Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Demans ortamları için Tasarım

Forbo Zemin Kaplama Sistemleri geniş bir yelpazede sunulan dizayn ve dokuların kullanıldığı kapsamlı bir uygulama alanı sunar. Sağlık çevrelerini ve yaşlı bakım merkezleri uzmanlık alanımız olarak görürüz ve bu alanlar işlevsellik ve tasarım anlamında ürün portföyümüzün odak noktalarından biridir. Özel bakım kurumları ve demans bakımı ile ilgili kurumlarda bireylerin kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak güvenli ve memnun edici ortamları yaratmak için bu ürünlerden ve tasarımlardan oluşan kapsamlı bir seçim imkanı sunarız.

Marmoleum and Dementia
Marmoleum and Dementia

Zemin Kaplama ürünleri ve dizaynları

Hastaya güven, emniyet ve bağımsızlık duygusu veren güvenli ve uyumlu ortam üzerinde çok etkili olmasından dolayı zemin kaplama demans rahatsızlığına yönelik ortamların dizayn edilmesinde en önemli faktörlerden biridir. Demansa yönelik zemin kaplama koleksiyonumuzu dizayn ederken ürün portföyümüzden özel bakım, bağımlı yaşam ve demansa yönelik çevrelere uygun olanlardan seçim yaptık. Bağımsız danışmanların yardımıyla dizayn ekibimiz tarafında yaratılan seçimimiz, birlikte kombine edilebilen zemin kaplama dizaynlarından oluşur ve iç mekan kaplamaları için uygun tabanı oluşturur.

Ürün bulma aracımızla doğru ürünü keşfedinseçim

Koleksiyon Tasarlamak

Demans için tasarım, hangi tasarımın uygun olup olmadığının tam olarak belirlenememesinden dolayı ""kesin bilim"" değildir. Bireysel renk, dizayn ya da doku kullanımı söz konusu olduğunda bir ülke için ""iyi ve kabul edilebilir"" olan bir başka ülkede ""sorgulanabilir ve kabul edilmeyebilir"" olabilir.

Biz ürün portföyümüzde uygun çevrenin yaratılmasına yardımcı olacak pratik araçlar konusunda odaklı ve açık fikirli olmaya çalıştık. Önemli olan yaptığınız seçimlerin belirli bir projeye dayanması ve her iç mekan tasarımının temelinde ortak duygu ve ana dizayn prensiplerinin yatmasıdır. Demans ortamında hiçbir tasarım ögesi tek başına yer almaz. Diğer durumlardan farklı olarak zemin duvar renkleri, kapılar, eşya, sıhhi uygunluk ve aydınlatma şemaları ile beraber tasarımın tamamlayıcı parçalarından biridir. Çeşitli objeler arasında açıklık kontrastı yaratmak kişisel objeler arasında uyum oluşturmak kadar önemlidir.

Zemin kaplama seçimimizin genel dizayn talimatlarına uygun ve zevkinize uygun bir ortam yaratmaya yardımcı bir araç olacağına inanıyoruz.

Flotex and dementia

Renk ve renk kombinasyonları
Renk, demans dizaynında da bir zevk meselesidir. Seçimimizde bu şekilde bir renk seçimi yapmadık. Bunun yerine, duvarlar ve eşyalar gibi diğer iç mekan ögelerine iyi bir baz oluşturacak olan renk açıklıklarında zıtlık ve uyuma önem verdik. Bir binada bulunan zemin renklerinin zıtlığı geçilemeyen alanları personel alanlarını belirtmek için ya da merdivenler, banyo ya da tuvalet gibi değişik alanları belirtmek için kullanılabilabilir.

Işık yansıtma değerleri (LRV-Light Reflection Value)
Işık yansıtma değerleri (LRV) demans ortamları için en önemli dizayn aracıdır. Deman zemin kaplama seçimlerimizdeki tüm ürünlerimize LRV ekledik. Bu şekilde eşyalandırılması gereken alanda benzer veya zıt LRVler kullanılarak çeşitli ürün ve renklerin kombinasyonları yapılabilir. LRV tüm materyaller için evrensel bir ölçü olduğundan, duvar kaplaması veya eşyanın LRV si zemin için seçilen renge karşı ölçülebilir. Bizim düzenlememizde belli bir LRV serisinde seçim yapmanıza ve daha ötesine gitmenize imkan sağlayacak şekilde tüm ürünlerin ışık yansıtma değerlerinin birlikte gruplandırıldığını görürsünüz. Bu şekilde demans ortamları için zemin dizayn yapanlara yönelik pratik bir LRV kılavuzu oluşturulur.

