Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

coral
brush karoları

Coral Brush karo paspaslar ile girişlerinize hızlı uygulama çözüm avantajı sağlıyoruz.

• Rutubet ve pisliği önleyen çok yönlülük
• Econyl®% 100 yeniden üretilmiş ipliklerden üretim
• Modüler formatın esnekliği ve uygulama kolaylığı
• En zorlu ticari kullanımına uygun aşınma sınıfı : 33
• İç giriş ve dolaşım alanları için ideal çözüm
• Ftalat içermeyen teknoloji ile ürünü

Ürünler

Coral Brush Karoları

  Coral Hakkında

  Coral Giriş Sistemleri

  Modern bina tasarımı için kaliteli bir giriş paspas sistemi hayati önem taşımaktadır. Coral giriş zeminlerimiz, kir ve nemde yürümenin %95'ini durdurarak temizlik maliyetlerini %65'e kadar düşürebilir ve kayma riskini büyük ölçüde azaltabilir.

  Forbo Coral, en zorlu ortamlarda bile üstün performans sunar. Yağmur, kar, kum veya toprak fark etmez; Coral, dışarının içeri girmesini engeller. Coral giriş sistemleri son derece işlevseldir ve geniş tasarım seçenekleriyle her zaman bina tasarım şemasının ayrılmaz bir parçasını oluşturur.

  Coral, yaklaşık 50 yıldır tekstil giriş zeminlerinde uluslararası pazar lideridir ve artık, her zamankinden daha da fazla seçenek sunuyor. Koleksiyondaki her bir ürün, her giriş alanı benzersiz ve kendi gereksinimlerine sahip olduğundan, farklı kirlenme davranışlarıyla başa çıkmak üzere tasarlanmıştır.

  Tüm Coral serileri, tekstil zemin kaplaması için en yüksek 'aşınma kullanımı' sınıflandırmasına sahiptir: Class 33.

  Coral Welcome 3205

  Giriş Mekanları

  Giriş Mekanları

  Binanızı gerçekten temiz ve güvenli tutmak istiyorsanız, girişe bir paspas koymak yeterli değildir.
  Sağlık ve Güvenlik Uzmanları, bina girişlerindeki klasik paspas kullanımının “her zaman etkili olmadığını ve tehlike doğurabileceği” şeklinde nitelendikleri paspasların kullanılmaması yönünde tavsiyelerde bulunmaktadır.

  Etkili bir giriş sistemi oluşturmak için kullanım yoğunluğunun – belli bir süre içerisinde binaya giren/çıkan kişi sayısının – ve yürüyüş yönlerinin (kişilerin binaya girdikten sonra izledikleri yol) dikkate alınması ve bu bilgilerin giriş alanının tasarımında kullanılması gerekiyor. Doğru bir giriş zemin sistemi planlamanın en iyi yöntemlerini Forbo Flooring sürekli inceliyor. Bu doğrultuda ihtiyaçlara en uygun Forbo giriş ürününü seçmeye yardımcı olmak için tasarımlar sunuyor. Nuway serisi özel üretim giriş sistemi ve Coral serisi tekstil giriş sistemlerine kadar geniş bir ürün aralığı bulunuyor.

  Kullanım 1: Dış kullanım
  Bina girişinin dışına yerleştirilen herhangi bir paspas sistemi ayakkabı tabanlarındaki en iri kirleri bile tutarak kirlere karşı ilk savunma hattını oluşturur.

  Kullanım 2: İç kullanım
  İçeriye doğru ilerlediğimizde, bir sonraki savunma hattı ayakla taşınan nem ve daha ince taneli kir parçacıklarını tutmada kullanılır.

  Kullanım 3: Diğer kullanım alanları
  Resepsiyon alanları, koridorlar, binanın diğer kısımlarına geçiş için kullanılan yollar, asansörler, merdiven çıkışları vs. gibi binanın diğer alanları da toz ve neme maruz kalır. Tüm bu alanlarda tortusal kirlenme riski vardır, bu amaçla tasarlanan Coral giriş sistemleri bu riski büyük ölçüde azaltıyor.

  Coral entrance zones

  Yangın Sınıfı

  Yangın Sınıfı Bfl-s1

  Coral Giriş Sistemleri yangın sınıfı Bfl-s1'e uygundur.

  Fire standard compliance

  Uygulama & Zemin Bakımı

  Coral cleaning & maintenance

  Broşür

  Coral brochure

  Video

  Coral video

  Coral hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak ve binanız için en doğru giriş sisteminin ne olduğunu öğrenmek için videomuzu izleyin!

  Çevresel Yaklaşım

  Coral & Çevresel Yaklaşım

  Forbo olarak izlerimiz...
  Tabanı geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilmiştir , bu sayede BREEAM A/A+ ile derecelendirilmiştir.
  Tamamen yeşil enerji ile üretilir.
  Doğaya sıfır atık bırakır.

  ECONYL® den üretilmiştir – 100% yeniden geliştirilmiş polyamidden oluşan yüksek kaliteli iplik

  Forbo çıkan tüm alüminyum, çelik ve kauçuk atıklarını geri dönüştürmektedir.

  Sizin kullanırken kazandıklarınız..
  Binaya dışarıdan giren tozun % 94’ünü bloke eder.
  %65 oranında temizlik ve bakım maliyet kazancı
  Maliyet, enerji ve kimyasal tasarrufu
  Çevresel minimum etki

  Coral & the environment

  LRV & NCS

  Coral LRV & NCS

  Coral LRV & NCS Dosyaları

  LRV
  Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir.

  NCS
  NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

  ‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

  LRV&NCS