Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri

Colorex SD

Malzemenin içerisinde sıvı halde bakır ile birlikte Harmanlanmakta ve alt tabakasınında bulunan iletken astar yapıya sahiptir.
Colorex'in karo ebatlarında olması iletkenlik değerini arttırdığı gibi ömür boyu iletkenliğini korumasını sağlar.

İletkenlik değerlerinin kıyaslanması ilk bakışta çok gereksinim sağlamıyor gözüksede aslında gerçekten iletken zeminler performans açısından belirgin farklar yaratır. Bunlara statik yükün topraklanması, bu işlemi etkileyen faktörler ve en önemlisi uzun dönemli performans kabiliyetini örnek gösterebiliriz. Aslında iletken zemin kaplamasının performansı; üretim süreci ile bağlantılıdır.

Colorex SD
 • SD 150201
  Colorex SD

  Colorex SD

  Colorex SD'nin yumuşak ve gözeneksiz yüzeyi hiçbir kimyasal yüzey uygulaması olmadan tamamen mekanik yöntemlerle elde ediliyor. Bu sayede hassas teknolojik üretim yapan tesis, ameliyathane ve endüstriyel iç mekanların bakımı ve temizliği oldukça kolay!

 • SD 150233
  Colorex SD Signal

  Colorex SD Signal

  Colorex, ICT daireleri server odaları ve laboratuvarlar gibi endüstriyel olan tüm hassas alanlardaki statik boşalmayı kontrol etmek için özellikle tasarlanmış serbest döşenir yapıya sahip zemin sistemidir.

Zemin Bakımı

Colorex Zemin Bakımı

Yanma, boyayan kimyasallardan kaynaklanan renk aşınması gibi yüzey hasarları konvansiyonel eksantrik zımpara cihazı ile hafifce zımparalanarak çıkartılabilinir. Başlangıç olarak 80 lik zımpara filtre kağıdı kullanılması tavsiye edilir. Daha sonradan teknik departmanımıza sorarak 240 a kadar çıkabilirsiniz. Zımparalama işleminden sonra, red pad ile cilalanarak, yüzey orjinal kalitesini ve görünümünü tekrar kazanır.

Colorex - Temizlik & Zemin Bakım Talimatları

Maintenance

Uygulama

Uygulama

Colorex in birçok uygulama seçeneği vardır:
1. Zemine yapıştırılan Colorex
2. Yükseltilmiş zemin paneli üzerinde Colorex
3. Serbest döşeme olarak karo Colorex

Tıklayın ve Colorex hakkında önemli detaylara ulaşın.

1. Zemine yapıştırılan Colorex
Colorex beton alt zemine kurulabilir. Bu işlem genellikle bakır şerit ve iletken yapışkan uygulandıktan sonra iletken bir astar kullanılarak yapılır. Colorex üste yerleştirildiğinde bakır şerit elektrik yükünü temas ettiği toprağa bırakır. İletkenlik gerekmediğinde normal astar ve yapıştırıcı kullanılır. Colorex beton zemine kurulduğunda zemine zarar vermeden forklift gibi ağır yüklere dayanıklılık gösterir. ESD alanları için karoların kaynaklanması opsiyoneldir. Temizodalar için gerekliliktir. Bu alanlar için, Colorex daralmadığından, doğru şekilde yapılmış kaynak hiçbir şekilde açılmayacaktır.

2.Yükseltilmiş zemin paneli üzerinde Colorex
Colorex genellikle temiz odalar ve veri merkezlerinde kullanılan yükseltilmiş zemin paneller üzerine yerleştirilir. Colorex in dayanıklılığına ve eşsiz özelliklerine bağlı olarak yükseltilmiş zemin üreticileri kullanım alanına göre her türlü inşayı sağlayabilirler. Colorex yüksek seviyede düşük emisyona ve yüksek yoğunluğa sahip olduğundan genellikle yükseltilmiş zeminlerle birlikte kullanılan hava akışı sistemleri için de delinebilir. Yoğun trafikten ve onarılabilirlik özelliğinden etkilenmeden görüntüsünü koruyabilmesi sayesinde Colorex diğer alternatiflerin önüne geçer.


