Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Faust o pasji do linoleum

Faust o pasji do linoleum

Wywiad z Antonią Faust - z-cą Dyrektora Generalnego w firmie Fast Linoleum, która produkuje wysokiej klasy meble do wnętrz biurowych i domowych z Linoleum.

Faust Linoleum

Historia Faust Linoleum

Kiedyś Volker Weinert, przyjaciel i projektant, zainspirował mojego ojca do użycia linoleum jako okładziny na powierzchni stołu. W latach 90. wśród berlińskich architektów linoleum było mało znane. Mój ojciec podchwycił pomysł i stworzył produkt, który można sprzedawać za pośrednictwem własnego sklepu internetowego. Od tego czasu współpracujemy z wieloma projektantami i designerami opracowując nie tylko blaty, ale także inne meble pokryte linoleum. W ciągu ostatnich 10 lat działalność rzemieślnicza przekształciła się w całkowicie zdigitalizowaną, inteligentną produkcję z marketingiem bezpośrednim za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.

Faust Linoleum

To, co najbardziej inspiruje nas w linoleum, to jego niesamowicie aksamitna i przyjemna w dotyku struktura, różnorodność głęboko matowych kolorów oraz fakt, że jest to również zrównoważony produkt wykonany z oleju lnianego. Takie właściwości materiałów są wysoko cenione, szczególnie jako powierzchnia stołu w biurze. Jesteśmy także zafascynowani szerokim zakresem zastosowań linoleum; używamy go do produkcji nie tylko blatów, ale także na przykład stelaży lub siedzisk na taborety. Korzystając z koncepcji naszych projektantów, zawsze staramy się przekraczać granice formowania 3D, aby tworzyć bardziej złożone kształty z pierwotnie jednowymiarowego materiału powłokowego.

Faust dostrzega trend w kierunku wysokiej jakości, konfigurowalnych stołów i innych produktów powlekanych linoleum, ale zawsze w połączeniu z dobrym designem w przystępnych cenach. Pomimo naszego ograniczenia się do jednego materiału powierzchniowego, oferujemy największą możliwą różnorodność jego wersji, aby spełnić życzenia naszych klientów i zainspirować ich.

Nasz konfigurator (www.faustlinoleum.co.uk) oferuje użytkownikom najlepsze możliwe wsparcie. Jak wspomniałam, staramy się również stworzyć połączenie między wysokiej jakości blatami a wyrazistym designem (ramek i akcesoriów). Zawsze pozostawiamy klientowi tworzenie kombinacji elementów, nawet jeśli ich wybór czasami nas zaskakuje.

Faust Linoleum
faust linoleum

Obecnie na rynku widoczne są dwa trendy: z jednej strony przemysł uelastycznia produkcję seryjną (Przemysł 4.0), a więc wkracza na rynki przemysłu rzemieślniczego. Z drugiej strony sektor rzemieślniczy nadal utrzymuje szerokie segmenty produktów specyficznych dla klientów i zwiększa swoją efektywność, wprowadzając kompleksowe procesy cyfrowe (Craftsmanship 4.0). To sprawia, że produkty wytwarzane ręcznie są interesujące dla grupy nabywców, która dotychczas kupowała produkty przemysłowe. Cyfryzacja komunikacji z klientami poszerza i umiędzynarodawia również nasz rynek. Jesteśmy przekonani, że nadal będziemy odgrywać interesującą rolę w perspektywie średnio- i długoterminowej. Wszystko to wymaga jakości, dobrego projektu, orientacji na klienta i współpracy z projektantami w duchu zaufania.

Faust linoleum