Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum ve diğer zemin çözümleri

Fark nedir?

Var olan çok sayıda zemin türleri arasındaki farkı bilmek her zaman kolay değildir. Linolyum ile vinil, PVC, sentetik ve kauçuk zemin kaplama çözümleri arasındaki farkın ne olduğunu açıklıyoruz.

Marmoleum and LVT

Marmoleum ve vinil, kendi özelliklerine sahip iki farklı zemin çözümüdür. Terimler sıklıkla birbirinin yerine kullanılsa da bu malzemeler kesinlikle aynı değildir. Marmoleum ve vinilin üretilme şekli birbirinden çok farklıdır.

Her ikisi de esnek döşeme olarak bilinir: elastik malzemelerden yapılmıştır. Esnek zeminler, halı gibi yumuşak zeminlerle taş veya parke gibi sert zeminler arasındaki orta seviyeye denk gelen esnek zemin kaplamalarını ifade eder.

Bu sayfada, Marmoleum (veya linolyum) ve vinil zeminler arasındaki benzerlikleri ve farklılıkları daha ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Forbo'nun Linolyum Markası Marmoleum

Marmoleum markalı linolyum zemin kaplamalarımız sürdürülebilirlik, dayanıklılık, yüksek kalite ve yenilikçi tasarımla ilişkili zeminlerdir. Linolyum doğal hammaddelerden üretilmiştir ve bu nedenle sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunan sürdürülebilir bir zemin çözümüdür. Ayrıca, Marmoleum ürün yelpazemizin ağırlıklı ortalaması, karbon takassız beşikten kapıya CO2 nötrdür.

Marmoleum doğal malzemelerden üretilmiştir ve içeriğinde plastikleştirici yoktur, alerjen içermez ve bakterilerin büyümesini önler. Marmoleum doğru uygulandığında suya dayanıklıdır. Bu, eğitim, sağlık ve kamu binası segmentleri için büyük ölçüde faydalıdır.

Marmoleum Fresco 3260
Eternal Wood 10842 & 10852

Vinil ve PVC

Vinil ve PVC zeminler, aslında isimleri çoğu kez karıştırılan aynı ürünlerdir. Bu zemin çözümünün uygulaması kolaydır; çok çeşitli renk, desen ve formatlarda mevcuttur. Dünya çapında çok sayıda farklı üretici nedeniyle, vinil zeminlerin kalitesinde fiyatları ile doğru orantılı geniş alternatifler bulunur. Forbo Flooring tarafından sağlanan ürün kalitesi, piyasadaki en yüksek standartlara uygundur.

Kauçuk

Kauçuk zemin, %100 yenilenebilir bir kaynak olan kauçuk ağacından yapılır. Genel amaçlı sentetik kauçuk olarak bilinen stiren-bütadien kauçuk (SBR), stiren ve bütadienden üretilmektedir. Kauçuk zeminlerin çoğu sentetik kauçuktan yapılır.

Rubber