3. Serbest döşeme olarak karo Colorex
Colorex plus tüm uygulama alanlarında pahalı hazırlık önlemlerini ve zaman kaybını ortadan kaldıran serbest döşenebilir karoları ile yüksek performanslı zemin kaplama performansı sunar. Zemin düz olduğu sürece özel bir işlem ya da hazırlık gerekmez. Renovasyon gerektiren projelerde; Clorex Plus günlük aktiviteleri sekteye uğratmadan uygulanabilir. Tabanındaki petekli yapısı sayesinde Colorex Plus kullanım sırasında gerek duyulduğunda nemi havalandırır. Colorex plus karoları yüzey altında gizli kalan eşsiz bir dovetailing sistemi ile biraraya getirilmişlerdir ve kanıtlanmış özellikleri ve faydalarıyla eşsiz bir yaşama alanı sağlar.

(EC) Yüksek performans versiyonu. İsteğe göre Statik Dağıtan vesiyon sipariş edilebilir. Buna ek olarak, iletken olmayan kurulumlar için antistatik versiyon da bulunmaktadır. Ayrıca, sistem, yoğun iş alanları için kullanılan tüm Colorex plus karolara bağlantısı yapılabilen , kayganlık direncine sahip karolarla tamamlanabilir.

Colorex serisine ait uygulama detayları hakkında daha fazla bilgi edinin:
Colorex Kondaktif Uygulama Talimatları
Colorex İç Köşe Uygulama Talimatları
Colorex Dış Köşe Uygulama Talimatları
Colorex Kaynak Kordonu
Colorex Kaynak Kordon Kullanım Talimatları
Renovasyon Projeleri için Colorex

Installation

Normlar ve Sertifikalar

Normlar ve Sertifikalar

Müşterilerimize üst düzey güvenlik sunabilmek için her üretim grubunun iletkenliğini ölçüyor ve rapor ediyoruz. Bu kalite kontrolün sonucu olarak her bir grubun iletkenlik dağılım değerini gösteren bir ölçüm raporu oluşturuyoruz. Bu raporlar istek üzerine müşteriy ile paylaşabiliyoruz.
Colorex SD/EC kondaktif zemin kaplaması iletken kaplı çiplerden oluşuyor. Bu sayede katı, gözeneksiz, homojen bir bileşen sağlayarak iyi ve uzun süre dayanımlı performans gösteriyor. İletkenlik özellikleri kalıcıdır.

Uygun ESD ayakkabıları ile birleştiğinde , Colorex, ESD Korumalı Alan için belirlenen IEC 61340-5-1 ve ANSI/ESD S20.20 standartlarında belirtilen personel topraklama gereksinimlerini eksiksiz karşılar.
- Sistem Direnci Kişi/Ayakkabı/Zemin Kaplama < 35 MOhm
- Body Voltage < 100V

Fraunhofer logo

Colorex Üretimi hakkında

Colorex Üretimi hakkında

Başkalarının durduğu yerde biz başlıyoruz.
Biz daimi ve eşsiz özelliklere sahip olan ve iletken özelliklerin emisyonu, daralması ve yok olması gibi ölümcül olabilecek problemlerin üstesinden gelebilmek amacıyla karol vinil kaplamaları çözüm sunmak amacıyla üretiyoruz. Karolar , özellikle küçük ve orta boyutlu düzensiz şekilli odalarda , plakalardan daha çabuk, daha kolay ve daha az zaman harcanarak uygulanabiliyor .
Colorex ESD plaka ürünlerinin sahip olduğu tüm özellikleri göstermesinin yanında aşağıda belirtilen karo format seçeneklerinden da faydalanmanızı sağlar. ESD plaka ürünleri gazın dışarı salınmasına neden olabilecek daha yüksek oranda plastikleştiriciye ihtiyaç duyarlar.
Homojen yapısı ve içeriğindeki katkı maddesi oranı çok düşük olduğundan ötürü renk verici kimyasallar tarafından oluşturulan inatçı lekeler ColoRex SD/EC üzerinden kolayca temizlenebilir.

Diğer ürünlere kıyasla çok daha düşük oranda katkı maddesi içermesi sonucunda çok iyi bir boyutsal stabiliteye sahiptir. Gene bu sayede gaz salınımı çok düşüktür ve ortamdaki hava kalitesini yükseltir.

Colorex Temeli;
1. bakır şerit
2. iletken yapıştırıcı
3. alt taban
4. iletken damarlar

Colorex construction