Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Ekologiczne rozwiązania podłogowe

Tworzymy lepsze środowisko

Rozwiń

Zataczamy koło

Aby iść naprzód

W Forbo Flooring Systems ważne jest działanie, a nie tylko obietnice. Chcemy być godnym zaufania partnerem, który zapewnia pełną przejrzystość rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i surowców odnawialnych.

Chodzi o to, co robimy, a nie tylko o to, co obiecujemy.

Broszura

Filary naszej działalności

Odnawialność

Materiały odnawialne są ważną częścią przyszłości opartej na gospodarce o obiegu zamkniętym. Dlatego stale zwiększamy zawartość biologiczną w naszym portfolio. Jesteśmy światowym liderem w linoleum, a nasze Marmoleum składa się w ponad 97% z naturalnych i odnawialnych surowców.

Przejrzystość

Przejrzystość jest podstawą właściwych decyzji dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki ocenie cyklu życia jako stałemu przewodnikowi po tym, jak postępować właściwie, prowadzimy branżę w kierunku nowych standardów środowiskowych. We wszystkich naszych EPD dołączamy deklaracje dotyczące zdrowia i środowiska - jesteśmy pionierem w branży.

Cykliczność

Prawdziwa cyrkularność oznacza przebycie całej drogi. Myślimy o obiegu zamkniętym we wszystkim, co robimy. Pracujemy nad tworzeniem produktów, które mają na uwadze cel, podczas całego procesu projektowania i doboru materiałów. Nasz program “Back to the Floor” działa na wielu rynkach, przyczyniając się do ponownego wykorzystania i recyklingu.

Zrównoważony asortyment

Trzy kategorie produktów do wyboru

Dzięki naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, portfolio produktów Forbo Flooring Systems oferuje unikalne, zrównoważone rozwiązania.

1. Marmoleum jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, gdy opuszczają naszą fabrykę, bez kompensacji.

2. Nasze wykładziny PCV są naprawdę bezpieczne w użyciu i oferują świetne rozwiązania bezklejowe, gotowe do zastosowania w gospodarce o obiegu zamkniętym.

3. Nasze wykładziny tekstylne mają wysoki udział w recyklingu, w szczególności nasze płytki dywanowe, które osiągają wagowo co najmniej 56% recyklingu. Z kolei maty wejściowe Coral są wytwarzane z przędzy Econyl pochodzących z porzuconych sieci rybackich.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie produktowej, klikając poniższe linki.

Vinyl flooring

Dowiedz się, co robimy, aby stać się najbardziej zrównoważonym producentem podłóg

Jak to robimy

Średnia ważona naszej kolekcji Marmoleum 2,5 mm jest neutralna pod względem emisji CO2 (od źródła po wyjście z organizacji) bez kompensacji. Łączy w sobie wartości ekologiczne z nowoczesnym wzornictwem i przyczynia się do zrównoważonego świata.

Wykładziny PCV

Więcej informacji

Wykładziny PCV są częścią wszechstronnej gamy produktów, które poczyniły ogromne postępy pod względem swoich właściwości. Zwiększona zawartość materiałów pochodzących z recyklingu, ulepszone lakiery i barwniki, zmniejszona emisja produktów (do prawie zera) oraz eliminacja szkodliwych substancji to kluczowe kroki w kierunku zrównoważonych rozwiązań podłogowych.

Wykładziny dywanowe

Więcej informacji

Nasze produkty tekstylne stanowią najwyższy procent wagowy materiałów pochodzących z recyklingu w branży, nawet do 56%. W tekstylnych matach wejściowych Coral używamy przędz Econyl: przędzy pozyskiwanej z sieci rybackich wydobytych z oceanów. Przędza wykonana jest w 100% z materiału regenerowanego.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych produktów?

Dowiedz się więcej

CO ROBIMY

Niektóre z naszych osiągnięć

• W latach 2004-2021 średnia emisja dwutlenku węgla na metr kwadratowy produktu spadła o 70 %.

• W sumie 23% naszych wykładzin podłogowych składa się wagowo z materiałów pochodzących z recyklingu, przy czym niektóre pojedyncze produkty zawierają aż 89% materiałów pochodzących z recyklingu.

• Wszystkie kategorie produktów oferują wykładziny bezklejowe, ze 100% bezpiecznymi i identyfikowalnymi surowcami.

• Posiadamy 47 kolekcji z niezależnie zweryfikowanymi Deklaracjami Środowiskowymi Produktu (EPD).

• Wszystkie EPD posiadają deklaracje wpływu na zdrowie ludzkie i toksyczność dla środowiska.

• Ponad 10 lat rocznego raportowania zrównoważonego rozwoju zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI).

Dowiedz się więcej
Green landscape - branding campaign 2022

Strategia Rozwoju 2025

Tworzymy lepsze środowisko

Nasz długofalowy cel jest jasny: chcemy być zaufanym partnerem w zakresie rozwiązań podłogowych wykonanych z materiałów odnawialnych w obrębie gospodarki o obiegu zamkniętym. Chcemy ułatwić architektom, wykonawcom, instalatorom i inwestorom wybór odpowiedniej, zrównoważonej wykładziny podłogowej.

Sustainability program - branding campaign 2022

Nasze historie

FAQ

Czy masz pytania na temat naszej strategii zrównoważonego rozwoju, rozwiązań podłogowych lub inny temat?

Zapoznaj się z naszymi często zadawanymi pytaniami