Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Imitatsioonkatted

Imitatsioonkatted

Kas otsite puit- või kivipõranda ilu koos tugeva ja mugava vinüülkatte eelistega? Uurige meie uut kollektsiooni Allura LVT. Jala all soe, heli summutav, lihtne paigaldus ja hooldus. Tänapäeval ei ole turul teisi imitatsioonkatteid, mis oleksid kujunduse, tehnoloogia ja säästvuse poolest Alluraga võrdsed. Pakume täies ulatuses liimitavaid, klõpspaigaldusega ja lahtiselt paigaldatavaid (nakkeainega) variante.

 • Imitatsioonkatted
 • Imitatsioonkatted
 • Imitatsioonkatted
 • Allura 63400 light ash | 62523 grigio concrete
  Allura

  Allura

  Allura imitatsioonkatteplaadid pakuvad suurimat kujunduste, värvitoonide, mõõtude ja vormide valikut alates klassikalistest puiduilmega laudadest ning lõpetades nüüdisaegsete betooni ja terratsot imiteerivate plaatidega. Siin on koos parimad toimivusnäitajad ja suurepärased kujundusvõimalused - Allura Wood & Allura Material.

 • Allura 60284 natural giant oak | Tessera Arran 1502 danube
  Allura Flex

  Allura Flex

  Forbo Allura Flexi imitatsioonkatteplaatide nakkeainega paigaldus lahendab paljud tänapäeval esinevad probleemid. Need kvaliteetsed stabiilsete mõõtmetega plaadid annavad vastuse olulistele küsimustele, näiteks säästavad väärtuslikku aega ooteaja lühendamisega, võimaldavad põrandat taaskasutada ja vähendavad keskkonnamõju. Allura Flex pakub loodusliku puidu ilmega kujunduste valikut Allura Flex Wood ning ka jõulisi betooni ja nüüdisaegse kivi imitatsioone: Allura Flex Material .

 • Allura 60284 natural giant oak
  Allura Ease

  Allura Ease

  Allura Ease on meie Allura imitatsioonkatete tootevaliku TÄIELIKULT LAHTISELT PAIGALDATAV versioon. Allura Ease’i plaate ja laudu on ilma liimita lihtne paigaldada ning tänu sellele ka hõlbus eemaldada, taaskasutada ja ringlusse võtta. Ülihea mõõtmete stabiilsus ja spetsiaalne ülesehitus teeb selle põrandakatte lahtise paigalduse jaoks ideaalselt sobivaks. Kujundusi on 18 ja need moodustavad hästi tasakaalus paleti, mis sobib väga paljudesse kasutuskohtadesse.

 • Allura 60353classic autumn oak | 62534 mist texture
  Allura Click Pro

  Allura Click Pro

  Meie uus Allura Clicki imitatsioonkatete kollektsioon pakub paikaklõpsatavat kujunduslahendust mis tahes ruumi, mille pindala jääb alla 1000 m2. Allura Clicki paigaldamiseks ei lähe vaja liimi. Tänu sellele saab põrandat kohe jälle kasutada ja ootamisele kulub vähem väärtuslikku aega. Kokku 51 looduslikku puitu ja kivi imiteerivat kujundust võimaldavad luua kauneid põrandaid.

 • Allura Decibel 8SE32 anthracite seagrass
  Allura Decibel

  Allura Decibel

  Helisummutavate imitatsioonkatete uus standard. Allura Decibel loob uue helisummutavate imitatsioonkatete standardi. Puidu-, kivi- ja betooniilmeliste kujunduste tasakaalustatud värvivalik toob kokku kauni põrandakujunduse ja suurepärased toimivusnäitajad nii mürasummutuse (19 dB) kui ka mõõtmete stabiilsuse poolest.

 • Allura Puzzle installation image
  Allura Puzzle

  Allura Puzzle

  Meie sarja Allura Puzzle lahtise paigaldusega imitatsioonkatteplaadid on ainulaadse pusletüki kujuga mõõdus 96 × 96 cm ja loodud just lahtiselt paigaldamiseks. Tänu suurepärasele mõõtmete stabiilsusele ja tugevale puslelaadsele ühendusele sobivad need plaadid täiuslikult liimita paigaldamiseks tiheda liiklusega aladesse. Puitu ja betooni imiteerivaid kujundusi on 18 ning need moodustavad hästi tasakaalus paleti, mis sobib väga paljudesse kasutuskohtadesse.

