Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Wyjście linoleum ponad podłogę

Wyjście linoleum ponad podłogę

Marijke Griffioen, starszy projektant w Forbo Flooring Systems Październik 2019 r

Peaks and Plains Furniture Linoleum

Naturalnie gładka i trwała natura linoleum doskonale nadaje się do wykończenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Ten wszechstronny materiał coraz częściej wykorzystuje się do szerszego zakresu prac niż tylko tworzenia pięknych podłóg. Od biurek, krzeseł i szuflad po drzwi i ściany, linoleum meblowe spotyka się coraz częściej w projektowaniu wnętrz - ale co to jest i skąd bierze się to rosnące zainteresowanie?

Ukończywszy projektowanie tekstyliów w Design Academy w Eindhoven w Holandii, Marijke pracowała jako niezależny projektant w kilku studiach architektonicznych i projektowych, a także ma wieloletnią karierę jako nauczyciel w kilku holenderskich akademiach sztuki i projektowania.

Jako starszy projektant w zespole projektowym Forbo, Marijke jest odpowiedzialna za kolekcje linoleum meblowego oraz Bulletin Board. Inicjuje również współpracę z międzynarodowymi edukacyjnymi instytutami projektowymi, niezależnymi projektantami i międzynarodowymi producentami mebli. W swoich projektach współpracuje ze studentami studiów licencjackich i magisterskich w zakresie projektowania wnętrz. Połączenie świeżego spojrzenia młodych talentów projektowych ma wielką wartość, ponieważ pomaga jej identyfikować pojawiające się trendy i zrozumieć kierunek przyszłych innowacji produktowych.

Marijke Griffioen Senior Designer
Raw materials linoleum

Dotychczas linoleum było postrzegane jako nowoczesne, funkcjonalne, elastyczne i trwałe rozwiązanie podłogowe. Rzeczywiście, tym, co wyróżnia linoleum, jest to, że jest wykonane z naturalnych surowców, takich jak olej lniany, żywica, wapień i mączka drzewna, dzięki czemu jest prawdziwie zrównoważone rozwiązanie. Jest również trwałe i ma wyjątkowe właściwości bakteriostatyczne.

Można go używać nie tylko na podłogę jak może się pierwotnie wydawać! Elastyczność linoleum pozwala na przekształcenie go w inne produkty np. w naturalny materiał okładzinowy, który zapewnia wykończenie pięknie zaprojektowanych i funkcjonalnych mebli, które wyróżnią się z tłumu.

Producenci mebli używają linoleum od lat 30. XX wieku i jest to trend, który się utrzymuje. Ale dlaczego? Cóż, skandynawskie wzornictwo - charakteryzujące się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością – jest inspiracją od początku XX wieku. Pojęcie „mniej znaczy więcej”, pragnienie wnętrz o czystych liniach, prostych wzorach i ukierunkowaniu na naturalne materiały spowodowało rosnące zapotrzebowanie na dostosowanie tego stylu do wnętrz biurowych - co znajduje odzwierciedlenie w elegancji linoleum meblowego.

Naturalna elastyczność linoleum meblowego oznacza, że można go stosować na wszelkiego rodzaju konstrukcjach. Pozwala także projektantom eksperymentować z materiałem i odkrywać jego nieskończone możliwości. Można go przycinać i wyginać w dowolną formę lub kształt, umożliwiając tworzenie prostych lecz jednocześnie wyróżniających się przestrzeni biurowych.

Furniture Linoleum 4155 chair
Furniture Linoleum 4184

Co więcej, obecnie biura wymagają komfortowego i przyjaznego środowiska pracy, a ciepło i wrażliwość dotykowa linoleum meblowego zastosowanego na biurkach sprawia, że jest to idealna alternatywa dla drewna i innych twardych powierzchni. Linoleum meblowe wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale także tym, jakie jest w dotyku; miękkie, przytulne i przyjemnie matowe. Jego naturalna estetyka wpływa pozytywnie na pracowników biurowych, którzy większość dnia pracy spędzają przy biurku. Ma ponadto jeszcze jedną wyjątkową funkcję; nie widać na nim odcisków palców, dzięki czemu przestrzenie biurowe mogą zachować elegancki wygląd każdego dnia, bez względu na to, ile osób korzysta z biurka.

Linoleum meblowe Forbo Flooring Systems to dekoracyjny materiał nawierzchniowy, który można nakładać na pionowe, poziome i zakrzywione powierzchnie, tworząc meble o naprawdę wyróżniającym się i indywidualnym wyglądzie. Nie przypomina on żadnego innego materiału powierzchniowego. Dostępna w gamie 21 współczesnych i nowoczesnych odcieni, zróżnicowana paleta kolorów stanowi uzupełnienie aktualnych trendów projektowych i stylizacji wnętrz.

Całkowicie naturalny skład w połączeniu ze specjalnym wykończeniem powierzchni sprawia, że Furniture Linoleum jest naturalnie antystatyczne. Daje to kluczową praktyczną przewagę nad innymi okleinami do mebli, ponieważ powierzchnia aktywnie przeciwdziała gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych, pomagając zapobiegać przywieraniu kurzu lub brudu i utrzymując materiał nieskazitelnie higieniczny i czysty.

Linoleum meblowe Forbo jest powszechnie uznawane za wyjątkowe połączenie właściwości estetycznych i praktycznych i otrzymało wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę Red Dot design Award, Good Industrial Design oraz Interzum Award.

Furniture Linoleum Awards