Vali oma riik

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

marmoleum
kohtub mendiniga

Tihedas koostöös Itaalia arhitekti ja disaineri Alessandro Mendiniga oleme loonud kolm ainulaadset Marmoleumi kujundust, mis kajastavad tema puändirohket stiili: Proust, Harlekino ja Plato. Need kolm kujundust on saadaval nii ereda ja kontrastse versioonina ning ühe rahulikumates hallikates toonides versioonina, mõlemad sama geomeetrilise mustriga.

„Forbo Flooringu tellimus andis mulle võimaluse kujundada Prousti stiilis põrand Marmoleumi kasutades. Variatsioonid on loodud hõlpsalt äratuntavatena ja neid saab kasutada üksteise järel.“

Toode

Marmoleum kohtub Mendiniga

  Allesandro Mendini

  Allesandro Mendini

  Alessandro Mendini sündis 1931. aastal Milanos ja lõpetas ülikooli 1959. aastal. Ta on arhitekt, kunstnik, disainer ja kujundusjuht, teoreetik ja ajakirjanik ning alustas kutsetegevust Nizzoli stuudios.**

  1970. aastal loobus ta plaanist keskenduda arhitektuuriga seotud ajakirjandusele ja kujundusele: ta on olnud toimetaja ajakirjades Casabella, Modo ja Domus ning andnud sealtkaudu edasi oma disainimaailma uuendamise ideid. Koos Branzi ja Sottsassiga ning tänu osalemisele Global Toolsi kavas ja liikumises Radical Design oli ta 1980. aastatel Itaalia disaini uuendamise põhiline liikumapanev jõud.

  1970. aastate lõpul pöördus ta tagasi disaini ja erinevate projektide juurde ning ühines 1979. aastal Alchimia Studioga. See radikaalsete disainerite rühmitus, kes tegutses 1980. aastatel Memphises, oli ärritanud funktsionalistlikke disainereid, kujundades objekte üksnes kunsti pärast ja oma lõbuks ning vihjates popkultuurile ja kitšile. See ei mahtunud sugugi tööstusliku tootmise ja praktilisuse normidesse.

  Alchimaga koostöös lõi ta objekte, mööblit, keskkondi, maale, installatsioone ja arhitektuuriteoseid. Tema selle perioodi kõige tuntumad tööd olid Gröningeni muuseum ja uus imago Alessile, kelle jaoks ta täidab meta-projektikonsultandi ülesandeid.

  1989. aastal avas ta koos vend Francescoga Milanos Atelier Mendini ja jätkas karjääri rafineeritud popdisainerina. Põhielement on alati kunsti ja disaini nutikas hübriid, mis annab tulemuseks menukad objektid, mida saadab suur äriedu.

  Alessandro Mendini portrait

  Marmoleum kohtub Mendiniga

  Marmoleum kohtub Mendiniga

  „Toode ei ole kunagi ainult minu oma. Kui mul tekib hea idee, üritan seda ellu viia ja seejärel valin firma. Kui see on halb firma, kukub välja halb toode või toodet ei tulegi. Tugeva firma käsutuses on seevastu kogu vajalik tehnoloogia ja tootmisvõimsus.“

  „Forbo Flooringu tellimus andis mulle võimaluse kujundada Prousti stiilis põrand Marmoleumi kasutades. Variatsioonid on loodud hõlpsalt äratuntavatena ja neid saab kasutada üksteise järel – näiteks kaupluse põranda jaoks.

  Efekt on aga palju tugevam, kui neid kombineeritakse ühes ruumis – korraga nii põrandal, seintel kui ka laes. Siin on eeliseks see, et seinad toimivad Marmoleumi tutvustava väljapaneku ja omamoodi ruumilise Marmoleumi kataloogina.“

  Mendini_virtual_room

  Harlekino

  Arlekiinist inspireeritud

  Harlekino – arlekiin, kes sümboliseerib Mendinit ennast – on põrandakatete kollektsiooni „Marmoleum kohtub Mendiniga“ süda. Ere värvikirev versioon viitab arlekiinirüüle, mahedam versioon on aga klassikalisema välimusega, mis sobib imehästi kokku marmoriga.

  Harlekino koosneb seitsmest värvitoonist. Rombe piiritlevate joonte värvitoone võib korrata ruumi ääristavas lihtsas poordis.

  Mendini self portrait

  Proust

  Mälestused Proustist

  See põrandakujundus sarnaneb kõige rohkem Mendini varasemate kujundustega, nagu Poltrona di Proust. Sellel põrandal on selgelt näha pintslitõmbed, mis on tugevasti suurendatud umbes 50 cm suuruseks. Proust hõlmab seitset värvitooni.

  Paneelid saab ühendada nagu kõigi Mendini kujunduste korral ja luua seinast seina kulgeva kujunduse. Paneeli võib paigaldada ka nii, nagu oleks tegu vaibaga, luues tugeva aktsendi suuremale, ühtlase Marmoleumist põrandakattega pinnale.

  Poltrona di Proust

  Plato

  Platooniline suhe

  Plato muster kajastab puäntillismi põhimõtteid, mille puhul pintslitõmbed üldistatakse mitmel viisil üksteise peale paigutatud kandilisteks kujunditeks. Plato on saadaval ühe erksavärvilise versioonina (kaheksas Marmoleumi värvitoonis) ja ühe mahedamatoonilise versioonina.

  Iga tellimusega tuleb kaasa Marmoleumi riba Mendini signatuuriga, valmis tervikkujundusse lisamiseks.

  Mendini Plato Forte

  Brošüür

  Marmoleum meets Mendini brochure