Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum stories

Gracz zespołowy

The Team Player banner landingpage (Gal Keshet  still from movie)

Martina Eliasson

Martina Eliasson zajmuje się projektowaniem przestrzennym w bliskich relacjach z klientami i użytkownikami końcowymi. Jej siłą napędową jest architektura budująca markę, architektura wnętrz, storytelling i projektowanie na poziomie strategicznym.

Przez lata zdobyła szerokie doświadczenie w zakresie projektowania przyszłych miejsc pracy. Ponadto, kwestie zrównoważonego rozwoju i ponownego wykorzystania są ważną siłą napędową we wszystkich jej projektach.

Martina ukończyła Chalmers School of Architecture w Göteborgu w 2013 roku, a w White Arkitekter pracuje od 2014 roku.

Martina Eliasson - portrait by Gal Keshet

Nie ma ani jednej gwiazdy

White Arkitekter jest jedną z wiodących skandynawskich pracowni architektonicznych. Została założona w 1951 roku w Göteborgu przez Sidneya White'a w celu poprawy społeczeństwa poprzez architekturę. Jest to firma należąca do pracowników, w której ceni się zaangażowanie i udział. Pracownicy są postrzegani jako najcenniejszy zasób firmy, w White nie ma jednej gwiazdy, jest ich prawie osiemset.

Projekty rozwijają się we współpracy z klientami, użytkownikami, partnerami, współpracownikami i innymi interesariuszami. Będąc dobrymi słuchaczami, rozumiejąc różne punkty widzenia i będąc oddanym współpracy, White wierzy, że tworzy się trwałą wartość. Określają siebie jako radykalnych kontekstualistów, opierających się na przekonaniu, że architektura jest kształtowana przez unikalne cechy jej kontekstu.

Dla White Arkitekter kwestie zrównoważonego rozwoju i ponownego wykorzystania są ważną siłą napędową. Zajmują się zrównoważoną architekturą, projektowaniem i rozwojem miast w kontekście międzynarodowym, projektując zdrowe środowiska życia, które inspirują i angażują.

Avinode project team - Martina Eliasson, Inga Karin Sundqvist, Annie Leonsson, Emma Deines and August Olsson
Avinode headquarters in Gothenburg - Still form movie

Między liczbami a naturą

Avinode jest międzynarodową firmą technologiczną, która ma swoje biura na całym świecie. W 2019 roku White Arkitekter otrzymał zlecenie od firmy Avinode na zaprojektowanie ich nowej siedziby w Göteborgu.

W świecie, w którym kluczowy jest rynek pracownika, wyzwaniem dla White'a było znalezienie sposobu na przekonanie najmądrzejszych umysłów na rynku do pracy z Avinode. Dlatego kluczem do sukcesu jest zaoferowanie atrakcyjnego miejsca pracy z silną tożsamością.

Zadaniem było stworzenie środowiska z lokalnym szwedzkim akcentem, wrażeniem "wow", dobrymi warunkami pracy, ale także pasującego do tożsamości firmy.

Aby wzbudzić ciekawość

Firmy technologiczne, takie jak Avinode, pracują przez całą dobę, mają silne poczucie wspólnoty, są napędzane przez ciekawość i działają na czele z nową technologią i nowymi pomysłami.

Wszystko we wnętrzu powinno stwarzać warunki do realizacji jednej lub kilku z tych podstawowych wartości. Atmosfera powinna rozbudzać ciekawość pracowników, oferować możliwość przejścia od pracy (jak liczby, daty i produkty) do życia (jak natura, wypoczynek, zdrowie i zrównoważony rozwój). Podstawowym wymogiem jest dobra równowaga między życiem i pracą oraz poczucie wspólnoty.

Marmoleum Stories - The Team player
Material research for Avinode project by White Arkitekter team - photo White Arkitekter

Ponad tęczą

Nowe biura Avinode mieszczą się na trzech ostatnich piętrach wieżowca. Na 16 piętrze znajdują się neutralnie wyglądające pomieszczenia biurowe o charakterze biznesowym. Na 17 i 18 piętrze znajdują się pomieszczenia rekreacyjne, których centralnym elementem jest kolorowy wzór Marmoleum aqua jet.

Inspiracją dla tego wzoru podłogi Marmoleum była natura, ale zamiast oczywistych jej elementów White Arkitekter wybrał bardziej nieoczekiwane i odważne podejście. Wykorzystując tęczę jako motyw przewodni i interpretując jej ruch, kolory i kształt, stworzono unikalny projekt podłogi.

To właśnie tam dzieje się magia

Ogromna różnorodność kolorów oferowanych przez naszą kolekcję Marmoleum, wraz z jej trwałymi właściwościami, idealnie pasowała do realizacji koncepcji tęczy.

W tej pięknie zaprojektowanej, kolorowej atmosferze pracownicy mogą się spotkać, zrelaksować, bawić i czerpać inspirację. Najwyższe piętro stało się przestrzenią, w której praca i życie łączą się, oferując idealne tło do doświadczania poczucia wspólnoty jako mentalnego paliwa dla prawdziwej innowacji.

'Over the rainbow, that's where the magic happens' (Za tęczą, tam dzieje się magia)

Zespół w White Arkitekter, który pracował nad projektem Avinode wraz z Martiną Eliasson to Inga Karin Sundqvist, Annie Leonsson, Emma Deines i August Olsson.

Bodil Bergqvist photo interior Avinode office

Specjalne podziękowania dla:

Martina Eliasson
Gal Keshet | reżyseria, filmowanie i montaż
Gena Haensel | transkrypcja
Simone de Vries | doradztwo
Bodil Bergqvist | fot. wnętrze biura Avinode