Tasarımlar
Koleksiyonumuzdaki dizaynlar değişik ürünlerin yanyana kullanılabileceği şekilde koordine edilmiştir.İnsanların aklını karıştıracak veya yerden birğey almaya yönlendirecek, " göz yanılması"na neden olacak ,güçlü, tekrarlayan desenler yoktur. Dizaynlarımız çok parlak yüzeylerin yarattığı rahatsızlığı engelleyecek şekilde mattır.(temizleme ve bakım düzeni mat yüzeylerde değişiklik yaratabilir.) Ayrıca doğaları gereği ev ortamı yaratan birçok dizayn seçmeye de dikkat ettik. Tekstil, vinil ve linolyum dizaynlar geçmişi yeniden oluşturabilir ve demans ortamındayken bile evdeymiş hissi verebilirler. Özellikle koleksiyonumuzdaki bastırılmış ahşap dizaynlar bunun bir örneğini oluşturur. Sonuç olarak seçimler öyle bir şekilde yapılmıştır ki, doğru uygulandığında yaş ilerlediğinde zorluk yaratan yüzeyler arası geçişleri ayırt edebilme sorunu ortadan kalkar.

Zemin kaplama seçimlerimiz

Demans ortamlarına uygun seçilmiş ürünler ve ugulamaları hakkında bilgi;
Marmoleum, doğal linolyum zemin çözümü esnek ve kıvraklığı ile pürüzsüz zemin uygulaması sunar.

Marmoleum ürün arama

Step, kaymaz vinil doğal ahşap ve taş gibi dizaynların yanında çeşitli yumuşak renklerde de mevcuttur. Geleneksel parlak kaymayı engelleyen partiküller yerine , aydınlanmayan ve dizayn görünümünün bir parçası haline gelmeyen mat kristaller kullanılmıştır.
Step 'Safety' Kaymaz vinil zemin kaplaması Ürün Arama

Eternal, rulo vinil ev ortamı yaratan tüm doğal mute dizaynlarda mevcuttur. Kesintisiz uygulama yaşam alanları için olduğu kadar koridorlar için de idealdir.
Eternal ürün arama

Allura, lüks vinil karolar bağlantı yerlerinin açılma tehlikesi olmadan gerçekçi doğal zeminler yaratır. Uygulaması kolay ve dekoratiftir. Geniş dizayn koleksiyonu içinden ton olarak en uygun ve yumuşak olanını seçtik.
Alluraürün arama

Flotex, flok halı: bu tekstil zemin, vinil destek üzerine yerleştirilen yoğun şekilde doldurulmuş naylon flok yüzeyden yaratılmıştır; suyla kullanılan deterjanlar ve temizleyiciler ile temizlenebilir, ayrıca piyasadaki en hijyenik tekstildir.
Flotex ürün arama

Eternal and dementia

Önceliğimiz Sağlığınız

Forbo Zemin Kaplama Sistemleri sürdürülebilir zemin kaplama uygulamalarında lider olmakla gurur duyar. Zemin kaplama konusundaki zengin ürün yelpazemiz ile tüm iç mekanlara yönelik zemin çözümleri sunuyoruz. Sürdürülebilirlik programımız olan ""Committed to the Health of One"" ile iç mekan kalitesiyle ve alanı kullanan ve uygulayan bireyle bağlantılı olarak ürün gelişimimizi vurgularız. Sağlık ve güvenliğe, sağlık ve hijyene, ve iyi hissetmeye odaklanarak iç mekanlara pozitif etki oluşturmayı tutku haline getirdik. Ürünlerimizden yaptığımız özel demans seçimimiz özel bakım evlerinde daha iyi ortamlar yaratılmasına yardımcı olacağından eminiz.

chotk

Literatür ve uzmanlık

Alzheimer ile ilgili çok sayıda literatür tüm dillerde mevcuttur. Web siteleri ve ilgi grupları özel bakım, yaşlı ve demans ortamları için dizayn yapılırken hangi uzman veya eksperlere danışılması gerektiğine dair bilgi verebilirler.

Uzman merkezlerden biri tarafından özel bir belirtme yapılmıştır:

Demans Hizmetleri Geliştirme MerkeziStirling University

Alzheimer Europe

Demans hakkında bilgi

Allura and dementia