Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Wykładziny PCV

Nowoczesna wydajność

Rozwiń

PCV i zrównoważony rozwój

Prawie wszystkie nasze wysokiej jakości wykładziny PCV można poddać recyklingowi w celu zamknięcia obiegu materiału.

W całej naszej ofercie wykładziny PCV posiadamy wiele produktów, które nie zawierają kleju, a zatem są łatwe do usunięcia i gotowe do ponownego użycia. Ponadto wiele naszych wykładzin PCV jest wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu. Są produkowane w nowoczesnych, przyjaznych dla środowiska europejskich zakładach produkcyjnych.

Wszystkie nasze wykładziny PCV są całkowicie bezpieczne, z niską emisją dwutlenku węgla, którą deklarujemy za pomocą zweryfikowanych przez strony trzecie deklaracji środowiskowych produktu (EPD).

Fakty

  • 10 razy

    Wykładziny PCV to idealny produkt dla gospodarki o obiegu zamkniętym. Winyl można poddać recyklingowi do 10 razy bez utraty wydajności.

  • 89 %

    Dzięki Colorex Plus, który zawiera 89% materiałów pochodzących z recyklingu, oferujemy najwyższej klasy produkt podłogowy PCV z recyklingu.

  • 100 %

    Zakłady produkcyjne Forbo w Europie zapewniają wysokiej jakości produkty wytwarzane w 100% przy użyciu ekologicznej energii elektrycznej i minimalnej ilości odpadów, które są ponownie wprowadzane do produktu.

Nowoczesna wydajność

Rozwiązanie typu "loose lay"

Nasza oferta wykładzin PCV obejmuje produky, które można układać luzem lub montować za pomocą środka mocującego.

Wykładzina w rolce
Modul'up to przełomowy produkt w naszym portfolio. Instalowany jest bez zastosowania kleju i gotowy do użytku od razu po instalacji.

Płytki i panele bez kleju
• Allura Click – nasza kolekcja wykładzin LVT o realistycznym wzorze drewna i kamienia, które są szybkie i łatwe do ułożenia dzięki sprawdzonemu i opatentowanemu systemowi "klik"

• Allura Puzzle - czyli płytki w kształcie puzzli, idealnie nadają się do instalacji wielkopowierzchniowych, ponieważ każda płytka ma wymiary 96 x 96 cm i jest łatwa w montażu

• Allura Flex i Allura Decibel - instalowana za pomocą środka mocującego

• Colorex Plus - płytki typu "loose lay" , które występują również w wersji antypoślizgowej i przewodzącej

Allura flooring

Nasze wykładziny PCV są bezpieczne

Zaprojektowane z myślą o obiegu zamkniętym

Nasze wykładziny PCV powstają z myślą o recyklingu.

Aby nasze produkty mogły zostać poddane recyklingowi po zakończeniu okresu użytkowania, dbamy o to, aby wszystkie produkowane przez nas wykładziny spełniały najsurowsze wymagania zdrowotne. W tym celu postępujemy zgodnie z listą REACH*. Oznacza to, że nasze wykładziny PCV są bezpieczne w użyciu i bezpieczne w recyklingu. Nie zawierają metali ciężkich, formaldehydu ani CMR (rakotwórczych, mutagennych, działających szkodliwie na rozrodczość), atramentów rozpuszczalnikowych i PCP.

* REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) jest europejskim organem regulacyjnym, który wymienia substancje chemiczne o potencjalnym wpływie na zdrowie człowieka.

Vinyl flooring

Zawartość z recyklingu

Recykling to druga natura naszych wykładzin PCV

Podłogi PCV doskonale nadają się do wielokrotnego użytku. Winyl można poddawać recyklingowi do 10 razy bez utraty wydajności.

Ponieważ Colorex Plus zawiera 89% materiałów pochodzących z recyklingu, oferujemy najwyższej klasy produkt podłogowy PCV z recyklingu.

Nasze zakłady produkcyjne w Europie zapewniają wysokiej jakości produkty wytwarzane przy użyciu 100% ekologicznej energii elektrycznej, o ile jest ona dostępna i przy minimalnej ilości odpadów. Niemal wszystkie powstałe odpady są ponownie wprowadzane do naszych produktów.

