Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Homojen Vinil

Homojen Vinil

Vinil zeminler, dayanıklılıkları, düşük bakım ve çok yönlülükleri sayesinde çok popülerdir. Homojen vinil, canlılık ve renk derinliği sunan tek bir katmandan yapılmıştır. İnanması güç derecede dayanıklı ve leke tutmazdır, bu da onu yoğun trafik alanları için mükemmel bir zemin seçimi yapar.

 • Homojen Vinil
 • Homojen Vinil
 • Homojen Vinil
 • Homojen Vinil
 • Sphera Element 50079
  Sphera Element

  Sphera Element

  Çok çeşitli ince ve yumuşak nötrler ve zıt tonlar ile Sphera Element, zeminin çevreyle uyum sağlaması gereken alanlarda kullanım için idealdir. Tüm kullanıcıların sağlığı düşünülerek tasarlanmış bir zemin ile kendinizi rahat hissedin.

 • Sphera Energetic_52202_50225_50231_52216
  Sphera Energetic

  Sphera Energetic

  Sphera Energetic serisi, homojen vinil zemin kaplamasına yeni dinamikler kazandırıyor. Sphera Energetic, koordineli bir renk paleti ile değişen yoğunluktaki ve ölçekteki tasarımların eğlenceli bir kombinasyonunu sunarak, her işlev ve kullanım yoğunluğuna uygun hale getirir.

 • Sphera Elite_50491_50493
  Sphera Elite

  Sphera Elite

  Forbo'nun Sphera Elite homojen vinil koleksiyonu ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Organik desenleri, proje alanınızı çekici bir yere dönüştürür.
  Sıcak görünümünün yanı sıra son derece dayanıklı ve hafif yapısı ile Sphera Elite, uzun yıllar boyunca olağanüstü bir performans sunacaktır.

 • Sphera Essence 50502
  Sphera Essence

  Sphera Essence

  Gelişmiş bir üretim tesisindeki en son üretim teknolojisi ile hazırlanan Sphera Essence homojen vinil döşemeleri, geniş uygulama yelpazesi ile zemin tasarımlarına ilgi ve stil sunar.

  Sphera Essence serisi, homojen vinil döşemelere farklı bir duruş sunmak üzere geliştirildi.

  Granit taş duruşu sağlayan bu eşsiz görünüm, derinlik ve kontrast için kullanılan transparan parçacıklar ile sağlanıyor. Sphera Essence renk paleti, nötr ve doğal ara tonları içeren 18 renkten oluşuyor.

 • Sphera EC 450007 grey sky
  Sphera SD | EC

  Sphera SD | EC kondaktif vinil

  Sphera SD | EC, Forbo'nun rulo formatta ürettiği iletken özelliklere sahip homojen vinil zemin koleksiyonudur. Koleksiyon; ilaç, MedTech ve sağlık tesisleri gibi en hassas ortamlardaki statik deşarjları ve partikülleri kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Sphera SD | EC, en yüksek hijyenik özellikleri ve kalıcı ESD kontrolünü sağlar.

Sphera Hakkında

Yenilikçi homojen vinil

Forbo'nun Sphera markası altında yer alan birinci sınıf homojen vinil koleksiyonları, çeşitli ve amaca uygun tasarım teklifine sahiptir. Avrupalı tasarım ekibimiz tarafından geliştirilen dört farklı koleksiyon, kendine has karakterlere sahiptir ve bu özellikleri de Sphera'nın her projeye stil katabilmesini sağlar. Tüm Sphera koleksiyonları, farklı uygulama alanları düşünülerek özenle geliştirilir, en son üretim teknolojisi kullanılarak sağlıklı ve hijyenik bir çözüm sunar.

Daha fazla bilgi almak için dijital Sphera dergimizi inceleyebilirsiniz.

Tasarım ve Renk
• Bir binadaki dinamiklerin tüm potansiyel gereksinimlerini karşılamak için çeşitli renk ve tasarım seçenekleri
• Sphera koleksiyonları ve Forbo'nun genişletilmiş fonksiyonel zemin kaplamaları portfolyosu ile koordineli şekilde, birlikte kullanmak için sonsuz olanaklar
• Kullanıcı deneyimini geliştirmek için yüksek LRV'lere ve düşük parlaklığa sahip geniş bir renk yelpazesi de dahil olmak üzere, dünya çapında geçerli çağdaş renk paleti

Performans ve Dayanıklılık
• SMART yüzey koruması ve Sphera'nın tutarlı uygulaması, kimyasallara, çizilmelere ve lekelere karşı en yüksek direnci sağlayarak üstün koruma ve kolay temizlik sağlar
• Amaca uygun çözümler sunmak için ayırt edici özellikler sunan ürün geliştirme
• Sphera Element, Fraunhofer Enstitüsü tarafından ISO Sınıf 4'e kadar olan temiz odalarda kullanım için onaylanmıştır.

