Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum, nasza marka linoleum

Ekologiczna podłoga

Rozwiń

Najlepsze naturalne rozwiązanie podłogowe

Marmoleum to naturalna wykładzina przyjazna dla klimatu. Łączy w sobie wartości ekologiczne z nowoczesnym wzornictwem i przyczynia się do zrównoważonego świata. Jesteśmy światowym liderem w dziedzinie linoleum, a nasze podłogi Marmoleum produkujemy w 97% z naturalnych surowców.

Nasze Marmoleum jest wykonane z:

  • 97 %

    surowców naturalnych

  • 62 %

    surowców odnawialnych

  • 43 %

    materiał poddanych recyklingowi i ponownie wykorzystanych

Marmoleum jest przyjazne dla klimatu

bez kompensacji

Marmoleum jest wytwarzane z naturalnych, szybko odnawialnych surowców. Rzemiosło produkcji linoleum rozwinęło się w ciągu ostatnich 150 lat – dzięki naszej marce Marmoleum przyczyniliśmy się do tego rozwoju.

Marmoleum jest przyjazne dla klimatu, dzięki temu, że proces fotosyntezy we wszystkich roślinach użytych do produkcji Marmoleum pochłania więcej dwutlenku węgla, niż jest emitowane podczas produkcji i transportu produktu.

Cyrkularne z natury

Zdolność do odbudowy zasobów naturalnych jest podstawą gospodarki o obiegu zamkniętym. Linoleum jest zasadniczo produktem biocyklu. Oznacza to, że naturalne surowce można w zasadzie kompostować i zwracać do ziemi jako składniki odżywcze dla nowo wyhodowanych surowców naturalnych.

Używanie materiałów pochodzących z recyklingu, upcyklingu (tj. łupin kakaowych i oleju talowego) i ponownie użytych to zasada gospodarki o obiegu zamkniętym, która jest stosowana w Marmoleum od wieków. W naszych fabrykach linoleum pozostałości po instalacji są zbierane i dodawane do systemu recyklingu, przyczyniając się do 43% zawartości recyklingu w Marmoleum. Inne cenne odpady, takie jak resztki juty lub linoleum do mebli, są oferowane stronom, które przetwarzają je na bardzo wartościowe lub społecznie odpowiedzialne produkty.

Zobacz listę materiałów pochodzących z recyklingu
Marmoleum a Biobased floor

Tworząc nowe Marmoleum

z 20letniej wykładziny

Nie widzimy jeszcze cyrkularnośći wykładzin podłogowych na dużą skalę. Rozwiązania są ograniczone przede wszystkim tam, gdzie wykładziny podłogowe są przyklejone do podłoża. Niestety, tak jest w przypadku zdecydowanej większości obecnie stosowanych elastycznych. Dlatego podjęliśmy ostatnio wyzwanie polegające na całkowitym poddaniu recyklingowi 13,000 m2 20-letniej wykładziny Marmoleum z Uniwersytetu Technicznego w Delft i przekształceniu jej w zupełnie nowe Marmoleum.

Więcej informacji na temat tego projektu
linoleum

Zrównoważone innowacje

Marmoleum Cocoa - upcykling w podłogach

Holenderski region „De Zaanstreek” – region, w którym znajduje się nasza fabryka Marmoleum – to obszar, w którym produkuje się i przetwarza dużo kakao. To dało nam inspirację dla naszej nowej wykładziny podłogowej Cocoa: połączenia naszej zrównoważonej podłogi Marmoleum z łupinami kakaowymi.

Twarde łupiny kakaowe są produktem odpadowym z produkcji kakao. Zbieramy i mielimy łuski i rozprowadzamy je na Marmoleum. Same łuski kakaowe mają piękne wariacje kolorystyczne, które nadają podłodze niepowtarzalny, ziarnisty wygląd.

Nasza wykładzina podłogowa Marmoleum Cocoa z unikalnym wzorem linoleum wzmocnionego łuską kakaową została nagrodzona nagrodami iF DESIGN AWARD 2017 oraz Red Dot Design Award 2017.

Zobacz kolekcję
Marmoleum Cocoa - a sustainable innovation

Naturalnie zapobiega rozwojowi bakterii

Większe problemy związane z plagą bakteryjną i zdrowiem środowiska w pomieszczeniach mogą nie nadawać się do szybkich i łatwych rozwiązań, niektóre kroki mogą przynieść natychmiastową poprawę. Dobrym pierwszym krokiem jest zastąpienie produktów, które zwiększają problem, tymi, które w naturalny sposób zmniejszają ryzyko. Niezależne badania wykazały brak namnażania MRSA i gronkowca złocistego na Marmoleum.

Marmoleum składa się z naturalnych składników, które są naturalnie odporne na wzrost drobnoustrojów. Dzięki naturalnym surowcom, które trafiają do produkcji (szczególnie olej lniany) Marmoleum uzyskuje zdolność do hamowania wzrostu szczepów bakterii. Nieodłączną cechą produktu jest to, że właściwości antybakteryjne Marmoleum nie słabną z czasem, zapewniając spokój ducha i stałą ochronę od momentu instalacji.

Raw materials

Nasze wykładziny podłogowe

spełniają wymagania budowlane

Wszystkie nasze wykładziny podłogowe spełniają normy emisji zgodnie z normami AgBB i M1. Niektóre z nich otrzymały również certyfikat FloorScore. Jeśli chodzi o systemy oceny budynków, większość produktów uzyskuje oceny A lub A+ w BREEAM. W LEED, większość produktów bezpośrednio lub pośrednio przyczynia się do następujących kategorii i punktów:

• Tworzenie materiałów i zasobów, oznakowanie produktów i optymalizacja → EPD do 2 punktów

• Oznakowanie i optymalizacja wyrobów budowlanych → Zakup surowców do 1 punktu

• Wywóz odpadów budowlanych i rozbiórkowych → do 2 punktów

• Jakość środowiska wewnętrznego → materiały niskoemisyjne do 3 punktów

• Parametry akustyczne → do 1 punktu

Sustainability logos

Białe księgi i broszury

Więcej informacji

Chcesz dowiedzieć się więcej o linoleum?

Poznaj Marmoleum

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej strategii zrównoważonego rozwoju, rozwiązaniach podłogowych lub innych kwestiach? Chętnie Ci pomożemy!

Napisz do nas