Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Rozwiązania podłogowe w budownictwie senioralnym

Atmosfera i wygląd placówek Opiekuńczych oraz komfort i bezpieczeństwo przebywających w nich podopiecznych mają istotny wpływ na jakość życia seniorów.
Dzięki zdobytemu doświadczeniu w projektowaniu w budownictwie senioralnym oraz poznaniu specyficznych wymogów i potrzeb w tym sektorze, stworzyliśmy kompleksową ofertę obejmującą wykładziny, które stanowią specjalistyczne i kompleksowe rozwiązanie podłogowe do każdej placówki.

Forbo Broszura Budownictwo senioralne

Marmoleum i starość
Marmoleum istarosc

Produkty zaprojektowane do budownictwa senioralnego

Wykładzina podłogowa jest kluczowym elementem w projektowaniu wnętrz w placówkach opiekuńczych - zapewnia bezpieczeństwo i, dzięki wytyczonym na podłodze znakom, pomaga w orientacji przestrzennej starszym osobom. Nasz zespół projektowany we współpracy z niezależnymi konsultantami specjalizującymi się w projektowaniu do tego segmentu dobrał produkty, wzory i kolory, które najbardziej odpowiadają potrzebom placówek opiekuńczych i senioralnych. Wyselekcjonowane produkty można ze sobą dowolnie łączyć tworząc kompleksowe rozwiązanie w całym budynku.

Skorzystaj z wyszukiwarki produktów do budownictwa senioralnego

Nasz wybór wykładziny

Do budownictwa senioralnego polecamy następujące produkty:

Marmoleum, naturalna wykładzina dostępna w bogatej gamie kolorystycznej. Marmoleum ma gładką i równą powierzchnię, co ułatwia poruszanie się starszych pacjentów.
Zobacz kolekcje Marmoleum

Step, wykładzina antypoślizgowa, dostępna we wzorze drewna lub podłogi cementowej jak również w delikatniejszej palecie kolorów. Cząstki antypoślizgowe, błyszczące w innych kolekcjach, tutaj są przygaszone, matowe i stanowią zintegrowany element podłogi.
Zobacz kolekcje Step

Eternal, wykładzina PVC, dostępna jest w stonowanych odcieniach i naturalnych wzorach, które tworzą domową atmosferę. Instalacja bez widocznych łączeń stanowi idealne rozwiązanie w korytarzach i ogólnodostępnych obszarach.
Zobacz kolekcje Eternal

Allura, płytki i panele PVC, które tworzą podłogę o bardzo realistycznym wyglądzie drewna lub kamienia. Łatwa w instalacji, pielęgnacji, bez szczelin. Do wyboru stonowane wzory naturalnego drewna.
Zobacz kolekcje Allura

Flotex, wykładzina flokowana o bardzo gęstej nylonowej strukturze, która zapewnia komfort, trwałość, a zarazem jest całkowicie wodoodporna i zmywalna.
Zobacz kolekcje Flotex

Eternal i domy spokojnej starosci

Dbamy zdrowie każdego człowieka

Forbo Flooring Systems to lider w zakresie rozwiązań zgodnych ze zrównoważonym rozwojem. Oferując Państwu bogate portfolio produktów podłogowych jesteśmy w stanie dobrać i dostarczyć odpowiedni produkt do każdego zastosowania. „Dbamy o zdrowie każdego człowieka” to nasz kolejny krok w stronę zrównoważonego rozwoju, który podkreśla wpływ naszych podłóg m.in. na poprawę jakości powietrza we wnętrzach i tworzenie bardziej przyjaznego i zdrowszego środowiska w budynku. Naszą ambicją jest to, aby każda jednostka, która ma kontakt z naszymi wykładzinami czerpała korzyści z tworzonego przez nas lepszego środowiska wewnątrz budynku.

dbamy o zdrowie każdego człowieka logo

Literatura

Na rynku dostępne są liczne publikacje dotyczące specyficznych wymagań w tym sektorze.

Specjalistyczne ośrodki zajmujące się gospodarką senioralną:

Dementia Services Development Centre Stirling University
Alzheimer Europe
General dementia information

Allura i budiwnictwo senioralne

Pobierz broszurę

  • Forbo Broszura Budownictwo Senioralne

    Pobierz broszurę
    Budownictwo senioralne