Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Znajdując magię w mieszaniu materiałów

Znajdując magię w mieszaniu materiałów

Bregje Smulders, Product Manager Linoleum

Marmoleum Splash 3432

Przy coraz większej koncentracji na tworzeniu wnętrz o bardziej „żywym” wyglądzie, podkreślających trend środowisk niesformalizowanych, wielu projektantów przełamuje uprzednio przyjęte konwencje, zestawiając pozornie odmienne materiały, wykończenia i style, aby stworzyć bardziej płynne przestrzenie.

Znajdując Magię w mieszaniu materiałów

Bregje Smulders, Menedżer Produktu Linoleum w Forbo, z ponad dziesięcioletniem doświadczenem w zarządzaniu produktem, przewodziła wielu ulepszeniom i udoskonaleniom produktów, w tym ostatnio wprowadzeniu nagradzanej kolekcji Marmoleum Solid. Oto jej spojrzenie na naszą nową kolekcję Marmoleum Marbled, zainspirowaną paletą kolorów Matki Natury, oraz w jaki sposób magia mieszania kolorów bierze skromny marmurkowy efekt dekoracyjny i wznosi go na nowy poziom.

Bregje Smulders
Marmoleum Fresco 3891

Czerpiąc inspirację z trendów w projektowaniu domów, można przełożyć to na ogromne korzyści także w innych przestrzeniach, w tym w szpitalach, domach opieki i biurach. Wiele badań wykazuje związek między dobrym samopoczuciem użytkownika końcowego a środowiskiem wewnętrznym. W rzeczywistości dużo myśli się teraz o projektowaniu środowisk opieki zdrowotnej by odzwierciedlały „domową” atmosferę, co może przyspieszyć rekonwalescencję pacjentów. W szczególności w domach opieki, zrelaksowana i ciepła przestrzeń zwiększa poziom komfortu, jednocześnie zmniejszając niepokój. Jeśli chodzi o miejsca pracy, maksymalizując miękkie, niekorporacyjne wzory i zapewniając elastyczną przestrzeń do komunikacji i współpracy, projektanci są w stanie wesprzeć swoich klientów, których celem jest zmniejszenie stresu w miejscu pracy i poprawa wydajności.

Kluczem do pomyślnego osiągnięcia tego mieszanego stylu jest powiązanie kontrastujących elementów, przy czym to właśnie kolor często spełnia tą funkcję.

Jako jedna z największych dostępnych powierzchni we wnętrzu, podłoga odgrywa kluczową rolę w ogólnej równowadze, dlatego wybór materiału, który może zmieniać się i dostosowywać się do otoczenia, ma kluczowe znaczenie. Na przykład subtelne kombinacje kolorystyczne marmurowego linoleum oferują elastyczną estetykę, która jest trudna do osiągnięcia w przypadku innych rodzajów wykładzin podłogowych.
Dobrze dobrane linoleum może łączyć różne strefy wewnątrz budynku i dostosowywać się idealnie do przestrzeni, płynnie łącząc różne kolory, materiały i wzory. Jako naturalne podłoże organiczne, doskonale wypełnia przestrzeń, szczególnie w środowiskach, w których istnieje związek z naturą lub w których występują inne naturalne powierzchnie, takie jak drewno lub kamień. Ale to, co czyni je tak wyjątkowym, to łatwość dopasowywania się do innych materiałów, takich jak np. plastik z recyklingu, Perspex lub MDF. Jego piękno polega na zdolności do wyciągania i podkreślania różnych kolorów używanych w farbach, pokryciach ścian, okleinach, metalach i materiałach syntetycznych w całym wnętrzu.

Marbled Mood Board 2

Naśladując piękno naturalnego krajobrazu, starannie dobrana marmurkowa posadzka z linoleum w której mnogość różnych kolorów jest nakładana na siebie tworzy niesamowity efekt. Tak jak gra światła i wody tworzy zmieniający się krajobraz w środowisku naturalnym, tak różne elementy w dobrze zaprojektowanym marmurowym produkcie z linoleum tworzą wszechstronne wykończenie, które może wyglądać inaczej w zależności od otoczenia.

UK Marbled Inspiration Ben Nevis

owa kolekcja Marmoleum Marbled została stworzona, aby odzwierciedlać mnogość odcieni znajdujących się w palecie kolorów Matki Natury. Kolekcja składa się z pięciu organicznych struktur, z których dwie zostały na nowo opracowane i oferują szeroki wybór: Fresco ma miękką marmurkową strukturę, która jest dostępna w subtelnie mieszanych odcieniach ton w ton, tworząc delikatną estetykę; Real to klasyczna mieszanka Forbo, która zawiera ciepłe neutralne i spokojne szarości; podczas gdy Vivace to najżywsza i najbogatsza mieszanka, produkowana z sześciu do ośmiu kolorów.

Nowe mieszanki projektowe obejmują: wzór Terra, zwarta i kontrastowa marmurkowa struktura o małej skali inspirowana skałami magmowymi; i Splash, który z daleka wydaje się jasnoszary, ale z bliska można zauważyć przebijające się drobinki innych kolorów. Głębokość i różnorodność kolekcji daje projektantom wyjątkową okazję do pracy z wieloma kolorami, teksturami i wykończeniami w jednym projekcie.

Nowa kolekcja Marmoleum Marbled została zaprojektowana tak, aby harmonizowała z naszymi innymi materiałami z linoleum: tablicami Bulletin Board oraz okładziną Furniture Linoleum.

Peaks and Plains Marmoleum and Bulletin board