Teknoloji ve Sürdürülebilirlik
• Düşük emisyon ve ftalat içermeyen üretim, sağlıklı bir iç mekan ortamına katkıda bulunur
• Yeşil elektrikle desteklenen yeni teknoloji, sıfır atıkla verimli ve sürdürülebilir bir şekilde tutarlı kalite sunar
• Kullanım ömrü sona erdikten sonra geri dönüşüm olanakları sunmak için özenle seçilmiş hammaddeler
• Verimli son teknoloji üretim süreci sayesinde düşük elektrik ve su kullanımı

cross section Sphera 2

Teknik Özellikler

Sphera Energetic

Sphera çözümünüzü bulun

Projeniz için en iyi Sphera çözümünü seçin

Her Sphera koleksiyonunun kendi imzası vardır. Her seri, günümüzün proje ortamı için farklı gereksinimleri ve istekleri karşılar. Her birinin kendine has karakteri ve avantajları vardır; Sphera her zaman güzeldir. Sphera'nın tüm koleksiyonları bir araya geldiğinde, birinci sınıf homojen vinilde en eksiksiz teklifi oluşturur.

Tüm Sphera koleksiyonları, her iç mekana uyan dengeli nötr griler, doğal tonlar ve trend renk seçimlerini içerir. Koleksiyonlar, birlikte ve gerektiğinde diğer Forbo ürünleriyle birlikte kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Sphera koleksiyonu üstün kalitedir; koleksiyonlar arasındaki farklar her proje için en iyi spesifikasyonu seçmeyi mümkün kılar.

Elite - en gelişmiş ve bakım gerektirmeyen çözüm
Sphera Elite ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Doğal malzemelere ince bir gönderme yapan organik desenleri, alanınızı çekici bir yere dönüştürür. Sphera Elite, sıcak görünümü ve son derece dayanıklı, hafif yapısı ile uzun yıllar çok iyi performans sunacaktır. Sphera Elite ile en zorlu ortamlarda bile zemininizin görünümü ve davranışı hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

Element - en geniş ve en eksiksiz renk teklifi
Sphera Element'in piyasadaki en eksiksiz renk teklifini sunduğu kabul edilmektedir. Çok çeşitli ince, yumuşak nötrler ve zıt tonlar ile Element, zeminin çevreyle uyum sağlaması gereken alanlarda kullanım için idealdir. Özenle seçilmiş açık sözlü pasteller ve parlak vurgu renkleri, bölümleme veya işaretleme gerektiren alanlar, otantik ve davetkar bir iç mekan yaratmak için idealdir.

Energetic - en enerji verici ve dinamik teklif
Sphera Energetic, homojen vinil zemin kaplamasına yeni dinamikler getiriyor. Canlı görselleri ile modern mekanlarda bulunan farklı ihtiyaçlara cevap veren Sphera Energetic, koordineli bir renk paleti ile farklı yoğunluk ve ölçekte tasarımların eğlenceli bir kombinasyonunu sunarak, her işlev veya kullanım yoğunluğu için amaca uygun bir zemindir.

Sphera SD | EC – ortamınızı kontrol altında tutun
Sphera SD | EC, Forbo'nun rulo formatında iletken özelliklere sahip homojen vinil zemin koleksiyonudur. Koleksiyon; ilaç, MedTech ve sağlık tesisleri gibi en hassas ortamlarda **statik deşarjları ve partikülleri kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Sphera SD | EC, en yüksek hijyenik özellikleri ve kalıcı ESD kontrolü sağlar.

Sphera Element

Sürdürülebilirlik

Creating better environments

Yapılışlarından performanslarına kadar, Forbo Flooring Systems gerçekten sürdürülebilir olan olağanüstü ürünler üretir.

Atıktan kaçının
İlk konseptten itibaren, Forbo'nun birinci sınıf homojen vinil zemin Sphera'sı, gereksiz israfı önlemek ve enerji ve hammadde kullanımını en aza indirmek için geliştirildi. Sphera'yı 2 mm olarak tek adımda ve tabanını zımparalamadan üretmek, firesini %10-15 oranında azaltmaktadır. Ayrıca, Avrupa'nın birçok ülkesinde yürütülen 'Take Back' geri dönüşüm programımız, sahada çıkan tüm atıkların heterojen vinil zemin kaplamamızın tabanında yeniden kullanılmasını sağlar.

Enerjiden tasarruf edin
Sphera, homojen vinil üretimi için en modern ve verimli tesislerden birinde üretilmektedir. Çevreye minimum etki ile %100 yeşil elektrikle üretilir.

Döngüsel zemin tutkusu
Tüketici sonrası atıklar, toplama ve taşımanın yanı sıra seçim ve işleme açısından endüstri için büyük bir zorluk teşkil etmektedir. Forbo Flooring Systems, tüketici sonrası zemin atıklarından plastikleştirilmiş PVC için döngüsel bir geri dönüşüm süreci oluşturmayı amaçlayan ve AB tarafından finanse edilen Circular Flooring projesinde aktif bir katılımcıdır.

Çevresel Ürün Beyanı (EPD)
Forbo Zemin Sistemleri, insan sağlığı ve eko toksisite üzerindeki etkisini gösteren ek bilgiler de dahil olmak üzere, ürünlerimiz için eksiksiz Çevresel Ürün Beyanlarına sahip dünyadaki ilk şirketlerden biridir.

Sphera EPD belgelerine buradan ulaşabilirsiniz.

creating better environments