Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum stories

Twórca przestrzeni

Sony building photo by Peter Tijhuis

Remi Versteeg

Remi Versteeg jest architektem i partnerem-założycielem holenderskiego biura architektonicznego Beyond Space z siedzibą w Amsterdamie. Projektują budynki, wnętrza, produkty i wszystko inne. W swoich projektach dążą do stworzenia czegoś, co jest niezwykle ugruntowane w logice, aby rezultat stał się na powrót charakterystyczny. Przykładem ich wyjątkowego podpisu jest wprowadzenie na rynek kolekcji Boring Collection w 2016 roku podczas Salone del Mobile w Mediolanie.

Remi versteeg

Spektakularnie niepozorny

W 2016 roku zaprezentowana została kolekcja Boring Collection, będąca efektem współpracy Beyond Space i mebli Lensvelt Contract. Koncepcja kolekcji zrodziła się z pragnienia stworzenia współczesnych i niedrogich mebli projektowych, które nie zdetonują swojego otoczenia. Dyskretna linia mebli o archetypicznych kształtach została skomponowana w oparciu o starannie dobrany neutralny odcień szarości.

W rezultacie powstała seria spektakularnie niepozornych projektów mebli, które potrafią wtopić się w otoczenie i pełnić rolę neutralnego tła, na którym wszystko inne może zabłysnąć. Kolekcja Boring nie udaje, że jest piękniejsza, w zasadzie nie domaga się uwagi.

Remi Versteeg jest dyrektorem kreatywnym Boring Collection.

Peter Tijhuis, Image of Sony Boring
Lernert & Sander stacked furniture pieces

Naturalne tworzenie czystości

Jesienią 2020 roku Remi odwiedza fabrykę Forbo Linoleum, gdzie w tym szczególnym momencie Marmoleum Solid jest produkowane w skromnym, miękkim kolorze szarym, pasującym do kolekcji Boring.

W poniższym wywiadzie Remi wyjaśnia, w jaki sposób słowo "nudny" reprezentuje dla niego jakość i jak doskonale ten specjalny kolor Marmoleum wpisuje się w ten sposób myślenia. Opowiada o swojej fascynacji procesem produkcji Marmoleum oraz o unikalnych właściwościach Marmoleum. Opisując jego czystość, głębię i ciepło oraz to, że materiał ma naturalną zdolność do dobrego starzenia się.

Specjalny szary kolor Marmoleum będzie częścią kolekcji Boring Collection. Więcej informacji o Boring Collection można znaleźć na stronie:
[beyond-space. eu/project/boring-collection](https://www. beyond-space. eu/project/boring-collection/;css-nAr)
[boringcollection. com](https://www. boringcollection. com/;css-nAr)

Specjalne podziękowania dla:

Remi Versteeg
Gal Keshet | reżyseria, filmowanie i montaż
Simone de Vries | doradztwo
Gena Haensel | transkrypcja
Zespół produkcyjny linoleum Forbo Flooring

Fotografie na tej stronie są wykonane przez
©Reinier RVDA| portret Remi Versteeg,
Peter Tijhuis | wnętrze SONY
Lernert & Sander | ułożona na stosie kolekcja Boring Collection