Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri

Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri

Teknolojinizin korurıForbo Colorex ESD & Temizoda zemin kaplaması , temizoda, ameliyathaneler ve elekronik endüstri gibi hassas alanlarda statik yükün kontrol edilmesi amacıyla özel olarak dizayn edilerek gelişmişririlmiş teknik zemin kaplama sistemidir.

 • Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri
 • Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri
 • Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri
 • Kondaktif & Temiz Oda Zemin Çözümleri
 • Colorex SD 150204 semicon
  Colorex EC

  Colorex EC

  Colorex EC, ICT daireleri server odaları ve laboratuvarlar gibi endüstriyel olan tüm hassas alanlardaki statik boşalmayı kontrol etmek için özellikle tasarlanmış esnek döşenmiş ileri düzey bir zemin sistemidir.

 • Colorex Basis plus
  Colorex Basic Plus

  Colorex Basic Plus

  Colorex Basic Plus, iletken özelliklere sahip olmayan , en üst yüzeyde serbest döşenir zemin sistemidir. Bu seri, Colorex in yüksek yoğunluk, kolay onarım ve lekelere karşı üstün direnç gibi tüm faydaları kapsar. Aynı zamanda yoğun alanlar için serbest döşenebilir özelliği avantaj sağlar.

 • Colorex SD 150201 everest
  Colorex SD

  Colorex SD

  Malzemenin içerisinde sıvı halde bakır ile birlikte Harmanlanmakta ve alt tabakasınında bulunan iletken astar yapıya sahiptir.
  Colorex'in karo ebatlarında olması iletkenlik değerini arttırdığı gibi ömür boyu iletkenliğini korumasını sağlar.

 • Colorex R11
  R11 Plus

  R11 Plus

  R11 Plus zeminler, güçlü yüzeylerinden dolayı, R11 olarak kategorize edilen gelişmiş kayganlık direncine sahiptirler.

Standart

Standart

Colorex Basic Plus
Kondaktif serbest döşeme grubuna ait Colorex'in bu serisinde ürünün malzeme yoğunluğu, kolay onarım ve kir tutmama gibi özelliklerinin yanında ağır yüke dayanıklılığı gibi güçlü yönleri vardır.

R11 Plus
Güçlü yüzey kabartmalı yapısı nedeniyle geliştirilmiş kayma direnci ile birlikte R11 olarak sınıflandırılır.

Fonksiyonellik
Dirençli/ onarılabilir

Tanım
Mükemmel kimyasal dayanıklılık, ağır hasarlarda onarılabilir zemin

Uygulama alanları
Endüstriyel alanlar, garajlar, depolar. Aksama veya artan nemin krtik olduğu durumlara uygun.

Standard

Broşür

Colorex hakkında detaylı bilgi edinin

Colorex broşür yükleyin

Colorex brochure

Colorex Üretimi hakkında

Başkalarının durduğu yerde biz başlıyoruz

Başkalarının durduğu yerde biz başlıyoruz.
Biz daimi ve eşsiz özelliklere sahip olan ve iletken özelliklerin emisyonu, daralması ve yok olması gibi ölümcül olabilecek problemlerin üstesinden gelebilmek amacıyla karol vinil kaplamaları çözüm sunmak amacıyla üretiyoruz. Karolar , özellikle küçük ve orta boyutlu düzensiz şekilli odalarda , plakalardan daha çabuk, daha kolay ve daha az zaman harcanarak uygulanabiliyor .

Colorex ESD plaka ürünlerinin sahip olduğu tüm özellikleri göstermesinin yanında aşağıda belirtilen karo format seçeneklerinden da faydalanmanızı sağlar. ESD plaka ürünleri gazın dışarı salınmasına neden olabilecek daha yüksek oranda plastikleştiriciye ihtiyaç duyarlar.
Homojen yapısı ve içeriğindeki katkı maddesi oranı çok düşük olduğundan ötürü renk verici kimyasallar tarafından oluşturulan inatçı lekeler ColoRex SD/EC üzerinden kolayca temizlenebilir.

Diğer ürünlere kıyasla çok daha düşük oranda katkı maddesi içermesi sonucunda çok iyi bir boyutsal stabiliteye sahiptir. Gene bu sayede gaz salınımı çok düşüktür ve ortamdaki hava kalitesini yükseltir.

