Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum, neutralne dla środowiska

Dla lepszego świata i dla przyszłych pokoleń.

Environment image trees

Wykładzina Marmoleum neutralna pod względem emisji CO2

Forbo Marmoleum jest produkowane z naturalnych składników, które pochodzą między innymi z roślin jednorocznych lub drzew. Olej lniany, wyciskany z ziaren lnu, juta, wykorzystywana jako warstwa spodnia oraz mączka drzewna pozyskiwana z lasów posiadających certyfikat PEFC, to surowce wykorzystywane do produkcji linoleum, pochodzące z roślin, które podczas całego swojego życia pochłaniają duże ilości CO2.

Zobacz kolekcję Marmoleum

C02 neutral Marmoleum cradle to gate
Len_Marmoleum_wlasciwosci

Właściwości wykładziny Marmoleum

• wyprodukowana z w 100% z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii;
• wyprodukowana min. w 97% naturalnych surowców;
• wyprodukowana bez dodatków PVC, PET, sztucznych dodatków oraz plastyfikatorów;
• zawiera 43% materiałów z recyclingu;
• zgodny jest z klasyfikacją REACH dot. ochrony zdrowia ludzi i środowiska;
• zawiera mączkę drzewną pozyskaną wyłącznie z lasów posiadających certyfikat PEFC (zrównoważona gospodarka leśna).

Przepis na Marmoleum

Sztuka tworzenia Marmoleum to proces, który wymaga czasu. Naturalne surowce po wymieszaniu dojrzewają aż do osiągnięcia odpowiedniej elastyczności. W ciągu 5 tygodni, w czasie których trwa produkcja linoleum, energia zużywana jest głównie przy procesie kalandrowania oraz ogrzewania komór suszarniczych, które regulują proces schnięcia rolek linoleum.
Fabryka Assendelft w Holandii, jak i Kirkcaldy w Szkocji, w których produkowane jest linoleum Forbo, to nowoczesne środowiska produkcyjne, zasilane w 100% zieloną energią elektryczną.

earth

Zmiany klimatyczne

Paryskie Porozumienie Klimatyczne to historyczny pakt zaaprobowany przez 195 krajów, który będzie obowiązywał od roku 2020. Program ten powinien przynieść wymierne efekty w zakresie redukcji poziomu emisji CO2 do atmosfery. Forbo Marmoleum, wykorzystując naturalne składniki, których uprawy pochłaniają duże ilości CO2, ma pozytywny wpływ na zmniejszenie poziomu emisji tego gazu do środowiska.

Las_Marmoleum

Marmoleum - zero emisji wobec Planów Gospodarki Niskoemisyjnej w Polsce

Plany gospodarki niskoemisyjnej w Polsce prowadzą do ograniczenia emisji C02 do atmosfery. Marmoleum to produkt, który idealnie wpisuje się w strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych, dlatego tez planując wymianę wykładziny w biurze, szpitalu, szkole czy innym obiekcie warto wybrać naturalny produkt, który jest neutralny dla środowiska pod względem emisji CO2.

Wpływ na uzyskanie punktów LEED i BREEAM

Wykładzina Mamoleum może być produktem ‘użytecznym’ przy uzyskiwaniu punktów w procesie certyfikacji LEED czy też BREEAM. Punkty można zdobyć wśród takich kategorii jak produkt regionalny, łatwoodnawialny, o dużej zawartości surowca z recyklingu czy też materiał niskoemisyjny.

EPD – środowiskowa deklaracja Marmoleum

W Forbo wierzymy, że otwartość, uczciwość i przejrzystość działań potwierdzających nasze zaangażowanie proekologiczne jest jedyną
słuszną drogą. Środowiskowa Deklaracja Produktu EPD jest wynikiem przeprowadzenia oceny LCA publikowanym przez niezależną
instytucję, kontrolującą raport dotyczący konkretnego produktu.

Pobierz dokument EPD

  • Marmoleum sheet EPD

    Marmoleum - Deklaracja Środowiskowa EPD

  • EPD

    Co to jest EPD