Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri

Colorex EC

Colorex EC, ICT daireleri server odaları ve laboratuvarlar gibi endüstriyel olan tüm hassas alanlardaki statik boşalmayı kontrol etmek için özellikle tasarlanmış esnek döşenmiş ileri düzey bir zemin sistemidir.

Colorex, temiz odalar, ameliyat odaları gibi hassas alanlarda ve elektronik endüstrisinde statik boşalmayı kontrol etmek için özellikle tasarlanmıştır. Colorex sadece gelişmiş bir teknik çözüm sağlamakla kalmayan aynı zamanda estetik açıdan memnun edici, endüstriyel firmalarından eğitim kuruluşlarına kadar her türlü ticari iç mekanı geliştiren bir sistemdir.

Elektrostatik yükün üretimini azaltmak ESD korumaı alanlarda kontrol önlemlerinin temel amacıdır. Elektronik aksam, mekatronik ve data merkezlerinde zamin kapşama çok önemli bir rol oynar. Sadece elektrostatik yükü personel ve ekipmandan çekmekle kalmaz , aynı zamanda yükün meydana geldiği yerde, ayakkabı tabanı ve zemin arasında, oluşmasını azaltır.

 • Colorex EC
 • Colorex EC
 • SD 150222
  Colorex EC Plus

  Colorex EC Plus

  Forbo Colorex EC Plus , temizoda, ameliyathaneler ve elekronik endüstri gibi hassas alanlarda statik yükün kontrol edilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilerek gelişmişririlmiş teknik zemin kaplama sistemidir.

 • SD 150235
  Colorex EC

  Colorex EC

  Forbo Colorex EC, temizoda, ameliyathaneler ve elekronik endüstri gibi hassas alanlarda statik yükün kontrol edilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilerek gelişmişririlmiş teknik zemin kaplama sistemidir.

Normlar ve Sertifikalar

Normlar ve Sertifikalar

Müşterilerimize üst düzey güvenlik sunabilmek için her üretim grubunun iletkenliğini ölçüyor ve rapor ediyoruz. Bu kalite kontrolün sonucu olarak her bir grubun iletkenlik dağılım değerini gösteren bir ölçüm raporu oluşturuyoruz. Bu raporlar istek üzerine müşteriy ile paylaşabiliyoruz.
Colorex SD/EC kondaktif zemin kaplaması iletken kaplı çiplerden oluşuyor. Bu sayede katı, gözeneksiz, homojen bir bileşen sağlayarak iyi ve uzun süre dayanımlı performans gösteriyor. İletkenlik özellikleri kalıcıdır.

Uygun ESD ayakkabıları ile birleştiğinde , Colorex, ESD Korumalı Alan için belirlenen IEC 61340-5-1 ve ANSI/ESD S20.20 standartlarında belirtilen personel topraklama gereksinimlerini eksiksiz karşılar.
- Sistem Direnci Kişi/Ayakkabı/Zemin Kaplama < 35 MOhm
- Body Voltage < 100V

Bakım

Colorex Bakımı

Yanma, boyayan kimyasallardan kaynaklanan renk aşınması gibi yüzey hasarları konvansiyonel eksantrik zımpara cihazı ile hafifce zımparalanarak çıkartılabilinir.Başlangıç olarak 80 lik zımpara filtre kağıdı kullanılması tavsiye edilir. Daha sonradan teknik departmanımıza sorarak 240 a kadar çıkabilirsiniz. Zımparalama işleminden sonra, red pad ile cilalanarak, yüzey orjinal kalitesini ve görünümünü tekrar kazanır.

Detaylı talimatları buradan erişebilirsiniz:

Colorex - Temizlik & Bakım Talimatları

Maintenance

Colorex Üretimi hakkında

Colorex Üretimi hakkında

Başkalarının durduğu yerde biz başlıyoruz.
Biz daimi ve eşsiz özelliklere sahip olan ve iletken özelliklerin emisyonu, daralması ve yok olması gibi ölümcül olabilecek problemlerin üstesinden gelebilmek amacıyla karol vinil kaplamaları çözüm sunmak amacıyla üretiyoruz. Karolar , özellikle küçük ve orta boyutlu düzensiz şekilli odalarda , plakalardan daha çabuk, daha kolay ve daha az zaman harcanarak uygulanabiliyor .
Colorex ESD plaka ürünlerinin sahip olduğu tüm özellikleri göstermesinin yanında aşağıda belirtilen karo format seçeneklerinden da faydalanmanızı sağlar. ESD plaka ürünleri gazın dışarı salınmasına neden olabilecek daha yüksek oranda plastikleştiriciye ihtiyaç duyarlar.
Homojen yapısı ve içeriğindeki katkı maddesi oranı çok düşük olduğundan ötürü renk verici kimyasallar tarafından oluşturulan inatçı lekeler ColoRex SD/EC üzerinden kolayca temizlenebilir.

