The Flotex Digital Library offers you the opportunity to see the many possibilities that Flotex digitally printed floor coverings offer you. You can see all designs installed in various applications like hospitals, schools, retail facilities and offices.

6 design themes
To give you some guidance and offer you a logic design path we have created 6 initial entries to the library, each of them representing a different design direction. In addition to the items in the library, for some designs we also offer the possibility to choose your own colour combination.

Unique design
It is also possible to create your own unique design. This is not part of the library but can be discussed with your local Forbo sales representative.

Flotex online library

Photo & video

Flotex pictures and videos

Watch our Flotex Vision Lines sheet references and learn more about Flotex and the way to install it.

Specifications

Flotex Technical Specifications

Installation & floorcare

Flotex Installation & floorcare

The unique construction of Flotex allows to release soling like no other textile flooring. The smooth straight fibres of Flotex do not trap particles of soil, allowing them to be removed without difficulty during cleaning. Here you can find different documents regarding installation and cleaning & maintenance of Flotex flocked floorings.

Download here the Flotex cleaning & maintenance instructions
Download here the Flotex installation instructions

Flotex cleaning & maintenance instructions