Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Anti-viral claims

Nasze oświadczenie dot. antywirusowych właściwości wykładzin podłogowych

Na tej stronie prezentujemy nasze stanowisko dotyczące zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusów.

Według naszej opinii nie ma dowodów naukowych ani wspólnych podstaw wskazujących, że wykładziny podłogowe są rozwiązaniem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się wirusów. Dlatego twierdzenie, że cokolwiek to sugeruje, uważamy za mylące. Zapewniamy naszym klientom uczciwość i przejrzystość i wspieramy ich w dokonywaniu właściwych wyborów.

Ogólna rada

Radzimy przestrzegać zaleceń rządowych i zachować jasność i przejrzystość w komunikacji z klientami. Każdy rząd współpracuje z ekspertami naukowymi w zakresie kontroli rozprzestrzeniania się wirusów. W przypadku Covid-19 najważniejszymi zaleceniami są: dezynfekcja rąk lub powierzchni mydłem i / lub alkoholem, zachowanie dystansu społecznego oraz zakrycie twarzy, w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się aerozoli.

Noś maseczkę
Mikroskop

Testy laboratoryjne

Istnieje międzynarodowa norma (ISO 21702) sprawdzająca, ile wirusów pozostało na powierzchni po upływie 24 godzin. Ten test wykonywany jest w laboratorium, w warunkach kontrolowanych. Wirusy rozprzestrzeniają się głównie drogą kropelkową oraz poprzez bezpośredni kontakt z powierzchnią.

Oświadczenia oparte na wspomnianych testach nie mają przełożenia na życie codziennie. Podłoga w budynku to nie to samo, co w badaniu laboratoryjnym. W praktyce wykładzina podłogowa zbiera brud, wodę i różne inne zanieczyszczenia. Wyniki uzyskane w laboratorium nie są adekwatne do tego, co dzieje się w praktyce.

Dezynfekcja podłogi

W celu ułatwienia procesu czyszczenia i dezynfekcji, najlepszym rozwiązaniem jest wybór podłogi gładkiej i nieporowatej. Tego typu struktura stanowi dobrą podstawę do łatwej konserwacji. Zalecamy korzystanie z naszego portfolio wykładzin elastycznych jako najlepszego wyboru do dezynfekcji używanej podłogi. Dotyczy to również wykładziny Flotex, która jest unikalną, zmywalną tekstylną wykładziną podłogową.

Dezynfekuj ręce

W Forbo Flooring Systems zdajemy sobie sprawę z obaw i komplikacji pojawiających się w wyniku pandemii COVID-19, która stała się częścią codziennego życia. Bierzemy na siebie odpowiedzialność ograniczając rozprzestrzenianie się wirusa oraz chroniąc w jak największym stopniu zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów, partnerów biznesowych i pracowników. Nasza firma ściśle przestrzega przepisów wydanych przez rządy i lokalne organy ds. zdrowia we wszystkich krajach w których prowadzimy działalność.

Nasze zakłady produkcyjne pozostają otwarte, wciąż jesteśmy w stanie realizować wszystkie zamówienia. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z lokalnym opiekunem klienta lub działem obsługi.