Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum stories

LABORATORIUM

The laboratory | photo by Forbo Flooring
The Amsterdam Museum Laboratory in the Hermitage Amsterdam Museum Wing | photo by Marijke Griffioen

Muzeum Amsterdamu

Z uwagi na renowację stałej lokalizacji, w marcu 2022 r. Muzeum Amsterdamu zostało tymczasowo przeniesione do Ermitażu Amsterdam.

Muzeum umiejscowiono w skrzydle Ermitażu w Amsterdamie, gdzie prezentuje zupełnie nową kolekcję stworzoną przez Studio LA. Wystawa “Panorama Amsterdamu: żywa historia miasta” oferuje odwiedzającym wieloaspektowy obraz różnorodnej historii Amsterdamu. Łącząc historie z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, powstaje szersza perspektywa miasta: Amsterdam we wszystkich jego aspektach.

The rooftop of the laboratory | photo by Amsterdam Museum

Laboratorium

W centrum wystawy Studio LA stworzyło laboratorium, prostokątną przestrzeń, która ukazuje nowe perspektywy kolekcji i tworzy powiązania między aktualnymi tematami a obiektami historycznymi. Z dachu laboratorium widzowie mogą spojrzeć na prace i przestrzeń z lotu ptaka. Przestrzeń ta przeznaczona jest również do użytku artystów rezydujących.

Laboratorium jest interwencją przestrzenną, która stymuluje nowe powiązania między współczesnością a dziełami historycznymi.

Tworzenie pięknie warstwowej głębi z Marmoleum

Zaprojektowanie przestrzeni miało na celu zapewnienie przystępnej, lekkiej i optymistycznej atmosfery. Aby stworzyć środowisko, które tworzy przestrzeń do oddychania i myślenia oraz zapewnia perspektywiczne wrażenia przestrzenne otwarte na zmiany, wybrano chłodny schemat kolorów światła.

Aby stworzyć ten nastrój, do ścian wybrano jasnoróżowy i jasnoszary kolor. Na podłogę zastosowano, Marmoleum Concrete 3739 blue glow które zostało wybrane ze względu na chłodny odcień i bogactwo szczegółów kolorystycznych, nadając powierzchni pięknie warstwową głębie.

The Laboratory space in the Hermitage Amsterdam Museum Wing | photo by Forbo Flooring
Interior labratory space with Marmoleum concrete blue glow installed | photo by Amsterdam Museum
Marmoleum Concrete | 3739 blue glow

Architektura integracyjna

Studio LA to pracownia architektoniczna w Amsterdamie, założona przez architektów Lorien Beijaert i Arna Mačkić. Powracającym tematem w pracach Studio LA jest dostępność miast, budynków i domeny publicznej. Ich projekty architektoniczne często odnoszą się do mechanizmów włączania i wykluczania, uchodźców i tożsamości zbiorowej.

Studio LA jest laureatem wielu nagród, w tym nagrody Dutch Design Award 2014 i Maaskant Prize for Young Architects 2017. W 2021 r. otrzymali nagrodę Groninger Architectuurprijs za balkon Het. W kwietniu 2022 roku Studio LA zostało nominowane do Prix the Rome Architecture Award, najstarszej i najbardziej prestiżowej nagrody architektonicznej w Holandii.

Studio LA, Lorien Beijaert and Arna Mačkić | photo by Siese Veenstra

Specjalne podziękowania dla:

Arna Mačkić
Gal Keshet | reżyseria, filmowanie i montaż
Marijn Smulders | fotografia
Siese Veenstra | fotografia

Muzeum Amsterdamu