Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

TRNDS

Mayıs 2016

İki kere bak ve meraklan!
Zaten yıllardır "klasik" yalın ürün tasarımı ihmal edilmiş gibi görünüyor. Malzeme deneyleri, devam etmekte olan çalışmalar veya ürünün arkasındaki konseptin detaylı açıklamaları ile değiştirildi. Genellikle izleyiciyi şaşkın ve karışık bırakmak.

Bu yıl, bu 'bitmemiş' parçalar yeni bir şey haline gelmiş gibi görünüyor. Somut ve şiirsel nesnelerle olgunlaştı. İleri Seviyeli Eser, Hollandaca Invertuals sergisinde gösterildiği gibi.

İfade zenginliği ve mükemmel soyutlanma seviyesi ile hayal gücünü baştan çıkarır ve tetikler. Tasarımcı için çağdaş bir 'Wunderkammer' gibi.

Envision ve Nike sunusu bu gelişimin iki harika örneğidir. Stüdyoya bir röportajda TrulyTruly'in vurguladığı şeyleri anlatmak için, bu bülteni okurken size tavsiyem, devam ettirmek ve 'İki kere bakmak ve merak etmek'

Arper

Fizik duygusu ile - ‘’...fizik uçaklarının ötesine geçen bir deneyim tecrübesine ne kaldıran nedir? Renklerin ve malzemenin etkileşimi, uyumların dikkatli oluşturulması mı?
Gri metal şarkı söyleyebilir. Bir tekstilde aynı gri tonlama fısıldayabilir. Zengin, kırmızı bir meyveli iştah açıcı, canlı, kırmızı kadife perde, beklenti ve tiyatroyu çağırıyor.
Renk, duyusal algılamanın ötesinde uyarır. Duyguyu uyandırır ... ''
(Arperalıntısı)

Physics with feeling
Forest of light

COS

Işık ormanı - Sou Fujimoto Architects COS için çok duyusal bir kurulum için tasarlandı. Almak karanlıkta bir ormanın tecrübesinden esinlenilmiştir.

Koyu bir alan, ziyaretçilerin hareketlerine cevap vermek üzere tasarlanmış ışık konileri tarafından aydınlatılır. Sis ile, özel olarak bestelenmiş sesler ve yansıtılan duvarlar, zamanın baskısının buharlaştığı bir ortam yaratıyor.

Écal

Nesneler rüya- medya ve etkileşim tasarımı öğrencilerinin İsviçreli üniversiteliler kişiliklerini temsil eden nesneleri hayal etmeleri istendi.

Bağlı teknolojileri ve sanal gerçekliği kullanarak günlük nesnelerin gelecekteki sürümleri ana teması olan bu interaktif objeler serisi sergide çok eğlenceli bir etki yarattı.

Buna bir örnek, eğildiğinde ziyaretçilerin kulaklarına "sıvı sesi" takan bir demliktir. Salomé Chatriot'un bir konsepti.

When objects dream
Everything but the product

Öngörün

Güzel nesneler- Envisions, son üründen başka her şeyi sergileyen bir grup sergisidir. Tasarım araştırma sürecinin farklı evreleri güzel ve etkileyici nesnelere dönüştürülür.

Nötr gri furniture linoleum bu değerli eserler yaşamak için mükemmel bir arka plan oluşturur.

İki kere bakıp meraklanıyorsun!


Nike

Hareketin doğası- Milano Tasarım için 10. tasarımcılar, çeşitli ortamlar aracılığıyla 'doğal hareketi' keşfetmek için Nike tarafından davet edildi.
Çoğu durumda, Flyknit gibi Nike'ye özgü malzemeler uygulanmıştır.


Bertjan Pot, tekerleği başlangıç noktası olarak kullanarak bir dizi dinlenme podu tasarladı. Arabanın iç borusunu ip, Nike dantel ve kemerleri ile örtme. Minimum malzeme ile hafif bir yapı oluşturun.

The nature of motion

Nike

Martino Gamper tasarımlarıyla ritim ve sese odaklandığı 3 farklı davul kiti yapıldı. Silindir kaplamalarını oluşturmak için Nike Flyknit materyali, silindirleri döşemek için Marmoleum kullanıldı.

