Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Zrównoważone rozwiązania podłogowe

Tworzymy lepsze środowisko

Rozwiń

Nasze filary

Chodzi o to, co robimy, a nie tylko o to, co obiecujemy.

W Forbo Flooring Systems ważne jest działanie, a nie tylko obietnice. Chcemy być godnym zaufania partnerem, który zapewnia pełną przejrzystość rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i surowców odnawialnych.

CO ROBIMY

Niektóre z naszych osiągnięć

• W latach 2004-2021 średnia emisja dwutlenku węgla na metr kwadratowy produktu spadła o 70 %.

• W sumie 23% naszych wykładzin podłogowych składa się wagowo z materiałów pochodzących z recyklingu, przy czym niektóre pojedyncze produkty zawierają aż 89% materiałów pochodzących z recyklingu.

• Wszystkie kategorie produktów oferują wykładziny bezklejowe, ze 100% bezpiecznymi i identyfikowalnymi surowcami.

• Posiadamy 47 kolekcji z niezależnie zweryfikowanymi Deklaracjami Środowiskowymi Produktu (EPD).

• Wszystkie EPD posiadają deklaracje wpływu na zdrowie ludzkie i toksyczność dla środowiska.

• Ponad 10 lat rocznego raportowania zrównoważonego rozwoju zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI).

Green landscape

Aby iść naprzód, zataczamy koło

Często postrzegamy postęp jako krok naprzód, prostą linię do sukcesu. I z pewnego punktu widzenia, to prawda, docierasz do lepszego miejsca niż miejsce, w którym zaczynałeś. Ale czasami najlepszy postęp oznacza, że skończysz tam, gdzie zacząłeś. Dlatego mówimy, że aby iść naprzód i myśleć okrężnie, musimy zatoczyć koło.

Przejrzystość

Przejrzystość jest podstawą właściwych decyzji dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki ocenie cyklu życia jako stałemu przewodnikowi po tym, jak postępować właściwie, prowadzimy branżę w kierunku nowych standardów środowiskowych. We wszystkich naszych EPD dołączamy deklaracje dotyczące zdrowia i środowiska - jesteśmy pionierem w branży.

Odnawialność

Materiały odnawialne są ważną częścią przyszłości opartej na gospodarce o obiegu zamkniętym. Dlatego stale zwiększamy zawartość biologiczną w naszym portfolio. Jesteśmy światowym liderem w linoleum, a nasze Marmoleum składa się w ponad 97% z naturalnych i odnawialnych surowców.

Cykliczność

Prawdziwa cyrkularność oznacza przebycie całej drogi. Myślimy o obiegu zamkniętym we wszystkim, co robimy. Pracujemy nad tworzeniem produktów, które mają na uwadze cel, podczas całego procesu projektowania i doboru materiałów. Nasz program “Back to the Floor” działa na wielu rynkach, przyczyniając się do ponownego wykorzystania i recyklingu.

Strategia Rozwoju 2025

Tworzymy lepsze środowisko

Nasz długofalowy cel jest jasny: chcemy być zaufanym partnerem w zakresie rozwiązań podłogowych wykonanych z materiałów odnawialnych w obrębie gospodarki o obiegu zamkniętym. Chcemy ułatwić architektom, wykonawcom, instalatorom i inwestorom wybór odpowiedniej, zrównoważonej wykładziny podłogowej.

Więcej o naszej strategii zrównoważonego rozwoju
Green field with person

Wyzwania w branży budowlanej

Gdzie musimy iść naprzód

Wykładziny podłogowe są ważnym materiałem budowlanym, a ich odpowiedni dobór może znacznie obniżyć emisję dwutlenku węgla i zużycie zasobów. Obecnie jednak wykładziny podłogowe i inne materiały budowlane mogą powodować problemy dla planety, od emisji gazów cieplarnianych po ekspansję składowisk i wyczerpywanie się zasobów.

Przeczytaj o pięciu tematach, na których koncentrujemy się, aby sprostać wyzwaniom przemysłu podłogowego.

Zobacz nasze rozwiązania na wyzwania w branży podłgowej
Challenges in flooring industry

Filary naszej działalności

U podstaw wszystkiego, co robimy, leżą trzy słowa: przejrzystość, cykliczność i odnawialność. Koncentrując wszystko, co robimy wokół tych wartości, zapewniamy, że wszystkie nasze produkty przynoszą wartość zarówno ludziom, jak i naszej planecie.

Dowiedz się, co robimy, aby stać się najbardziej zrównoważonym producentem podłóg

Jak to robimy

Średnia ważona naszej kolekcji Marmoleum 2,5 mm jest neutralna pod względem emisji CO2 (od źródła po wyjście z organizacji) bez kompensacji. Łączy w sobie wartości ekologiczne z nowoczesnym wzornictwem i przyczynia się do zrównoważonego świata.

Wykładziny PCV

Więcej informacji

Wykładziny PCV są częścią wszechstronnej gamy produktów, które poczyniły ogromne postępy pod względem swoich właściwości. Zwiększona zawartość materiałów pochodzących z recyklingu, ulepszone lakiery i barwniki, zmniejszona emisja produktów (do prawie zera) oraz eliminacja szkodliwych substancji to kluczowe kroki w kierunku zrównoważonych rozwiązań podłogowych.

Wykładziny dywanowe

Więcej informacji

Nasze produkty tekstylne stanowią najwyższy procent wagowy materiałów pochodzących z recyklingu w branży, nawet do 56%. W tekstylnych matach wejściowych Coral używamy przędz Econyl: przędzy pozyskiwanej z sieci rybackich wydobytych z oceanów. Przędza wykonana jest w 100% z materiału regenerowanego.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych produktów?

Dowiedz się więcej

Raporty i publikacje

Dowiedz się więcej o zagadnieniach zrównoważonego rozwoju

Dysponujemy różnymi wewnętrznymi i zewnętrznymi raportami, które ilustrują zrównoważony rozwój naszych produktów i procesów produkcyjnych. Całą naszą dokumentację udostępniamy w jednym miejscu do wglądu.

Przeczytaj publikacje dotyczące zrównoważonego rozwoju
Sustainable world

Czytelność na każdym etapie

Przejrzystość jest jednym z kluczowych elementów naszej strategii zrównoważonego rozwoju. W tym celu sporządzono kilka sprawozdań.

LCA
Ocena cyklu życia (Life Cycle Assessment ) mierzy efektywność środowiskową produktu.

EPD
Deklaracja środowiskowa (Environmental Product Declaration) produktu zawiera ocenę cyklu życia dla danego produktu.

HPD
Deklaracja Health Product zawiera informacje na temat wpływu naszych produktów na zdrowie.

Dowiedz się więcej na temat: LCA, EPD & HPD
Creating better environments

Nasze historie

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszej strategii zrównoważonego rozwoju, rozwiązaniach podłogowych lub innych kwestiach? Chętnie Ci pomożemy!

Napisz do nas