Colorex Temeli;
1. bakır şerit
2. iletken yapıştırıcı
3. alt taban
4. iletken damarlar

Colorex construction

Yüksek Performans

Yüksek Performans

Yüksek performans
Colorex EC ve ColorexEC Plus ile statik yük, karonun bütüncük kalınlığı içindeki çok küçük iletken damarların yoğun ağından kolaylıkla akar. Bunlar iletken yapıştırıcı tarafından toplanır ve güvenli bir şekilde bakır şeritler aracılığıyla toprağa aktarılır. Bu tamamıyla doğal olan sistem iletkenliğe yardımcı olabilecek uçuculara veya kimyasal anti-statik katkılara ihtiyaç duymadan yapar. İletkenlik havadaki nemden tamamen bağımsızdır.

Fonksiyonellik
Sürekli iletkenlik

Tanım
Bakır şeritlerin aracılığıyla toprakla bağlantı kurabilen sürekli iletken teknolojiye sahip zemin çözümü
Kişi-ayakkabı zemini-sistem gereksinimiyle uyumlu.

Uygulama alanları
ESD işletmeleri , temizodalar, tıbbi laboratuarlar, üretim alanları ve ameliyathaneler.

Colorex EC plus
Endüstriyel bir mekan zeminini yenilemek çok masraflı ve yoğun iş gerektirir. Ağır üretim makinalarının işlevini aksatmadan ve işleyişi bozmadan zemin yenilemesi beraberinde oldukça iş yükü getirir..
Forbo tüm bu detayları düşünerek 'Colorex EC Plus serbest döşenebilir karoları' doğabilecek sıkıntılara çözüm olarak yüksek performanslı bir zemin kaplama sistemi sunar. Ek maaliyet ve zaman gerektirmeden kurulumu kolaylıkla yapılır. Ürünün karo ebatlardan oluşuyor olması iletkenlik değerini arttırıyor. Bu sayede Colorex SD/EC ürünlerinin elektrik özellikleri sabit, kalıcı ve nem, yaşam ömrü gibi dış ortam koşullarından etkilenmiyor.

Fonksiyonellik
Sürekli iletkenlik

Tanım
Sürekli iletken zemin , iletken yapıştırıcı ile karolarla ve bakır şeritler aracılığıyla toprakla bağlantı. Kişi-ayakkabı zemini-sistem gereksinimiyle uyumlu.

Uygulama alanları
ESD işletmeleri , temizodalar, tıbbi laboratuarlar, üretim alanları ve ameliyathaneler.

High performance

Colorex Hakkında

Colorex Sistemi

Colorex SD / EC’nin yumuşak ve gözeneksiz yüzeyi hiçbir kimyasal yüzey uygulaması olmadan tamamen mekanik yöntemlerle elde ediliyor. Bu sayede hassas teknolojik üretim yapan tesis, ameliyathane ve endüstriyel iç mekanların bakımı ve temizliği oldukça kolay!

Uygulayacağınız iç mekanın ihtiyacı olan en uygun iletkenlik seviyesini seçin.
Colorex heryerde kullanılabilir. Betona direkt yapıştırılarak , yükseltilmiş zemin panelinin üst parçası olarak ya da esnek karo sistemi olarak kurulabilir. Tüm versiyonlar iki iletkenlik seviyesine sahiptir: EC Yüksek performans ve SD performans. Esnek anti statik (Basic plus) ve kayganlık direnci (R11 plus) şeklinde sunduğu yüksek teknolojiyi tamamlayıcı iki ek versiyona sahiptir.

Yüksek performans
Colorex EC ve ColorexEC Plus Kondaktif zemin kaplamaları, uzun süreli yüksek performans gösteren iletken kaplı çiplerden oluşmaktadır.
İletken kaplı çipler; boyutsal stabilitesi yüksek, katı ve homojen bir bileşen oluşturur ve sıvı kimyasal katkı maddelerine kıyasla çok daha iyi bir çözüm sunar.
Bu sayede Colorex SD/EC ürünlerinin elektrik özellikleri sabit, kalıcı ve nem, yaşam ömrü gibi dış ortam koşullarından etkilenmez.

Performans
Colorex SD sayesinde elektrostatik yük karonun tüm kalınlığından güvenli bir şekilde dışarı boşaltılır. İletken kaplama küçük siyah damarlardan meydana gelen yoğun bir ağ oluşturur.

