Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

flotex
colour karo

Flotex Colour; Metro, Calgary, Canyon ve Penang isimli 4 farklı tasarım serisi sunan kapsamlı bir flok halı koleksiyonudur. Tüm seriler rulo ve karo formatta, bazı renkler [plank] ölçülerde mevcuttur. Bu sayfadan tüm Flotex Colour 50x50 cm karo ürünleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ürünler

Flotex Colour karo

  Flotex Colour Hakkında

  Renklerin dünyası

  Seçimler olasılıklarla ilgilidir ve tasarımdaki her seçim bir renkle başlar. Renkler, kelimeler olmadan da bir mesajı iletebilir, duyguları uyandırır, çağrışımlar yaratır ve ortamın ruh halini ve hissini etkileme gücüne sahiptir. Renk kişiseldir; duygularımızı ve değerlerimizi iletir, seçme özgürlüğümüzün temel bir parçasıdır. Bu nedenle, tasarımcılarımız tamamen sınırsız renk olasılıklarına dayanan yeni bir Flotex flok halı koleksiyonu hazırladı. Yeni Flotex Colour flok halı koleksiyonumuzu keşfedin!

  Yeni Flotex Colour koleksiyonu, her biri farklı ve zarif baskı detaylarına sahip dört tasarım içerir: Calgary, Metro, Penang ve Canyon. Tüm ürünler rulo ve karo ölçülerinde, bazı renkler ise [plank] ebatta mevcuttur. Bu sayfada tüm Flotex Colour karo ürünlerini bulabilirsiniz.

  Flotex flok halı; esnek bir zeminin sert aşınma ve dayanıklılık özelliklerini, bir halının akustiği, sıcaklığı ve ayak altı konforuyla birleştiren tamamen benzersiz bir tekstil zeminidir.

  Flotex, yoğun bir şekilde yüzeye sabitlenmiş ve taban katmanına sıkıca tutturulmış naylon 6.6 iplerden yapılan sağlam bir vinildir.

  Mükemmel boyutsal stabilite
  Flotex’in boyutsal stabilitesi oldukça iyidir ve bir tekstil yer döşemesi optiğine sahipken, hem esnek yer döşemeleri kadar dayanıklı hem de temizlenmesi kolaydır. Flotex hem rulo hem de karo ölçüleride mevcuttur.

  Dayanıklı & rahat
  Normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu yaşarken, metrekare başına 80 milyon naylon 6.6 ipin bir sonucu olarak Flotex dayanıklılığını da keşfedin.

  Son derece hijyenik
  Naylon ipler sadece ses emilimi ve konforu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hem kuru hem de ıslak koşullarda herhangi bir temizleme işlemiyapıldığında havadaki alerjenleri ve ince tozları da tutarlar. Yapısı sayesinde, Flotex, her temizlik işleminden sonra olağanüstü bir görünüm korumasına sahiptir.

  Temizlik sonrası ilk günkü gibi
  Her gün basit vakumlama ile yapılacak bir temizlik, yoğun naylon yüzeyde kalan kir veya tozu temizler. Bununla birlikte, ağır kirlenmeden sonra deterjan gerektiren, buharlı temizlik veya daha derin mekanik temizlik de kullanılabilir. Basit temizlik işlemleri Flotex’i orijinal haline geri getirir. Flotex'in sunduğu geniş renk ve desen yelpazesi, zeminin kurulduğu gün kadar canlı ve hareketli kalır.

  Güvenli ve ses emici
  Flotex, hem oda içi darbe indirgeme performansı (A sınıfı) hem de iyi bir ses azaltma (> 20dB) sağlar; bu da sessiz bir oda ve sessiz bir bina anlamına gelir. Flotex ayrıca düz yüzeyler ve rampalar için HSE ıslak ve kuru kayma direnci sınıflandırmalarını karşılar.

  Flotex Colour tiles - t545022, t545024, t545028

  Allergy UK

  Antialerjik halı kaplama

  Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların % 27'sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

  Flotex; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Forbo Flotex flok halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal™'e layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

  Allergy UK logo

  Çevresel Yaklaşım

  Sürdürülebilir zemin

  Yeşil Elektrik
  Forbo’nun Büyük Britanya’daki ve Fransa’daki Flotex üretim operasyonları, yeşil elektrikle ve tamamen geri dönüştürülen atık akışıyla üretilen yüksek kaliteli zemin kaplaması elde edilmesini sağlar.

  Su Bazlı
  Flotex; 6,6 polyamid ipliklerin, elektrostatik floklama ile pvc tabana çakılması yöntemi ile üretilen %100 leke tutmayan, antistatik ve antibakteriyel bir halıdır.
  Flotex’i yaratmak için kullanılan tüm boya ve mürekkepler su bazlıdır. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka bir kimyasal işlemden geçirilmezler.

  Geri Dönüştürülmüş İçerik
  Flotex, diğer Forbo üretim lokasyonlarından toplanan atıkları zemin kaplamalarının alt taban kısmına dönüştürmek üzere kullanır. Flotex’in geri dönüştürülmüş içeriği arka tabanın toplam volümünün % 67’sini bulabilmektedir.

  Son Derecede Dayanıklı
  Flotex kullanmanın bir başka avantajı da sıradan tekstil ürünlerinin ürün yaşam süresinin 6 katı kadar uzun süreyle yüksek performans gösteren bir zemin kaplaması kullanıyor olmaktır.

  Kolay Bakım & Temizlik
  Su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygun olan Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kirlerin kolayca alınmalarını sağlar. Çoğu kir yalnızca normal suyla temizlenebilir.

  Flotex the sustainable floor

  Fotoğraf & Video

  Flotex Fotoğraf ve Videoları

  Flotex hakkında daha fazla bilgi edinmek için Flotex Colour karo referanslarımıza göz atın.

  Teknik Özellikler

  Technical Specifications

  Uygulama & Bakım

  Flotex Uygulama ve Bakım

  Flotex'in eşsiz yapısı, başka hiçbir tekstil döşemesine benzemeyen şekilde kirlerin serbest bırakılmasını sağlar. Flotex'in tabana floklanmış dik ve pürüzsüz ipleri, toprak ve toz parçacıklarını yakalamaz, böylece temizlik sırasında zorluk çekmeden çıkarılmalarını sağlar. Burada Flotex flok halı kaplamaların uygulaması, temizliği ve bakımı ile ilgili farklı dokümanlar bulabilirsiniz.

  Flotex Temizlik ve Bakım Talimatları'nı buradan indirin.
  Flotex Uygulama Talimatları'nı buradan indirin.

  Flotex cleaning & maintenance instructions

  Dijital Broşür

  Flotex Colour brochure