 • Enduro 69184 white pine | 69336 anthracite timber
  Enduro

  Enduro

  Forbo Enduro on imitatsioonkatte sari, mis loob ohtralt võimalusi. Kõik selle sarja tooteartiklid on saadaval nii kuiva tagaküljega kui ka klõpspaigaldusega variandina, nii et saate kasutada käsiloleva töö jaoks õiget materjali. Selle plaadi- ja lauasarja disainimisel oli Forbo eesmärk kajastada olulisi nüüdisaegseid kujundusi ja värvitoone, mida saab kasutada kas üksikult või kenade värvi- ja mustrikombinatsioonidena.

Põrandakatmise kunst

Põrandakatmise kunst

Forbo Allura kollektsioon esitab ehtsa naturaalse ja tehisliku kujunduse ülimaid peensusi, mis on loodud ajastukohaste tootmistehnikate ja -meetoditega, et luua imitatsioonkatetega kõige loomutruumana ja naturaalsemana näiv materjal. Imitatsioonkatted (LVT) on uus väljatöötatud põrandakatete liik, mis on valmis võitma oma kohta kõikides kasutusvaldkondades. Ükskõik, kas tegemist on jaemüügi-, vabaaja-, majutus-, büroo- või haridus- ja tervishoiuasutustega, LVT on tuntud kui lihtsalt paigaldatav, lihtsalt hooldatav ja vastupidav põrandakate, mis näib ja tundub samaväärsena oma naturaalsele eeskujule, kas siis puidule, kivile või mõnele tehismaterjalile. Suundumuste arenedes on LVT-toodete pakkumine uskumatult laienenud.

Nüüd on aeg tunnustada nende toodete kvaliteeti. Forbo Allura LVT on pikaajalise kestvusega, selle omalaadne kujundus on loodud loodusliku algupärani viimistletud puidutekstuuri ja reljeefiga, mis annab algupäraga võrdväärse ehtsa koopia. Kuigi kujundus tekitab huvi ja loob valitud keskkonna, on olemas ka muid olulisi näitajaid, millele avalikud põrandad peavad vastama. Veatu paigaldus, laitmatu mõõtmete stabiilsus, lihtsalt hooldatavad ja ilma lisapoleerimise või sagedase hooldamiseta väga heas korras hoitavad põrandad.

Allura LVT moodboard

Allura kujundamine

Allura kujundamine

Allura kollektsiooni loomine oli põnev teekond, mille jooksul meie kujundusmeeskond ühildas omavahel nii kujunduse ja arhitektuuri suundumused kui ka looduslike materjalide kasutuse. On palju viise, kuidas põranda kujundus mõjutab keskkonda. Põrandad võivad olla külmad, tagasihoidlikud ja märkamatud, andes igale ruumile oma iseloomu. Põrand võib olla ka väärikalt domineeriv, mis annab tugeva aluse muudele kujunduselementidele. Tänapäeva põrandad kipuvad olema sageli mängulised ja kooskõlas keskkonnaga. Tahvlite suuruste, värvide ja materjalide väljenduslikkuse kombineerimine ja sobitamine aitab luua isikupäraseid põrandaid. Allura kollektsioon on kujundatud nii, et pakkuda võimalikult suurt valikut põrandaid.

ThomasDorothe_0118488_HD

Allura ja keskkond

Säästlik alternatiiv LVT näol

Kõik Allura LVT sarjad on välja töötatud rangeid keskkonnanõudeid silmas pidades. Lugege altpoolt, mida me teeme, et muuta Allura nii säästvaks kui võimalik.

Taastuvenergia
Forbo tootmistehas Euroopas tagab parima kvaliteediga imitatsioonkatted, mille valmistamisel kasutatakse taastuvenergiat. Tekkiv jäätmevoog on minimaalne ja võetakse omakorda tootes ringlusse.

Vähem vedusid
Tootes kliendile lähedal, vähendame kaugvedudest tingitud koormust ja suudame reguleerida laovarusid selliselt, et materjal on vajaduse korral kättesaadav ega aegu.

Ftalaadivaba
Kõik Allura imitatsioonkatted on täielikult ftalaadivabad.