Standart
Colorex Basic plus sınırlı iletken özelliklere sahip gevşek yerleştirilen zemim kalama sistemidir. Bu seri Colorex in yüksek yoğunluk, kolay onarım ve lekeye karşı direnç gibi faydalarının yanında, ağır işler için gevşek yerleştirilen karoların faydalarını da sunar.

Colorex'in 7 değişmez özelliği
Colorex özellikle ESDzemin kaplama, Temizodalar ve İlaç , Ameliyathane, Endüstri ve Data merkezleri için doğru özelliklere sahip doğru zemindir. Aşağıdaki özellikleri sunuyoruz.
1. Tüm ESD ve temizoda standartlarına tam uyum
2. Ürünün ömrü boyunca en yüksek seviyede performans göstermesini sağlayan sürekli iletken teknoloji
3. Hazır köşelerle sağlanan mükemmel bitişler sayesinde hijyeni yeni bir boyuta taşır
4. Eşsiz boyutsal sabitlik
5. Çok düşük seviyede emisyon sağlayan, düşük plastikleşitici içerik
6. Ağır yüklere karşı dirençli
7. Homojen yapısı ve içeriğindeki katkı maddesi oranı çok düşük olduğundan renk verici kimyasallar tarafından oluşturulan inatçı lekeler Colorex SD/EC üzerinden kolayca temizlenebiliyor.

Colorex overview

Performans

Performans

Hazır köşelerle mükemmel bitişler en yüksek standartlarda hijyen sağlar.

Ek yeri belli olmayan ve yumuşak zemin-duvar bağlantıları.
Su geçirmez.
Homojen kaynaklı dış köşeler güçlü ve ek yeri belli olmayan birleştirmeler sağlar.
Temizlik ve dezenfeksiyonda avantajlar sunar.
Hazır Colorex profiller ile kolay uygulama olanakları.
Üstün antibakteriyel özelliğe sahip ürünü cilalamak gerekmiyor.

Colorex bu eşsiz kurgular sayesinde tamamen antibakteriyel çözüm sunar.

Avantajları
Colorex kondaktif zemin kaplaması iletken kaplı çiplerden oluşuyor. Bu sayede katı, gözeneksiz, homojen bir bileşen sağlayarak iyi ve uzun süre dayanımlı performans gösteriyor. İletkenlik özellikleri kalıcıdır.
Colorex SD/EC'nin elektriksel özellikleri ISO9001 kalite kontrol mekanizmaları tarafından sürekli izleniyor.
Bütün yoğunluklardaki güçlü asit ve bazlara yüksek miktarda maruz kalsa dahi Colorex SD/EC herhangi bir tahribata uğramıyor.
Homojen yapısı ve içeriğindeki katkı maddesi oranı çok düşük olduğundan renk verici kimyasallar tarafından oluşturulan inatçı lekeler Colorex SD/EC üzerinden kolayca temizlenebiliyor.
Diğer ürünlere kıyasla çok daha düşük oranda katkı maddesi içermesi onu çok iyi bir boyutsal stabiliteye, çok düşük gaz salınımına ve ortamdaki hava kalitesini yükseltici özelliğe sahip sahip kılıyor.
Hazır köşelerle sağlanan mükemmel bitişler sayesinde hijyeni yeni bir boyuta taşıyor.

Colorex SD

Normlar ve Sertifikalar

Normlar ve Sertifikalar

Müşterilerimize üst düzey güvenlik sunabilmek için her üretim grubunun iletkenliğini ölçüyor ve rapor ediyoruz. Bu kalite kontrolün sonucu olarak her bir grubun iletkenlik dağılım değerini gösteren bir ölçüm raporu oluşturuyoruz. Bu raporlar istek üzerine müşteriy ile paylaşabiliyoruz.
Colorex SD/EC kondaktif zemin kaplaması iletken kaplı çiplerden oluşuyor. Bu sayede katı, gözeneksiz, homojen bir bileşen sağlayarak iyi ve uzun süre dayanımlı performans gösteriyor. İletkenlik özellikleri kalıcıdır.

Uygun ESD ayakkabıları ile birleştiğinde , Colorex, ESD Korumalı Alan için belirlenen IEC 61340-5-1 ve ANSI/ESD S20.20 standartlarında belirtilen personel topraklama gereksinimlerini eksiksiz karşılar.
- Sistem Direnci Kişi/Ayakkabı/Zemin Kaplama < 35 MOhm
- Body Voltage < 100V

Fraunhofer logo