Diğer ürünlere kıyasla çok daha düşük oranda katkı maddesi içermesi sonucunda çok iyi bir boyutsal stabiliteye sahiptir. Gene bu sayede gaz salınımı çok düşüktür ve ortamdaki hava kalitesini yükseltir.

Colorex Temeli;
1. bakır şerit
2. iletken yapıştırıcı
3. alt taban
4. iletken damarlar

Colorex construction

Uygulama

Uygulama

Colorex in birçok uygulama seçeneği vardır:
1. Zemine yapıştırılan Colorex
2. Yükseltilmiş zemin paneli üzerinde Colorex
3. Serbest döşeme olarak karo Colorex

Tıklayın ve Colorex hakkında önemli detaylara ulaşın.

1. Zemine yapıştırılan Colorex
Colorex beton alt zemine kurulabilir. Bu işlem genellikle bakır şerit ve iletken yapışkan uygulandıktan sonra iletken bir astar kullanılarak yapılır. Colorex üste yerleştirildiğinde bakır şerit elektrik yükünü temas ettiği toprağa bırakır. İletkenlik gerekmediğinde normal astar ve yapıştırıcı kullanılır. Colorex beton zemine kurulduğunda zemine zarar vermeden forklift gibi ağır yüklere dayanıklılık gösterir. ESD alanları için karoların kaynaklanması opsiyoneldir. Temizodalar için gerekliliktir. Bu alanlar için, Colorex daralmadığından, doğru şekilde yapılmış kaynak hiçbir şekilde açılmayacaktır.

2.Yükseltilmiş zemin paneli üzerinde Colorex
Colorex genellikle temiz odalar ve veri merkezlerinde kullanılan yükseltilmiş zemin paneller üzerine yerleştirilir. Colorex in dayanıklılığına ve eşsiz özelliklerine bağlı olarak yükseltilmiş zemin üreticileri kullanım alanına göre her türlü inşayı sağlayabilirler. Colorex yüksek seviyede düşük emisyona ve yüksek yoğunluğa sahip olduğundan genellikle yükseltilmiş zeminlerle birlikte kullanılan hava akışı sistemleri için de delinebilir. Yoğun trafikten ve onarılabilirlik özelliğinden etkilenmeden görüntüsünü koruyabilmesi sayesinde Colorex diğer alternatiflerin önüne geçer.


3. Serbest döşeme olarak karo Colorex
Colorex plus tüm uygulama alanlarında pahalı hazırlık önlemlerini ve zaman kaybını ortadan kaldıran serbest döşenebilir karoları ile yüksek performanslı zemin kaplama performansı sunar. Zemin düz olduğu sürece özel bir işlem ya da hazırlık gerekmez. Renovasyon gerektiren projelerde; Clorex Plus günlük aktiviteleri sekteye uğratmadan uygulanabilir. Tabanındaki petekli yapısı sayesinde Colorex Plus kullanım sırasında gerek duyulduğunda nemi havalandırır. Colorex plus karoları yüzey altında gizli kalan eşsiz bir dovetailing sistemi ile biraraya getirilmişlerdir ve kanıtlanmış özellikleri ve faydalarıyla eşsiz bir yaşama alanı sağlar.

(EC) Yüksek performans versiyonu. İsteğe göre Statik Dağıtan vesiyon sipariş edilebilir. Buna ek olarak, iletken olmayan kurulumlar için antistatik versiyon da bulunmaktadır. Ayrıca, sistem, yoğun iş alanları için kullanılan tüm Colorex plus karolara bağlantısı yapılabilen , kayganlık direncine sahip karolarla tamamlanabilir.

Colorex serisine ait uygulama detayları hakkında daha fazla bilgi edinin:
Colorex Kondaktif Uygulama Talimatları
Colorex İç Köşe Uygulama Talimatları
Colorex Dış Köşe Uygulama Talimatları
Colorex Kaynak Kordonu
Colorex Kaynak Kordon Kullanım Talimatları
Renovasyon Projeleri için Colorex

Installation