Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Christian

"Ben zemin kaplama sektöründe zorlu bir ortamda, işine düşkün çalışma arkadaşlarıyla birlikte geniş bir müşteri kitlesi ile çalışmaktan çok keyif alıyorum."

Christian

İsveç'te Proje Satış Temsilcisi olarak görev Christian 1987 yılında Forbo bünyesine katıldı.

** Üzerinde çalıştığın projelerden birini bize biraz bahseder misin? **
İşim gereği birçok projede çalışıyorum. Şu anda üzerinde çalıştığım projelerden biri, güney Göteborg Devlet Okulu projesidir. Bu büyük bir proje olmayabilir, ancak çevreyle ilgili bir proje olduğu için çok ilgi çekici. Yapı malzeme ve enerji ile ilgili yüksek çevresel talepleri içeriyor. Katı çevre düzenlemeleri nedeniyle İsveç'te düşük enerjili binalara açık bir eğilim vardır. Bu projede 4000 m2 Marmoleum Decibel uygulanacaktır.

** Forbo'da kariyerin nasıl gelişti? **
Ben, 80'lerin sonunda müşteri hizmetleri departmanında işe başladım. O zaman ben "gelecek satış temsilcisi" pozisyonuna başvurmuştum ama Müşteri Hizmetlerindeki boş pozisyonda başladım. Bu bölümdeki ilk birkaç yıldan sonra, Pazarlama bölümünde İhracat ve ayrıca satış konularıyla ilgili olarak çalışma fırsatı buldum. 2000 yılının başlarından itibaren ise Proje Satış Temsilcisi olarak çalışıyorum. Benim için Firmanın farklı yerlerinde çalışmak çok önemli ve birleştirici etkileri var; çalıştığım tüm bölümler müşteri ile yakın ilişki kurulmasını gerektiriyordu.

** İşiniz hakkında en iyi şey nedir? **
İş ve satış sürecini doğru uygulayabilmek. Bir anlaşma yapmak için bir araya geldiğiniz karar vericilerin çeşitliliği, hem zorlu, hem de motive edici. Benim ana hedef gruplarım mimarlar, bina sahipleri, müteahhitleri, topluluklar ve kamu yetkilileridir. Piyasada geçirdiğim birçok yıldan sonra hala her gün yeni şeyler öğreniyorum. Proje satışlarında kolay yanıtlar yoktur, her zaman satış sürecinde doğru yolu bulmanız gerekir

** Bir sonraki hedef nedir? **
Ben şu anki işimi seviyorum; Aslında bu soru bana ilk yılki performans değerlendirmemde sorulmuştu ve cevabımda o andaki pozisyonumu çok motive edici bulduğumu belirtmiştim.
Bizim satış ekibimiz rekabetçi , ama yine de kolektif bir çalışma atmosferimiz var ve her gün yeni şeyler öğreniyorum. Bir sonraki projede kazanmak her zaman benim hedefimdir.

** Forbo kültürünü nasıl tarif ederdiniz? **
Bizim kültürümüzün yetenekli, profesyonel, çalışkan ve hırslı insanlar tarafından karakterize olduğunu söyleyebilirim. Genel olarak bakılırsa titiz ve ilham verici bir ortamda çalışıyoruz.

** ... Ve son olarak, herhangi bir gizli yeteneğiniz var mı? **
52 yaşında rekabetçi biri olarak, hiçbir gizli yeteneğim yok. Sahip olduğum yetenekleri zaten gösterdiğimi düşünüyorum. Ancak, tam olarak gizli olmasa bile, topla oynanan sporlara karşı bir takımlarından olan Göteborg Futbol kulübünde, profesyonel düzeyde futbol oynadım.