The nature of motion
Textiles tell the tale

Studio van der Scheer

Tekstiller hikayeyi anlatır - Visco'nun kumaşlarının anlatı ve ifade özelliklerini yedi farklı jakar dokuma döşeme deseninden oluşan bir koleksiyona dönüştürür. Milano Tasarım haftasında Masterly sergisinde sunuldu.

an attractive patina

Artek

Cekici bir patina - ‘Kaari’, Artek için Bouroullec kardeşler tarafından tasarlanan modern bir mobilya koleksiyonudur.

Tasarım zorluğu hem Artek'e hem de aynı anda yeni olan bir ürün yaratmaktı. Tarihi Artek ürünlerine yapılan açık referansları kullanmaktan kaçınma.

Kaari, bir üçgenin taslağına dayanır. Çapraz çelik hat, çeşitli bıçaklarda masa ayağını destekler.

Yüzey malzemeleri olarak seçilen mobilya muşamba ve parlak HPL, ışığı farklı şekillerde emer veya yansıtıyor. Tablolar zamanla kullanıldığından, bu malzemeler cazip bir papina geliştirirler.

Torsson Husabo

Okunabilir inşaat - bu tasarımda ahşap yapısal ve görsel öğe olarak kullanılır. Maple ahşapındaki farklı yapılar ve nüanslar açık okunabilir bir tasarımla uygulanır..

Tabletler için iki farklı mobilya muşamba rengi kullanılmıştır.

readable construction
nouveau pin

Paris'e kadar

nouveau pin- üç boyutta esnek bir modül sistemi olarak tasarlanan ve gerektiğinde büyük bir pim yüzeyi oluşturabilen bir pin kartı.

Alessandro Mendini

Milano'daki Kırılgan Galeri için Alessandro Mendini'nin gösterişli, parlak renkli, eğlenceli, yapboz tarzı döşeme deseni tasarımı.

jigsaw style
furniture landscapes

Tasarım & Toprak

Mobilya peyzajı -Tasarım Toprak, Kobe Design Üniversitesi'nin tasarım projesidir

Sunumda “Coğrafya” mobilya ve çevresi arasındaki ilişkiye yeni bir bakış açısı getiriyor. Mobilya kompozisyonları, günlük ritüelleri yönlendiren bir manzara olarak sunuluyor.

Misato Nakamura'nın 'Uzay'. Bir masa üstündeki küçük paneller, hiçbir yere gitmek zorunda olmayan nesneler için yeni bir alan yaratıyor. Farklı panel boyutları, bu nesneleri kişinin isteğine göre göstermesine veya saklamasına izin verir

Dare to Rug

Gelenekten çağdaşa-Romen Tasarımcılardan Andreea Batros ve Flavia Scînteanu, geleneksel halı yapım sürecini çağdaş tasarım ve yüksek kaliteli malzemeler ile harmanladığı özgün çalışmalar.

Dare to rug
folded simplicity

Moroso

Ergonomi ve fonksiyonalite- Kenny Chair, meşe çerçevesine tutturulmuş tekstil koltuk dikdörtgen kumaştan oluşuyor ve çok rahat bir şey oluşturmak için eğri bir şekilde katlanır.

Kenny chair by Raw Edges ve Paper Planes by Doshi & Levien

Baars & Bloemhof

geçiş- Alternatifleri olmayan bir kutu tasarımı yapmak için Baars & Bloemhof ürün yelpazesinden seçtikleri bir materyal.

transitions
Totem

Kvadrat

Tezgah- Salone del Mobile Satelliti salonunda gösterilen dönüm noktası. Kvadrat kumaşlarıyla Kvadrat için Patricia Urquiola tarafından tasarlandı.

Catalan de Ocon & Faccin

'Yükseltilmiş zemin'- riad tablosu, eski mozaik zemine endüstriyel bir tepki olarak 20. yüzyılın başında Akdeniz Avrupa'sında ortaya çıkan geleneksel üretim süreci ve beton zemin motifleri üzerine kurulmuştur.

Alvaro Catalan de Ocon ve Francesco Faccin tarafından tasarlandı

raised floor
space frames

Mieke Meijer

Çerçevelerdeki boşluk - soyut hacimler, arketipik mimari unsurlara dayanıyor ve gergin bir tekstil örtüsüyle çevrelenen hafif ahşap yapılardan yapılmıştır.

Ayrı nesnelerin düzenlemeleri çevredeki alanla etkileşim oluşturarak negatif ve pozitif alanı eşit derecede dengeliyor.