Ringlussevõtt
Forbo Allura põhimik sisaldab üle 20% ringlussevõetud materjali.

Väiksemad lõikamisjäägid
Allura laua- ja ruudukujulised plaadid lõigatakse automaatse ultrahelilõikuriga, mis ei jäta plaate lõigates üksikute tükkide vahele tühja ruumi ega tekita materjalijäätmeid. Lõikamiseks antakse ette pidev leht, mis tähendab, et jäätmeid tekib minimaalselt, ainult 4 m laiuse lehe kahes servas.

Hoolikalt valitud toormaterjalid
Allura on valmistatud hoolikalt valitud ühtlase koostise ja kvaliteediga toormaterjalidest. Toote erinevad kihid on välja töötatud meie enda tehases ja tootmiseks ei kasutata mingeid eeltoodetud täite- ega kattekihte. See tähendab, et tootmise käigus ei teki mingeid toormaterjali ülejääke.

1286x966_Vinyl_with_drawings

Euroopa toodang

Euroopa toodang

Forbo Allura kollektsioonid toodetakse Euroopas ülimoodsatel tootmisliinidel, mis tagavad ülimalt hea mõõtmete stabiilsusega ja hea kvaliteediga toote. Tänu tootmises kasutatavale taastuvenergiale ja 100% taastöötlusele on LVT kõige jätkusuutlikum alternatiiv.

Forbo Allura on loodud klaasfiiberkihist põhimiku ümber, mis koos erinevate keerukate lisakihtidega, sh kalandreeritud aluskihiga, sisaldab ringlusse võetud materjali ning tagab täiusliku printimis- ja sissepressimisaluse meie kujundajate loodud elutruudele mustritele. Kõik printimised on tehtud veepõhiste tintidega ja kulumiskiht on loodud viimistlustega, mida on kasutatud meie projektide vinüülkollektsioonides, mille vastupidavust on tõestatud kõvasti üle aastakümne.

European production

LRV ja NCS-i koodid

LRV ja NCS-i koodid

Arhitektuuris on valguspeegeldustegur (Light Reflectance Value, LRV) nähtava ja kasutatava valguse määr protsentides, mis peegeldub mingilt pinnalt, kui seda mõne valgusallikaga valgustada. Valguspeegeldustegurit saab siduda mitme otsusega selle kohta, millist värvitooni valida. Värvitooni ligikaudne valguspeegeldustegur näitab nähtava valguse hulka, mida see värv peegeldab. Musta valguspeegeldustegur on 0% ja kogu valgus neeldub selles. Valge valguspeegeldustegur on 100% ja see hoiab hoone valge ning jahedana. See on seotud ka elektri kasutamisega, sest heledamad värvitoonid vajavad vähem valgust, mis on otsene keskkonna säästmine. Kõik Forbo tooted kannavad valguspeegeldustegurit. Selle võib leida kollektsiooni lehekülgedel iga toote kirjelduse juurest.

NCS-i värvikood (Natural Colour System, loomulik värvisüsteem) kirjeldab iga materjali värvitooni. Numbriliste värvikoodide, nn NCS i määratluste abil (nt NCS S 1080-Y70R) saab iga värvitooni täpselt kirjeldada. Kogu värviruumi esindamiseks on NCS määratlenud 1950 standardvärvitooni värviruumi iga kümnenda astme juures. Iga värvikoodi värvinäidis on visuaalselt identne iga teise sama värvikoodiga värvinäidisega, olgu see standardvärvitoon või mõni värv nende 1950 standardvärvitooni vahel. Sel viisil saate leida põrandakatte värvitooni, mis sobib kokku teiste värviliste objektidega ruumis.
Loomulik värvisüsteem NCS töötati välja selleks, et kindlaks määrata värvi väärtus, selle intensiivsus ja toon mingi toote jaoks. NCS-i mõõtesüsteemi kasutamisel on värvid ja värvirühmad sõltumata kasutatavast materjalist alati määratletavad ja sobitatavad. Sel viisil saab kindlaks määrata värvikoordinaadid hoone interjööri erinevatele aspektidele. Kõik Forbo tooted kannavad NCS-i koodi. Selle võib leida kollektsiooni lehekülgedel iga toote kirjelduse juurest.

LRV&NCS