Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Webınar

Nörobilim ve iç mekanlar

Nörobilim konulu webinarımızda, Colin Ellard ve Kay Sargent daha iyi iç mekan ortamları yaratmak için insan beyni ve nörobilimin teknik yöntemlerini tartışıyor.

Webinar Nörobilim

Webinar Nörobilim İç Mekanlarda İnsanları Nasıl Olumlu Etkiler?

Ortalama olarak zamanımızın neredeyse %90'ını evler, ofisler ve kamusal alanlar gibi iç mekanlarda geçiriyoruz. Bizi çevreleyen bu alanların fizyolojik etkisi, sağlığımız ve refahımız üzerinde de bir etkiye sahip olabilir. Bu nedenle, çalışma ve yaşam ortamlarının bireysel duyusal deneyimimize iyi uyum sağlaması hayati önem taşımaktadır.

Bir kişi için neyin işe yaradığını ve bir başkası için neyin işe yaradığını nasıl öğrenebiliriz? Neredeyse herkes için iyi çalışan bir iç mekan iklimi için ortalama bir bölen nasıl bulabiliriz? Ve eğer beyin dış uyaranlara veya etkilere farklı tepki veriyorsa, tasarım sürecindeki önemli unsurlar nelerdir?

Bu webinarda, uluslararası düzeyde saygın uzmanlar Colin Ellard (Nörobilimci, yazar ve tasarım danışmanı) ve Kay Sargent (İş Yeri Direktörü, HOK Architects), daha iyi iç mekan ortamları yaratmak için faydalı bilgiler veren nörobilimin teknik yöntemlerini ve insan beynini tartışıyor.

İç mekanlarda nörobilim | Darlby Skole | Photography: Anette Roien / Niels Rosenvold

'Mimari atmosferin davranış üzerinde etkileri vardır. [...] Doğa görüntüleri, örneğin, olumlu duyguları uyandırır ve odaklanma yeteneğimizi geri kazandırır.'

Colin Ellard, nörobilimci, yazar & tasarım danışmanı

Webinarımızı izleyin
Nörobilim İç Mekanlarda İnsanları Nasıl Olumlu Etkiler?

Colin Ellard Hakkında

Colin Ellard, Waterloo Üniversitesi'nde bilişsel nörobilimci ve Kentsel Gerçeklikler Laboratuvarı'nın direktörü olarak kentsel ve mimari tasarım ile deneysel psikolojinin kesişme noktasında çalışmaktadır. Hem geleneksel psikolojik yöntemlerden hem de sensör temelli fizyoloji ve beyin fonksiyonu ölçümlerinden oluşan bir araç seti kullanılarak, insanın yapılı çevreye verdiği tepkinin ölçülebileceği yeni bir dizi yöntem geliştirmiştir.

Mimari, tasarım ve planlama ile ilgilenen gruplar için keynote konuşmacısı olarak bilinir. Ellard, Academy of Neuroscience for Architecture danışma kurulu üyesi, Krban Design and Mental Health üyesi, Salzburg Global Üyesi ve 2018 Davos Deklarasyonu ile başlayıp sağlıklı yaşamı teşvik etmek için yapılı çevrenin kapasitesini artırmaya yönelik uluslararası çabalarla devam eden Baukultur'u tanıtan Avrupa girişiminin aktif bir katılımcısıdır.

Places of the Heart (Bellevue Literary Press, 2015), Colin Ellard’ın en son yayınlanan kitabıdır.

COLIN ELLARD HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ
COLIN ELLARD'I LINKEDIN'DE TAKİP EDİN

Colin Ellard | Photograph by Diana Fleming

Kay Sargent Hakkında

35 yıllık tecrübesiyle Kay Sargent, iş yeri tasarımı ve stratejisi konularında tanınmış bir uzman ve ödüllü bir tasarımcıdır. HOK'un WorkPlace ekibinin Küresel Eş-Direktörüdür ve HOK'un Yönetim Kurulu'nda yer almaktadır. 2020'de American Society of Interior Designers'ın (ASID) Seçkin Tasarımcısı seçilmiştir.

Kay Sargent şu anda AVIXA Yönetim Kurulu'nda, ASID'e ait olan Foundation Research Taskforce'da, George Washington Üniversitesi, IWBI Mind, I+S ve WorkDesign dergilerinin Danışma Kurulları'nda görev almaktadır. Bugüne dek, CoreNet Global'in, IFI - Uluslararası İç Mimarlar ve Mimarlar Federasyonu'nun ve ASID'in ve National Council on Qualifications for the Lighting Professions'ın (NCQLP) Uluslararası Kurulları ile Virginia Tech School of Architecture and Design ve Northern Virginia Community College'ın Danışma Kurulları'nda görev yapmıştır. Sargent, IFMA Workplace Evoluntionaries'in kurucu ortağıdır ve İcra Komitesinde görev yapmaktadır.

HOK ARCHITECTS HAKKINDA
KAY SARGENT'I LINKEDIN'DE TAKİP EDİN

Kay Sargent