Dzięki naszemu programowi recyklingu Back to the Floor zachęcamy do odbioru odpadów winylowych od naszych klientów, aby jeszcze bardziej zwiększyć zawartość materiałów pochodzących z recyklingu. Nasze EPD pokazują rzeczywistą zawartość materiałów pochodzących z recyklingu w każdym produkcie. Czasami jednak maksymalizacja zawartości materiałów pochodzących z recyklingu nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Zobacz listę materiałów pochodzących z recyklingu
sphera element

Bardzo niski ślad węglowy

Dzięki naszej ciągłej ocenie i doskonaleniu możemy z dumą oświadczyć, że nasze wykładziny PCV przewyższają średnią rynkową.

Oferujemy wykładziny PCV o niskim śladzie węglowym. Nasze niezależne EPD zawierają najnowsze wyniki dla każdego produktu. Średni ślad wykładziny PCV produkowanej w Europie można znaleźć tutaj.

Nie ma to jak PCV

Różnorodne opcje funkcjonalne w różnych formach konstrukcyjnych do ciągłego użytkowania

W całym cyklu życia wykładziny PCV doskonale sprawdzają się w wielu środowiskach.

Jako materiał winyl idealnie nadaje się do recyklingu i może być poddawany recyklingowi ponad 10 razy bez utraty swoich właściwości użytkowych.

Nie oferujemy wykładzin PCV z alternatywnymi polimerami, takimi jak Poliolefina czy PUR. Nie używamy również plastyfikatorów na bazie biologicznej, ponieważ uważamy, że używanie oleju palmowego lub rycynowego domyślnie nie jest lepszym rozwiązaniem dla środowiska.

sphera elite

Jakość powietrza wewnętrznego

Niska emisja produktu

Aby zapewnić bezpieczny klimat w pomieszczeniach, wszystkie nasze wykładziny PCV spełniają najsurowsze normy emisji spalin. Nasze wykładziny są testowane zgodnie z ważnymi międzynarodowymi standardami.

Posiadamy certyfikaty AgBB, FloorScore® i Afsset.

Oznacza to, że nasze wykładziny PCV spełniają wymagania:
• Deklaracji zgodności E1 z normą EN 14041:2004
• WELL Building Standard®

I przyczyniają się do:
• BREEAM®
• LEED®
• Green Star® projects

sphera

Wydajny proces produkcji

Sphera charakteryzuje się niskim poziomem recyklingu

Aby tworzyć zrównoważone wykładziny PCV, w Forbo Flooring Systems czasami robimy rzeczy, które są sprzeczne z konwencją.

Jednym z przykładów jest to, jak tworzymy naszą homogeniczną wykładzinę PCV - Spherę. Tradycyjnym sposobem wykonania takiej podłogi jest usunięci ponad 10% podłoża na końcu linii, aby uzyskać odpowiednią grubość.

Nasz najnowocześniejszy proces produkcyjny został zaprojektowany z myślą o wydajności, dzięki czemu wytwarzane są minimalne ilości odpadów. Powstające odpady są następnie ponownie wykorzystywane jak podłoże wykładzin heterogenicznych.

Jest to doskonały przykład sytuacji, w której większe ilości materiałów pochodzących z recyklingu nie są automatycznie lepsze, gdy weźmie się pod uwagę minimalną ilość odpadów i ponowne wykorzystanie.

Sphera Energetic 51244_homogeneous vinyl

Nasze wykładziny podłogowe

spełniają wymagania budowlane

Wszystkie nasze wykładziny podłogowe spełniają normy emisji zgodnie z normami AgBB i M1. Niektóre z nich otrzymały również certyfikat FloorScore. Jeśli chodzi o systemy oceny budynków, większość produktów uzyskuje oceny A lub A+ w BREEAM. W LEED, większość produktów bezpośrednio lub pośrednio przyczynia się do następujących kategorii i punktów:

• Tworzenie materiałów i zasobów, oznakowanie produktów i optymalizacja → EPD do 2 punktów

• Oznakowanie i optymalizacja wyrobów budowlanych → Zakup surowców do 1 punktu

• Wywóz odpadów budowlanych i rozbiórkowych → do 2 punktów

• Jakość środowiska wewnętrznego → materiały niskoemisyjne do 3 punktów

• Parametry akustyczne → do 1 punktu

Sustainability logos

Więcej informacji

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych wykładzinach PCV?

Wykładziny homogeniczne Wykładziny heterogeniczne Płytki i panele LVT

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej strategii zrównoważonego rozwoju, rozwiązaniach podłogowych lub innych kwestiach? Chętnie Ci pomożemy!

Napisz do nas