Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Forbo wspiera polskich pszczelarzy

Masowe ginięcie pszczół to bardzo poważny problem współczesnego świata. Chemizacja rolnictwa oraz zanieczyszczenia środowiska mają wpływ na spadek ich populacji. Forbo z dumą wspiera polskich pszczelarzy oraz naturalne hodowle prowadzone z pasją.

wstęp_miodek

Rola pszczół

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że pszczoły pełnią bardzo ważną rolę w gospodarce człowieka. Wiele gatunków roślin uprawnych do wydania plonu nasion lub owoców wymaga zapylenia przez owady. Szacunkowo na 100 gatunków roślin aż 70 jest zapylanych przez pszczoły! Bez tych pracowitych owadów grozi nam globalna klęska głodu!

miodek_2

Co możemy zrobić, aby uratować pszczoły?

Warto kupować produkty z gospodarstw ekologicznych lub przydomowych pasiek, w których nie stosuje się szkodliwych dla pszczół pestycydów a pszczoły hodowane są z pasji, nie dla zysku.

Oddział Forbo Flooring w Polsce wspiera naturalne hodowle. Posiadamy hobbystyczne pasieki prowadzone przez pracowników Forbo. Pasieki położone są na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Doliny Rzeki Pilicy.

miodeK-2

Nasze miody

Z naszej pasieki powstał miód, którym dzielimy się z naszymi klientami. W czasach przemysłowego wytwarzania miodu i dehumanizacji hodowli dbamy o to, by pszczoły hodowane przez nas prawidłowo się rozwijały, a miód tworzony przez nie był prawdziwym darem natury.

miodek_4

„Pszczelarz polski to przeważnie pasjonat kochający pszczoły. Włożona praca i nakłady finansowe nie mają znaczenia. A pszczoły to dopiero początek. Jak już je masz to zaczynasz zwracać uwagę na to, co rośnie w okolicy pasieki. Obserwujesz całoroczną wegetację i kwitnienie roślin. Jeśli czegoś brakuje to sadzisz. Sadzisz kwiaty, krzewy kwitnące, drzewa: na ugorach, przy rowach, na miedzach. Okolica mojej pasieki jest coraz piękniejsza.” Pracownik Forbo, hodowca pszczół.

miodek_5

Forbo od lat podąża drogą zrównoważonego rozwoju. Koncentrujemy się na naturalnym środowisku DZISIAJ, oraz na jego wpływie na zdrowie każdego człowieka. Z dumą wspieramy polskich pszczelarzy i naturalne hodowle prowadzone z pasją.

4