Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

TRNDS logo

Temmuz 2015 sayımız

NeoCon 2015
NeoCon 2015
2015 yılının marka sunumları, mevcut eğilimler üzerinde ayrıntılı olarak çalışıldı 'İnsan merkezli değişim dinamikleri' üzerine odaklanıldığında, her şey geçiş, dolaşım, esneklik, kesilebilir, zamansal ve uyarlanabilir hale geliyor.

Neyse ki bu eğilimler buzzwords, gizlilik, dinlenme, sessizlik, sağlık ve düşünce gibi daha açık ifadelerle dengeleniyor. Özetle, trendleri gerçek hayata dengeli şekilde yansıtabilmek, dengeyi korumak başlıca amaçlar arasında yer alıyor.

NeoCon

Yıllık sözleşme endüstrisi ticaret fuarı, en büyük ticari iç mekanlardan biri olan Chicago'da gerçekleşen Kuzey Amerika'da gösteriliyor.
Üç gün süren bir etkinlik tasarım uzmanlarını cezbedecek ve önde gelen şirketleri vitrine çıkaracak. Gösteri, yeni ürünler başlatıyor ve İşyeri, Sağlık, Ağırlama, Perakende, Eğitim, Kamusal Alanlar ve Hükümet gibi dikey piyasa dallarını kapsıyor.

NeoCon 2015
Geometric Beauty

Herman Miller

Çizgiler, Bloklar ve Gridler - Yünlü kumaş 'Grid' farklı yoğunluklarda ızgaraların bloklarından oluşuyor. Stefan Scholten and Carole Baijings tarafından tasarlanan ve Amerikan mobilya üreticisi Herman Miller tarafından yaptırılan.

Knoll

'Ofis ağı' ile - Knoll, uyarlanabilir mobilya çözümleri sunmaktadır. Teknoloji ağlarını ve isteğe bağlı güç ve veri erişimini destekleyen tasarımlar, insanları işyerinde ve arasında bağlar. İşyerinde sosyal ağların değişen rolünü kabul etmek

Örnek
Beygir gücü, bir dizi güç portu içeren A şeklinde bir modüldür. Bir koltuk, masa desteği, ekran görüntüsü veya bir bölüm olarak kullanılabilir

Knoll
Steelcase

Steelcase

Steelcase Workshop Future Group- verimliliği ve yaratıcılığı artırmak için işçilere dikkatlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilecek işyeri tasarımlarını araştıran bir araştırma yaptı.
Farklı bölgelerin ekosistemi olarak tasarlanan işyerlerinde ve çalışanların gün içinde hareket ettikçe faaliyetlerine uygun alanları seçmelerini sağlayan ortamlar. Ürün örnekleri:
Brody çalışma salonu
Dikkat dağıtımı azaltan ve dışarıda dikkat dağıtan şeyleri engelleyerek odaklamaya yardımcı olan bir çalışma salonu. Incorporated, gizlilik yaratmak için 'rahatsız etmeyin' sinyali olarak açılabilen kırmızı ışık şerididir.

Thread®
Halı altına sıkıştırabilen ve ayak trafiğini etkilemeden mobilya kullanıcılarına güç sağlayan ve esneklik sunan son derece ince basitleştirilmiş bir güç dağıtım pisti.

Herman Miller-Nemschoff

Bir işbirliği- Showroomlarda güçlü iş birlikleri
Herman Miller and Nemschoffhastanın yolculuğundan farklı anları göstermektedir. Her alan hastanın, misafirlerinin ve bakıcılarının o andaki işlevsel ve duygusal gereksinimlerini karşılamak üzere optimize edilmiştir.

Örnekler
Aşinalık ve rahatlık yaratmak için ev benzeri bir ortam sağlayan bir Tedavi Odası. Dikkat dağıtmayı engelleyen mekanlar.
Sağlıklı Yaşam Odası, kullanıcıların kendilerini özel bir alanda odaklanmalarını sağlar.

