Zvoľte svoju krajinu

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Christian

„Mám rád náročné prostředí v sektoru podlah a možnost pracovat jednak s nadšenými kolegy a jednak úzce spolupracovat i s naší širokou řadou zákazníků.“

Christian

Christian, který pracuje jako projektový obchodní zástupce ve Švédsku, nastoupil do společnosti v roce 1987

Povězte nám něco o některém z vašich projektů
Má práce zahrnuje spoustu projektů. Jedním z projektů, na kterém právě teď pracuji, je veřejná škola jižně od Göteborgu. Možná to není ten největší projekt, ale je velmi zajímavý, protože je zcela zaměřen na životní prostředí. Zahrnuje vysoké ekologické požadavky týkající se stavebního materiálu i energie. Ve Švédsku je velmi aktuální trend nízkoenergetických budov s přísnou ekologickou klasifikací. V rámci tohoto projektu bude instalováno 4000 m2 krytiny Marmoleum Decibel.

Jak se vyvíjela vaše kariéra ve Forbo?
Na konci 80. let jsem začal pracovat v oddělení služeb zákazníkům. V té době jsem se ucházel o pozici „budoucího obchodního zástupce“, z níž se vyklubala pozice v oddělení služeb zákazníkům. Po prvních několika letech v tomto oddělení jsem dostal možnost pracovat v marketingu, exportu parketových podlah a také v prodeji v rámci našeho depa, až jsem skončil na své současné pozici projektového obchodního zástupce, kterou zastávám od začátku roku 2000. Velmi cennou zkušeností pro mě bylo, že jsem mohl pracovat na různých místech ve společnosti – sjednocujícím faktorem je, že všechny mé pozice zahrnovaly spoustu kontaktu se zákazníkem.

Co je na vaší práci nejlepší?
Získávání zakázek a prodejní proces. Rozmanitost lidí odpovědných za rozhodování, s nimiž se setkávám a jednám o zakázkách, je pro mě výzvou a motivuje mě. Mými hlavními cílovými skupinami jsou architekti, majitelé budov, dodavatelé podlah, obce a veřejné orgány. Po mnoha letech na trhu se každý den učím nové věci. V projektovém prodeji neexistují žádné jednoduché odpovědi, vždycky musím v prodejním procesu najít tu správnou cestu.

Jaký je váš další cíl?
Svou současnou práci mám rád. Tuto otázku jsem dostal v mém ročním hodnocení pracovního výkonu a odpověděl jsem na ni, že svou aktuální pozici považuji za velmi motivující. Atmosféra v našem prodejním týmu je sice konkurenční, ale současně také kolegiální a já neustále učím novým věcem. Cílem je pro mě vždy získat další projekt.

Jak byste popsal kulturu společnosti Forbo?
Řekl bych, že naši kulturu charakterizují zkušení, profesionální, tvrdě pracující a ambiciózní lidé. A celkově pracujeme v pečující a inspirativní atmosféře.

… A nakonec, máte nějaký skrytý talent?
Je mi 52 let a jsem soutěživý, nemám žádný skrytý talent. Talent, který mám, jsem, doufám, už prokázal. Ale přestože není zcela skrytý, mám určitý talent na sporty, kde se hraje s míčem. V mládí jsem hrával fotbal na profesionální úrovni – hrál jsem za IFK Goteborg, jeden z lepších týmů ve Švédsku.