Ülkenizi Seçin

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Kilometre Taşlarımız

2021
Sürdürülebilir bina hareketini hızlandırma stratejisi ve faaliyetleri konusunda WorldGBC'ye rehberlik etmek üzere Dünya Yeşil Bina Konseyi'nin (WorldGBC) Kurumsal Danışma Kurulu'na katılındı.

2020
Yeni bir Sürdürülebilirlik Stratejisi ve 5 yıllık Sürdürülebilirlik Programı başlatıldı.

2012
Yapıştırma Sistemleri birimine ait olan sentetik polimerlerde dahil olmak üzere endüstriyel yapıştırıcıların satışı ile piyasada lider pozisyonlara odaklanıldı.

Zemin Kaplama Sistemleri bölümünde bağımsız bir birim olarak yapı ve inşaat yapıştırıcılarının geliştirilmesine devam edildi.

2008

Sözleşmeli zemin kaplama sektöründe, Avrupa'nın önemli zemin kaplama imalatçısı olan Bonar Floors satın alındı. Bu sayede, Forbo Zemin Kaplama Sistemleri ticari piyasada dayanıklı zemin kaplama çözümlerindeki lider pozisyonunu güçlendirdi.

Forbo, Taşınma Sistemleri birimi güçlendirmeye yönelik bir adım olarak Fenner Dunlop (Charlotte) Inc. North America'dan hafif ağırlıklı PVC konveyör bandı iş süreçlereni satın alarak bünyesine kattı.

2007
Yeni markalaşma ve büyüme stratejisi; zemin kaplama, yapıştırıcı maddeler ve bantlama olmak üzere üç temel birim, entegre ticaret stratejisiyle Forbo markası altında faaliyet gösteren Zemin Kaplama Sistemleri, Yapıştırıcı Sistemleri ve Taşınma sistemleri olarak yeniden adlandırıldı.

2004 – 2006
Yeniden onaylanan üç temel birime yönelik strateji geliştirildi. Karlılığı arttırmak için yeniden yapılanma sağlandı ve tedbirler alındı. Sıcak-erime ve su bazlı yapıştırıcı maddeler konusunda uzman Çinli yapıştırıcı imalatçısı satın alındı.

2000 – 2003
Amerika, Avrupa ve Asya'dan dünya çapında faaliyet gösteren Swift'in satın alınmasıyla yapıştırıcılar uluslararası önem kazandı. Bantlama konusunda Britanya'da genişletildi. Linolyum ve Vinil, Forbo Zemin Kaplama Sistemlerini yaratmak için birleşti. Şimdi üç stratejik iş kolu bulunuyor: Zemin Kaplama, Yapıştırıcılar ve Bantlama.

2000 and 2001
Dört birime odaklanan yeni strateji : Linolyum, Vinil, Bantlama ve Yapıştırıcılar. Ekstrüde profiller, dekoratif ürünler ve akrilik tekstili de içeren endüstriyel faaliyetler tasfiye edildi. Halı üretimi alanında yöneticilerin işletmeyi devralmasıyla ayrı bir birim haline getirildi. Yapıştırıcı alanında güçlendirmek için bir seri ufak çaplı satın almalar gerçekleştirildi.

1996 – 1998
Duvar kaplamaları ve laminant faaliyetleri tasfiye edildi.

1994
Konveyör bandı üretim süreçlerinde uzman olan Siegling satın alındı.


1975 – 1994
Forbo beş kıtada faaliyet gösteren dünya çapında bir gruba dönüştü: Britanya'da zemin kaplama üretim tesisi satın alındı; duvar kaplamaları ve yüksek basınçlı laminantlarla ürün yelpazesi çeşitlendirildi.

1973 and 1974
Yapıştırıcı faaliyetlerinin bağımsız şekilde geliştirilmesi için linolyum alanında devir işleri yapıldı.
Kıtasal Linolyum Birliği, genişleyen faaliyet alanını yansıtmak için Forbo adını aldı.

1950 – 1973
Halılar ve vinil zemin kaplama gibi ilgili ürün çeşitlilikleri oluşturuldu.

1928
Kıtasal Linolyum Birliğinden üç linolyum imalatçısı - Almanya, İsveç ve İsviçre

1178709_small_PR-17-CF014020