Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Trendler & Tasarımlar

Latest flooring trends in TRNDS newletter

Forbo / Dutch Tasarım Haftası(DDW) 2016

İki ayda bir yayınlanan TRNDs haber bülteninin bu kompakt sayısı size Forbo Zemin Sistemleri ile ilgili Dutch Tasarım Haftası (DDW)2016’da görüp tecrübe edeceğiniz tüm organizasyon ve ürünler hakkında hızlı bir genel fikir edinme imkanı sunuyor. Dutch Tasarım Haftası(DDW) 22-30 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti.
Tasarım keyfi !

Marijke Griffioen

Broken White

Renk peşinde - Design Academy Eindhoven ve Van Abbe Museum, renklerin büyüleyici dünyasını keşfe çıkaran ilham verici bir sergi olan 'Broken White' için Dutch Tasarım Haftası(DDW) boyunca güçlerini birleştiriyorlar.

Akzo Nobel, Forbo Zemin Sistemleri, Royal Mosa ve Vescom ortak projesi olan Aristotle’s Room; bu sergiye özel olarak yapılmış ve “Broken White”ın küratörleri tarafından oluşturulmuş bir enstalasyon çalışmasıdır.

'Broken White' 6 Kasım 2016’ya kadar sergilendi.

Peter Cox tarafından çekilmiş fotoğraf
Van Abbemuseum, Eindhoven’ın Arşivleri


Adres
Van Abbe Museum, Bilderdijklaan 10,
5611 NH Eindhoven

Broken White TRNDS
Aristotle's Room TRNDS

Aristotle's Room

İşbirliği - Akzo Nobel, Forbo Zemin Sistemleri, Royal Mosa ve Vescom antik Yunan renk teorilerinin modern bir şekilde yeniden yorumlanışını sanat severlerle buluşturan Aristotle’s Room ile bu sergide yer alıyorlar.

Adres
Van Abbe Museum, Bilderdijklaan 10,
5611 NH Eindhoven

Çift yönlü kullanım

Üst seviye esnek yapı - Küratörlüğünü Baars ve Bloemhoff’un yaptığı Transitions II sunumu için Daphna Laurens Forbo Furniture linolyum’un esneme limitlerini zorladılar. İkili, materyalin iki katmanını birbirine yapıştırdılar ve böylece iki renk tonu bulunan ve ayrıca iki yüzü de kullanılabilen esnek bir materyal ortaya çıktı.

‘On top organisers’, ‘above lamp’ ve ‘beside chair’ DTH boyunca Broeinest’te sergilenecekler.

Tasarımcılardan alıntılar:
“Forbo’nun desktop, furniture linolyum ürünü bizim adımıza ‘mantıklı’ bir seçim oldu. İnce dokusu, çekici mat dış yüzeyi ve hepsinin üzerinde materyalin üst seviye esnek yapısı, bu ürünü Transitions II projemiz için kullanmamızda teşvik edici yönler oldu."

Adres
Broeinest, Torenallee 45,
5617 BA Eindhoven

Double Sided
4x Forbo TRNDS

4x for Forbo

Linolyum için yeni bakış açıları- Dört Dutch tasarım stüdyosu Forbo Zemin Sistemleri tarafından Furniture Linolyum’un potansiyelini ve Bülten panosunu keşfetmeleri amacıyla davet edildi.

Ayrıntılı incelemelerinde yeni uygulamalara ve eşsiz uyarlamalara odaklandılar. Sonuçlar, Forbo ürünleri materyallerinin sınırlarını ne kadar tatmin edici bir şekilde zorlamayı başardıklarını gösteriyor.

Mieke Meijer, Albert Bouwman, Frederike Top, Michiel Martens & Jetske Visser.

Dutch Tasarım haftası boyunca yukarıdaki tasarımcıların eserleri Klokgebouw’da sergilendi.

Adres
Klokgebouw 50,

5617 AB Eindhoven

İleri dönüşüm

3D Jüt fiber karolar - Forbo ürün tasarımcısı tarafından görevlendirilmiş ortak proje içinFrederike Top Forbo jüt fiber malzemeden oluşan ve 3D basılmış bir dizi karo kaplama tasarladı.

Frederike, bu ileri dönüşümlü materyalin gelecekteki uygulama alanı olarak mobilya döşemeleri gibi yarım kalmış ürünleri ve 3D dış alan ürünlerini düşünüyor.

Adres
Klokgebouw 50,

5617 AB Eindhoven

Upcycled
50-50 TRNDS

50-50

Jüt fiber ile güçlendirilmiş - Willem de Kooning Academy öğrencisi Laura van de Wijdeven %50’si Forbo jüt fiber, %50’si porselen kili olan karolar tasarladı. Bu eklenti ile birlikte porselenin orijinal özellikleri değiştirildi. Fiber, porseleni güçlendiriyor ve onu oldukça dayanıklı bir materyale dönüştürüyor.

Adres
The Design Perron, Fuutlaan 12, Eindhoven.

Plynoleum

100% Furniture linolyum - Forbo Zemin Sistemleri görevli öğrencisi Kim van Nispen geçenlerde piyasaya sürülen yeni Furniture linolyum koleksiyonunun renklerini temel alan ‘Plynoleum’ tabure tasarımının özel bir sürümünü yaptı.

Dutch Tasarım haftası 2015 sırasında Kim, Forbo Zemin Sistemleri ve Willem the Kooning Academy’nin ortak projelerinin bir sonucu olan ‘Plynoleum’ taburesinin ilk prototipini sundu.
‘Plynoleum’ olarak adlandırılan bu tabure tamamen Furniture linolyum’dan üretildi. Furniture Linolyum’un çeşitli katmanları üst üste koyularak yaratıcı bir ayaklı materyal üretildi. ‘Plynoleum’ materyalinin düz yüzeyine, 3 boyutlu bir görünüm vermek için vakum tekniği kullanıldı.

Plynoleum TRNDS
Precision Work

Hassas bir işlem

Lazer kesim Furniture Linolyum - Tasarımcı Lise Levebre iç kısmında Furniture linolyum kullanılan, Meşe ve Ceviz ağcından yapılmış tepsiler ve kaplar yaptı.

Linolyum’u ahşap şekillere sorunsuz bir şekilde yerleştirmek ve materyalin dengeli bir şekilde dar alanda bükülebilmesine imkan sağlayan siyah renkte karton bir kaplama desteği elde etmek için Lazer kesim tekniği kullanıldı. Furniture linolyum ürünümüzü geliştirmek adına zeki ve yaratıcı bir teknikten güzel bir örnek.

Flotex x 6

Eşsiz desenler- Forbo, Flotex kaplama ürünümüz için bir dizi eşsiz desen örneği tasarlamaları adına Dutch tasarımcılar Mae Engelgeer, Nynke Sybrandy, Rop van Mierlo, Antoine Peters, Sigrid Calon ve Hilde Koenders’i görevlendirdi.

Adres
Broeinest, Torenallee 45 Glasgebouw, 5617 BA Eindhoven

Photo: pattern by Rop van Mierlo

Flotex x6 TRNDS