Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - Eşsiz Özellikler

Marmoleum'un Özellikleri

Forbo’nun linolyum markası olan Marmoleum ftalat içermez, antialerjiktir ve beşikten kapıya CO2 nötrdür. Marmoleum'un benzersiz özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Marmoleum Marbled

Çizilmeye karşı dayanıklı zemin

Topshield2, Forbo Flooring'in tüm Marmoleum zemin kaplamalarına uygulanan yüksek performanslı UV kaplamasıdır. Topshield2, kalıcı görünüm koruması için lekelenmeyi, sürtünmeyi ve çizilmeyi önler ve daha düşük aralıklarda kolay temizlik ve bakım sağlar. Topshield2 yüzey koruması Marmoleum zeminlerimizin performansını yeni bir boyuta taşıyor.

Topshield2

Sessiz zeminler

Sesi azaltmanın en iyi yolu kaynağı onarmaktır. Akustik zeminler binalardaki gürültünün azaltılmasında önemli bir katkı sağlar. Akustik linolyum zeminlerimiz, sürdürülebilirliği mükemmel ses azaltma özellikleriyle birleştirerek sağlıklı bir ortam yaratır. Marmoleum Decibel, 18dB'lik ses indirgeme imkanı sağlar.

akustik performans

Ftalat içermez

Ftalatlar, polivinil klorürü (PVC) veya vinili esnek hale getirmek için kullanılan bir kimyasal bileşikler ailesidir. Vinili yumuşatmak için yaygın olarak seçilen ftalatlar; güçlü performansları, dayanıklılıkları ve stabiliteleri nedeniyle kullanılır. Vinili yumuşatmak ve esnek hale getirmek için kullanıldıklarından, bu uygulamalarda “plastikleştiriciler” olarak adlandırılmaktadır.

Bir tür ftalatlara maruz kalma, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunda (DEHB) artışla bağlantılıdır. Doğal, yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum zeminler, mevcut en sürdürülebilir esnek zemin kaplamasıdır. Marmoleum; ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

ftalat içermez

Marmoleum CO2 nötr

Marmoleum ürün yelpazemizin ağırlıklı ortalaması, karbon takassız, beşikten kapıya CO2 nötrdür ve dünya iklim değişikliğini etkilemez. Ekolojik değerleri çağdaş tasarımla birleştirir ve sürdürülebilir bir dünyaya önemli katkılar sunar.

Ofset, zeminin üretiminde CO2 emisyonunun azaltılmadığı, ancak emisyonu telafi etmek için ağaç dikmek gibi diğer girişimler yapıldığı anlamına gelir. Marmoleum üretimi kendi başına beşikten kapıya CO2 nötrdür.

CO2 nötr Marmoleum beşikten kapıya

Antialerjik zemin

Marmoleum zemin kaplamalarımız, Allergy UK'den doğru temizlik rejimi kapsamında prestijli "Seal of Approval" ile ödüllendirilmiştir. Bu da Marmoleum’un alerjen veya ev tozu akarlarını barındırmayacağı anlamına gelir.

Allergy UK'in yakın tarihli bir raporunda, en az 12 milyon insanın “kendi evlerine alerjisi” olduğu tahmin ediliyor; %58'inde ev tozu akarları anahtar tetikleyici olarak gösteriliyor. Bu nedenle, daha iyi iç mekanlar yaratmada zemin kaplamalarının önemi göz ardı edilmemelidir.

Bu aynı zamanda eğitim, sağlık, ofis veya sosyal bakım kuruluşları tarafından da göz ardı edilmemesi gereken bir konudur. İnsanların uzun bir süre geçireceği herhangi bir yerde sağlıklı bir iç mekan gerekir.

Allergy UK seal of approval logo

Bakteri gelişimini doğal olarak engeller

Bakteri gelişimi ve iç mekan çevre sağlığı ile ilgili daha büyük sorunlar hızlı ve kolay çözülemeyebilir ama bazı adımlar anında iyileşme sağlayabilir. İlk adım, soruna katkıda bulunan ürünleri, riski doğal olarak azaltan ürünlerle değiştirmektir.

Marmoleum, doğası gereği mikrobiyal büyümeye direnen doğal bileşenlerden yapılmıştır. Üretime giren doğal ham maddeleri ve özellikle keten tohumu yağı sayesinde Marmoleum, bakteri gövdelerinin büyümesini engelleme yeteneğini kazanır. Ürünün doğal bir özelliği olarak Marmoleum'un anti-bakteriyel nitelikleri zamanla azalmayacak, uygulandığı andan itibaren sürekli koruma sağlayacaktır.

Bağımsız testler MRSA ve staphylococcus aureus'un Marmoleum'da çoğalmadığını kanıtlamaktadır.

Raw Materials