Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Wykładzina dywanowa

Bohater recyklingu

Rozwiń

Czas na zmiany

Nasz dział tekstylny jest liderem na rynku i jest gotowy do podjęcia wielkich kroków, aby zmienić branżę.

System wejściowy

Utrzymanie podłóg w czystości wydłuża ich trwałość

Forbo Flooring Coral w Krommenie jest fabryką, w której produkujemy maty wejściowe Coral. Dobrze zaprojektowany system wejściowy nie tylko sam w sobie stanowi zrównoważone rozwiązanie, ale także przyczynia się do trwałości budynku, w którym jest wykorzystywany przez cały cykl życia budynku.

Nasza mata wejściowa może zatrzymać 95% brudu wnoszonego do budynku. W ten sposób maty wejściowe mogą chronić jakość wnętrza, przedłużyć użytkowanie podłogi i obniżyć koszty czyszczenia, konserwacji i stosowania środków czyszczących. W wielu naszych kolekcjach Coral wykorzystujemy przędzę, która jest przetwarzana ze starych sieci rybackich. Podłoże podstawowe maty Coral Welcome produkowane jest z plastikowych butelek PET poddanych recyklingowi.

coral

lider w zakresie recyklingu

Kolekcja płytek dywanowych z przędzy pochodzącej z recyklingu i modyfikowanego podłoża bitumicznego

Dzięki minimalnej zawartości masy z recyklingu wynoszącej 56%, nasze płytki Tessera należą do produktów z płytek dywanowych o najwyższej zawartości materiałów z recyklingu w branży. Niektóre z naszych kolekcji, np. Create Space 1, zawierają wagowo nawet 70% materiałów pochodzących z recyklingu. Produkujemy również płytki układane losowo/bez partii, które zmniejszają ilość odpadów instalacyjnych do mniej niż 2%.

Podczas projektowania podłogi tworzymy losowo układane płytki, aby części podłogi, które są narażone na intensywne użytkowanie, można było wymienić bez wpływu na ogólny projekt.

Zobacz listę materiałów pochodzących z recyklingu
Tessera carpet tiles - the recycling hero

Flotex, wyjątkowo trwały

Trwałość wydłuża żywotność podłogi, co jest lepsze dla środowiska

Zarówno higieniczna, jak i zmywalna, nylonowa wykładzina Flotex jest przykładem innowacyjności, dzięki której tekstylia zyskują nowe możliwości.

Produkcja wykładziny w rolce i płytek dywanowych odbywa się w naszej fabrcye w Ripley. W 2001 roku prawie całkowicie zlikwidowaliśmy składowiska odpadów, budując pierwszą tego typu instalację do recyklingu, w której odpady przedkonsumenckie są przekształcane w wysokowydajne wykładziny dywanowe. Obecnie zakład przetwarza prawie 50 ton odpadów tygodniowo.

W naszej fabryce w Chateau Renault produkujemy kolekcje drukowane cyfrowo , takie jak Flotex Vision i “created by” stworzone we współpracy ze znanymi projektantami. Fabryka w Chateau Renault dysponuje dwoma drukarkami cyfrowymi, które drukują projekty na zamówienie. Produkcja rozpoczyna się dopiero po otrzymaniu zamówienia, dzięki czemu nie ma zbędnych zapasów i nie powstaje wysypisko starych kolekcji.

Flotex flocked flooring - Extremely durable and washable

Fakty

  • 100 %

    100% odpadów aluminiowych i stalowych z naszej produkcji Nuway jest poddawanych recyklingowi

  • 49 %

    Do 49% materiałów pochodzących z recyklingu znajduje się w płytkach i panelach Flotex

  • 75 %

    Nasza kolekcja płytek dywanowych Tessera Create Space 1 zawiera 75% materiałów pochodzących z recyklingu

Więcej informacji

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych wykładzinach dywanowych?

Płytki dywanowe
Flotex
Wykładziny igłowane