Elevating the human
Balancing work

Haworth

Haworths’ in NeoCon sunumunun teması 'Çalışma ortamında denge' dir.. Demek ki iş ve oyunu, renk ve dokuyu, dijital ve dokunmatiğin birey ile işbirliğinin dengelenmesi anlamına gelir.
Retro stil tasarımlarında tazelenmiş bir renk paleti uygulayan tasarımcı Patricia Urquiola tarafından gösteri sırasında da sunum, dijital ekranı dokunmatik ile dengeleyen ve oyunla çalışacak bir ortam yaratmak için ilgi çekici bir etkinlik olarak masa üstünde interaktif bir projeksiyon.

Maharam

Raylı Sistem (A) - NeoCon 2015 için Maharam, New York merkezli kavramsal sanatçı Liam Gillick'in devreye aldığı Ray Sistemini (A) yeniden ziyaret ediyor. Tesis, zamana bağlı olmayan minimalist incelikle tekstillerin sergilenmesi için tasarlanmış bir sanat eseri ve ürün sunumudur.

Bu yıl Maharam Alexander Girard'ın orta çağ yapımı tasarımlarının yeniden sürümlerini ve Konstantin Grcic, Hella Jongerius ve Scholten & Baijings'in ortak işbirlikçi tekstil projelerini tanıttı.

Timeless Finesse
Archives, African & Acoustics

Knoll

Tekstil koleksiyonları- David Adjaye koleksiyonu Knoll tarafından modern kumaşların dili ile Afrika estetiğinin birleşimi gibi tanımlanıyorç Yapı dokularını yansıtmak için için dijital olarak basılmıştır. Koleksiyonun piyasaya sürülmesi, Afrikalı tekstillerin ve nesnelerin Adjaye küratörlüğünü yaptığı bir sergiyle örtüşüyor New York'taki Cooper Hewitt, Smithsonian Design Museum için.

Altı klasik Knoll Tekstil desenli izlenim koleksiyonu ultra-ince bir akustik alt katman üzerine etkilenmiştir. Her 12 "x12" karo, kiremitli bir duvar oluşturmak için bir taban sunan bir Z klipsli ray sistemine kayar.

Molo

Geçici bir alan, tamamen Molo yumuşak koleksiyonundan natürel kahverengi kağıt bölmelerinden yapılmış bir konstrükyüyona sahip.

Molo ürünleri sadece birkaç inç kalınlığa sahip olan esnek ve genişletilebilir petek yapılı bir yapıya dayanıyor. Sıkıştırılmış şekil, uzunluğunun 100 katına kadar genişler ve anıtsal mekansal formlar oluşturabilir.

From compressed to spatial TRNDS
Cork blocks

Muratto

Bu modüler akustik ürün - özel pigment reçinelerinin ve granüle mantarın birleşimidir. "Boyama çözümü" yerine "toplu pigmentasyon" seçeneği, parçayı renk kaybetmeden kesme imkânı sunar. Muratto tarafından hazırlandı.

ASI

Architectural Systems, Inc. (ASI) şirketinin bir dizi ürün yaratmalarının iki örneği.

Interiors & Sources dergisi ve Material Intelligence tarafından düzenlenen Malzeme baskısında sunuldu.

Extreme by Nature
Surface to write on TRNDS

Yazı

Geleneksel 'beyaz tahta' için çeşitli alternatifler çeşitli markalar tarafından farklı ortamlarda sunuldu.

Forbo

Forbo Flooring Striato - ile NeoCon alanında, mevcut modüler koleksiyonlaroma ek olarak yeni Marmoleum Modular Striato serisimi sunuyor.
Forbo, tüm Forbo ürünleri bağlamında yerleştirilen sağlık ve çevre konusuyla ilgili açık, ŞEFFAF İLETİŞİM'e olan bağlılığını beyan ediyor.

Transparency Matters TRNDS