Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum stories

Poszukiwacze kształtów

Everything_but_the_desktop photography by Daphna Laurens

Unifikacja

"Uwielbiamy holenderskie słowo 'vormgever', czyli dosłownie osobę, która nadaje kształt. Nadawanie kształtu myślom, przedmiotom, produktom i przestrzeniom jest tym, czym się zajmujemy. "

W 2008 roku powstało Studio Daphna Laurens, którego celem było połączenie wzornictwa przemysłowego, sztuki użytkowej i sztuki pięknej. Daphna Laurens to zjednoczenie Daphny Isaacs Burggraaf i Laurensa Mandersa. Obaj współpracownicy tej dwójki z Eindhoven są absolwentami Design Academy Eindhoven.

Daphnalaurens.nl

portrait Daphna Laurens by Mike Roelofs

Pozornie bez wysiłku

Studio Daphna Laurens tworzy charakterystyczne produkty, przedmioty i przestrzenie z wyrafinowanymi kombinacjami kształtów, materiałów i kolorów. Studio zajmuje się projektowaniem zarówno poetyckich, jak i prostych produktów wytwarzanych przemysłowo, stara się tworzyć jakość pozornie bez wysiłku, bez artystycznych kompromisów.

W 2020 roku obaj projektanci zostali zaproszeni przez Forbo do przetestowania nowego rozwiązania Furniture linoleum. W serii prób z materiałem zbadano możliwość gięcia i pokrywania bardzo małych promieni, badając ograniczenia techniczne, jak również cechy estetyczne. Dwa prototypy, "Sample Shelving Unit" i "Sample Bench", zostały zaprezentowane podczas targów meblowych w Sztokholmie.

Więcej informacji o targach meblowych w Sztokholmie

Seemingly effortless
Everything but the desktop photography by Daphna Laurens

Everything But the Desktop!

‘On top organisers’, ‘above lamp’ i ‘beside chair’ to produkty zaprojektowane przez Daphnę Laurens dla Transitions II, inicjatywy holenderskiej firmy Baars & Bloemhoff.

Dla Everything But the Desktop! dwaj projektanci poszli na poszukiwanie ekstremalnych granic plastyczności. Chcąc wykorzystać materiał w sposób, do którego nie został zaprojektowany, skleili dwie warstwy Forbo Desktop, tworząc w ten sposób dwukolorowy, a także dwustronny, elastyczny materiał.

Nazwa materiału (Forbo Desktop) wyznaczyła kierunek rozważań nad przedmiotami, które ostatecznie miały się ukształtować: jako organizery, lampa i fotel do pracy. Dają one wgląd w różne właściwości materiału (kolor, fakturę, kowalność) i bawią się nimi.

Rekreacja przyszłości

Na zlecenie Dutch Invertuals i Droomparken, Daphna Laurens zaprojektowała, we współpracy z Chris Collaris Architects, wnętrze jednostki rekreacyjnej.

Buitenhuis" opowiada o rekreacji przyszłości. W swoim projekcie stanowi mariaż funkcjonalnego wzornictwa i zmysłowych doznań. Wnętrze jednostki otacza Cię czystymi materiałami i ciepłymi kolorami natury, dzięki czemu czujesz się jednocześnie wewnątrz i na zewnątrz.

Na podłogę Daphna Laurens wybrała ciepły kolor Marmoleum Solid Terracotta

Buitenhuis photography by Ronald Smits
Daphna Laurens the New Home photography by Daphna Laurens

Nowy dom

Urządzanie ich nowego domu było dla Daphny Laurens bardziej ekscytującym "projektem" niż obowiązkowym przedsięwzięciem. Znając Marmoleum i jego unikalne właściwości, nie było trudno zdecydować się na to, co stanie się "fundamentem" ich domu.
Poprzez zastosowanie kolorów Marmoleum Solid: Berlin Red, Vintage Blue i Cirrus Cookie, wszystkie trzy poziomy domu otrzymały własną "tożsamość".

Marmoleum

Wszystkie inne wybory dotyczące wystroju wnętrza opierały się na tych podstawach. Uwzględniono nie tylko paletę kolorów, ale także subtelną, matową fakturę powierzchni Marmoleum. Wybrano trójwarstwowe, miękkie drewno, aby dodać jeszcze więcej ciepła i wrażliwości dotykowej do ich domu. Dodatkowe kolory zastosowane na ścianach, zasłonach i meblach zostały dobrane tak, aby współgrały z podłogą i drewnianymi elementami domu.

Dowiedz się więcej o projekcie 'Buitenhuis'
Więcej informacji na temat projektu 'Everything but the desktop'

Daphna Laurens the New Home 2 photography by Daphna Laurens

Specjalne podziękowania dla:

Daphna Laurens
Gal Keshet | reżyseria, filmowanie i montaż
Gena Haensel | transkrypcja
Simone de Vries | doradztwo

Fotografie na tej stronie są wykonane przez:

Mike Roelofs
Ronald Smits
Daphna Laurens