Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

TRENDY W PROJEKTOWANIU

Moc kwiatów

Kwiaty w aranżacji wnętrz mogą wpływać na nasz nastrój, zdrowie i samopoczucie. To w szczególności zainspirowało zespół projektowy Forbo do stworzenia nowej kolekcji drukowanych wzorów, które występują na wykładzinie Flotex oraz na wykładzinie PCV.

The Flowerbed | Meadow field

Kwiatowe wzory w projektowaniu wnętrz zawsze były popularne ze względu na ich wszechstronność i zdolność adaptacji. Nowoczesne motywy kwiatowe są duże i odważne, z przesadnymi proporcjami i kontrastowymi kolorami.

Trend report 2021 | The Flowerbed

Źródło inspiracji do aranżacji wnętrz

Moc kwiatu rośnie! Kwiat jest kolorowy i urzekający, często wykorzystywany jako źródło inspiracji do aranżacji wnętrz. Motyw kwiatowy jest bardzo związany z koncepcją architektoniczną projektu biofilnego, w którym mieszkańcy budynku starają się przywrócić połączenie z naturą, wprowadzając ją do środka.

Widzimy nawet kwiat zintegrowany z cyfrowymi wizualizacjami przyszłych środowisk zdrowotnych w postaci elastycznych i samowystarczalnych budynków ze zintegrowanymi ogrodami botanicznymi do celów edukacyjnych, badawczych i rekreacyjnych.

Nowe wzory kwiatowe

Kwiatowy trend, który został szczegółowo przeanalizowany w naszym raporcie Raport Trendów 2021/2022, zainspirował nasz zespół projektowy do stworzenia nowej serii kwiatowych wzorów, które odkrywają nieskończone możliwości naszej technologii druku cyfrowego.

Te nowe wzory kwiatów, które zostały opracowane specjalnie dla naszych wykładzin PCV oraz Flotex, stanowią odważne akcenty we wnętrzu i wykraczają poza wyobraźnię. Wzory XXL są żywe i wyraziste, w stylu, który jest zarówno graficzny, jak i dekoracyjny. Projekt opiera się na klasycznych, szczegółowych rysunkach kwiatów, które są wizualizowane w nieoczekiwany sposób poprzez zwiększenie skali i zastosowanie nowoczesnych kombinacji kolorów.

Wszystkie poniższe wzory kwiatowe będą również dostępne w naszej bibliotece cyfrowej i floorplannerze od września 2022 r.

Kolekcja Flotex
Kolekcja wykładzin PCV

Dahlia bouquet XL

Ten powiększony bukiet kwiatów jest oferowany w różnych kolorach. W wariancie natural ecru kwiaty w skali makro są umieszczone na neutralnym tle, co sprawia, że żywe kolory są jeszcze bardziej widoczne. Głęboki kolor terra jest ciepłym, bogatym, przyjaznym połączeniem tradycji i mody.

W czerni i bieli duży kwiat przypomina przerośniętą kwiecistą sylwetkę; dodając odrobinę śmiałości do delikatnego wzoru.

Dahlia bouquet będzie dostępny w pięciu różnych wzorach. XS Terra jest dostępny tylko we Flotexie, XL Terra tylko na wykładzinie PCV.

Floral patterns | Dahlia bouquet XL black | Dahlia bouquet XL ecru
Floral patterns | Dahlia bouquet XL ecru in Flotex and vinyl
Floral patterns | Dahlia bouquet XL black

Dahlia stripe

Dodanie dużego wzoru graficznego, takiego jak pasek w tle, zakotwiczy kwiaty, nadając projektowi stabilność i strukturę. Jest to jedyna kierunkowa konstrukcja w tej kolekcji.

Dahlia stripe będzie dostępny w dwóch różnych wzorach i może być wykonany tylko na wykładzinie PCV.

Floral patterns | Dahlia stripe ecru pink
Floral patterns | Dahlia stripe ecru-pink
Floral patterns

Meadow field

Zabawnie rozproszona i warstwowa kompozycja kwiatowa, która tworzy zaskakująco harmonijny kwietnik, po którym można się poruszać. Dyskretny efekt ikatu nadaje projektowi graficznemu przyjemny i tkany wygląd. Kolor Autumn ma wariację ciepłych i fioletowych tonów, natomiast kolor Spring jest świeży, delikatny i lekki.

Oba wzory dostępne są na Flotexie i na wykładzinie PCV.

Foral patterns | Meadow field autumn | Meadow field spring

Flower rhapsody

Żywa, wielowarstwowa mieszanka dalii z odrobiną przeszłości, osadzona w teraźniejszości.

Flower Rhapsody będzie dostępny w kolorze różowym i rdzawym i może być stosowany zarówno na wykładzinie Flotex, jak wykładzinie PCV.

Flower patterns | Flower rhapsody rust in Flotex
Floral patterns | Flower rhapsody
Floral patterns | Flower rhapsody
Example floral interpretation Van Gogh

Cyfrowe możliwości projektowania

Technologia druku w wysokiej rozdzielczości Forbo Flooring umożliwia nam tworzenie szerokiej gamy motywów kwiatowych, od abstrakcyjnych, graficznych motywów kwiatowych po romantyczne róże i motyle, które nadają się do różnych projektów i segmentów. Oferujemy nawet kilka kwiatowych interpretacji światowej sławy malarza Vincenta van Gogha.

Poznaj naszą biblioteką cyfrową