Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Wyzwania budowlane i nasze rozwiązania

Sprostanie wyzwaniom związanym z budownictwem

Rozwiń

Wyzwania w branży podłogowej

W którym miejscu musimy iść do przodu

Podłoga jest kluczowym materiałem budowlanym, a dokonywanie właściwych wyborów może pomóc znacznie obniżyć ogólny ślad węglowy budynku i zużycie zasobów. Przeczytaj więcej o pięciu motywach, na których się koncentrujemy, aby sprostać wyzwaniom branży podłogowej.

Theme 4 intro image

Nasza droga do sprostania wyzwaniom

Ruszyć naprzód

From waste to product From waste to product

Rozwój i projektowanie produktów

Pamiętamy o obiegu zamkniętym i użytkownikach. Większość podłóg ma tylko jedną żywotność, nasze nie.

Więcej informacji
Linoleum raw materials Linoleum raw materials

Zaopatrzenie i surowce

Przejrzystość zaczyna się od zadeklarowania wpływu na środowisko i zdrowie.

Więcej informacji
Recycled linoleum ready for a new product Recycled linoleum ready for a new product

Produkcja neutralna pod względem emisji CO2

Zbyt wiele podłóg ma ślad węglowy – chcemy, aby nasze podłogi wyróżniały się jego brakiem.

Więcej informacji
Dynamics of a building - product choice Dynamics of a building - product choice

Trwałe i możliwe do zastosowania rozwiązania

Oferujemy szeroki wybór podłóg zaprojektowanych z myślą o konkretnych miejscach.

Więcej informacji
Recycled vinyl Recycled vinyl

Końcowa wartość produktu

Myśląc o przyszłości, musimy projektować nasze podłogi z materiałów pochodzących z recyklingu.

Więcej informacji

    Rozwój i projektowanie produktów

    Zaopatrzenie i surowce

    Produkcja neutralna pod względem emisji CO2

    Trwałe i możliwe do zastosowania rozwiązania

    Końcowa wartość produktu

Rozwój i projekt

Tworzymy i projektujemy rozwiązania podłogowe, które generują wartość w trakcie użytkowania i po jego zakończeniu, mając na uwadze zarówno środowisko, jak i użytkowników. Skupiamy się na projektowaniu wykładzin podłogowych z materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. Dzięki temu możemy dostarczać produkty, które pomagają chronić zarówno środowisko, jak i Ciebie.

Naszym celem jest tworzenie przyjaznych dla środowiska i ludzi rozwiązań dla wszystkich kategorii produktów, jednocześnie przyczyniając się do realizacji programów recyklingu na całym świecie. W ten sposób otrzymujesz produkty, które można łatwo zamontować i zdemontować, co umożliwia bezproblemowy proces recyklingu.

Dowiedz się więcej
Sarlon_acoustic vinyl floor

Surowce

Aby upewnić się, że nasze produkty są w pełni zrównoważone, wyznaczamy najwyższe standardy w zakresie pozyskiwania i materiałów. Nasze produkty są weryfikowane przez strony trzecie za pomocą deklaracji środowiskowych, takich jak LCA, EPD i HPD.

Naszym celem jest wykorzystywanie wyłącznie w 100% nieszkodliwych i identyfikowalnych surowców oraz zwiększenie ilości sprzedawanych w pełni biologicznych produktów. Oznacza to, że otrzymujesz produkty, które są całkowicie wolne od substancji toksycznych i ftalanów oraz pozyskiwane z naturalnych surowców, aby pracować ze środowiskiem, a nie przeciwko niemu.

Dowiedz się więcej
Marmoleum_floor made of natural raw materials

Produkcja neutralna pod względem emisji CO2

Naszym celem nie jest wykorzystywanie w naszych produktach wyłącznie zrównoważonych materiałów. Dążymy również do tego, aby nasze całe nasze produkty były jak najbardziej zrównoważone. Dlatego dążymy do bezodpadowego cyklu produkcyjnego i produktów, które są wytwarzane z jak największej ilości materiałów pochodzących z recyklingu.

Produkujemy wykładziny podłogowe, które od projektu do końca cyklu życia są jak najbardziej przyjazne dla środowiska, wykonane w 100% z odnawialnych źródeł energii i szybko odnawialnych surowców. W ten sposób wytwarzamy produkty, które są naprawdę neutralne dla CO2 bez konieczności kompensacji.

Dowiedz się więcej
Sphera_homogeneous vinyl_zero waste production

Trwałe i realne rozwiązania

Zrównoważony rozwój i trwałość idą w parze – im mniej energii przeznaczamy na produkcję, instalację, demontaż, naprawę i recykling produktów, tym mniej energii zużywamy. Dlatego nasze wykładziny podłogowe są zaprojektowane tak, aby były odporne na stresujące warunki i łatwe w czyszczeniu, co znacznie obniża koszty czyszczenia.
Oferujemy również rozwiązania krótkoterminowe, które można stosować wielokrotnie.

Dowiedz się więcej
Step_safety vinyl

Końcowa wartość produktu

Aby stać się prawdziwie zrównoważonym, musimy zamknąć ten cykl. Robimy to poprzez ciągłe ulepszanie naszych ofert modułowych i znajdowanie sposobów na ich recykling po zakończeniu okresu eksploatacji oraz współpracę z lokalnymi programami recyklingu. Projektujemy również podłogi z materiałów pochodzących z recyklingu, aby Twoje stare podłogi mogły być ponownie wykorzystane dziś i jutro.

Chcemy mieć pewność, że wykładziny podłogowe nadają się w pełni do recyklingu i pomagają wdrożyć opłacalne ekonomicznie systemy zbiórki, ponieważ nie wszystkie materiały mogą być poddawane recyklingowi w nieskończoność. Oznacza to, że otrzymujesz produkty o recyklingu do 25% ze źródeł, takich jak sieci rybackie i odpady post-konsumenckie.

Dowiedz się więcej
Modul'up_loose lay floor

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej strategii zrównoważonego rozwoju, rozwiązaniach podłogowych lub innych kwestiach? Chętnie Ci pomożemy!

Napisz do nas