Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Alergia - choroba cywilizacyjną XX wieku

W ostatnich latach w krajach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce, nadano istotną rolę problemowi narastania częstości alergicznego nieżytu nosa i astmy.
Wpływ na to mają czynniki genetyczne, ale i zanieczyszczenie środowiska oraz obecność alergenów w otoczeniu człowieka. Badania przeprowadzone w ostatnich kilku latach w Polsce pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego wykazały znamiennie wyższą częstość chorób alergicznych u dzieci zamieszkujących w dużych miastach w porównaniu z dziećmi ze środowiska wiejskiego.
Wyniki potwierdzają wpływ czynników środowiskowych na choroby alergiczne, którego skutki są fatalne dla dzieci, młodzieży i młodych pracujących dorosłych. Alergia w tych grupach jest odpowiedzialna za najwyższą chorobowość
i znaczne upośledzenie jakości życia i stanowi istotny problem wydolności edukacyjnej i zawodowej. *

*źródło: http://www.ecap.pl/

BAF Seal of Approval
Marmoleum wkładziny podłogowe w szkołach

Marmoleum

Wykładzina Marmoleum posiada naturalne właściwości bakteriostatyczne dzięki zawartości składników pochodzących z natury, m.in. oleju lnianego. Właściwość tę wykładzina zachowuje przez cały okres użytkowania produktu zapewniając trwałą ochronę od momentu zainstalowania produktu. Badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Glasgow udowodniły, że wykładzina Marmoleum polecana jest szczególnie w miejscach, w których higiena i zapobieganie bakteriom MRSA i E. coli jest niezwykle istotna. Stanowi idealne rozwiązanie do szkół i szpitali, szczególnie w miejscach gdzie przebywają dzieci.
Wykładzina Marmoleum uzyskała 12 eko-certyfikatów, co czyni Marmoleum najbardziej ekologiczną wykładziną na świecie.
List referencyjny

Certyfikat Alergologiczny Allergy UK Marmoleum 2018 2019
Zobacz kolekcje Marmoleum

Wykładzina Flotex uzyskała aprobatę Instytutu Allergy UK

Gładkie włókna nylonowe pochłaniają alergeny występujące w powietrzu, które są następnie usuwane w trakcie prostego odkurzania.
Flotex posiada zalety trwałego, trudnościeralnego i łatwego w utrzymaniu elastycznego materiału podłogowego z właściwościami akustycznymi i wygodą, jakie daje wykładzina dywanowa. Dzięki zawartemu w podłożu systemowi ochrony mikrobiologicznej Sanitized, tworzy skuteczną ochronę przed rozwojem bakterii oraz grzybów.
Zalety produktu zostały docenione przez dyrektorów przedszkoli i innych placówek w całej Polsce.

Certyfikat Alergologiczny Flotex Allergy UK
Zobacz kolekcje Flotex

Flotex Vision  wykładziny podłogowe  w placówkach edukacyjnych