Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Ekologiczne rozwiązania podłogowe

Tworzymy lepsze środowisko

Rozwiń

Zataczamy koło

Aby iść naprzód

W Forbo Flooring Systems ważne jest działanie, a nie tylko obietnice. Chcemy być godnym zaufania partnerem, który zapewnia pełną przejrzystość rozwiązań w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i surowców odnawialnych.

Chodzi o to, co robimy, a nie tylko o to, co obiecujemy.

Broszura

Filary naszej działalności

Odnawialność

Materiały odnawialne są ważną częścią przyszłości opartej na gospodarce o obiegu zamkniętym. Dlatego stale zwiększamy zawartość biologiczną w naszym portfolio. Jesteśmy światowym liderem w linoleum, a nasze Marmoleum składa się w ponad 97% z naturalnych i odnawialnych surowców.

Przejrzystość

Przejrzystość jest podstawą właściwych decyzji dotyczących gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki ocenie cyklu życia jako stałemu przewodnikowi po tym, jak postępować właściwie, prowadzimy branżę w kierunku nowych standardów środowiskowych. We wszystkich naszych EPD dołączamy deklaracje dotyczące zdrowia i środowiska - jesteśmy pionierem w branży.

Cykliczność

Prawdziwa cyrkularność oznacza przebycie całej drogi. Myślimy o obiegu zamkniętym we wszystkim, co robimy. Pracujemy nad tworzeniem produktów, które mają na uwadze cel, podczas całego procesu projektowania i doboru materiałów. Nasz program “Back to the Floor” działa na wielu rynkach, przyczyniając się do ponownego wykorzystania i recyklingu.

Nasze produkty

Zrównoważony asortyment produktów

Dzięki naszemu zaangażowaniu w zrównoważony rozwój, portfolio produktów Forbo Flooring Systems oferuje unikalne, zrównoważone rozwiązania:

1. Marmoleum jest przyjazne dla klimatu

2. Nasze wykładziny PCV są naprawdę bezpieczne w użyciu i oferują świetne rozwiązania bezklejowe, gotowe do zastosowania w gospodarce o obiegu zamkniętym.

3. Nasze wykładziny tekstylne mają wysoki udział w recyklingu, w szczególności nasze płytki dywanowe, które osiągają wagowo co najmniej 56% recyklingu. Z kolei maty wejściowe Coral są wytwarzane z przędzy Econyl pochodzących z porzuconych sieci rybackich.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie produktowej, klikając poniższe linki.

Vinyl flooring

Dowiedz się, co robimy, aby stać się najbardziej zrównoważonym producentem podłóg

Jak to robimy

Marmoleum jest przyjazne dla środowiska i klimatu. Łączy w sobie wartości ekologiczne z nowoczesnym wzornictwem i przyczynia się do zrównoważonego świata.

Wykładziny PCV

Więcej informacji

Wykładziny PCV są częścią wszechstronnej gamy produktów, które poczyniły ogromne postępy pod względem swoich właściwości. Zwiększona zawartość materiałów pochodzących z recyklingu, ulepszone lakiery i barwniki, zmniejszona emisja produktów (do prawie zera) oraz eliminacja szkodliwych substancji to kluczowe kroki w kierunku zrównoważonych rozwiązań podłogowych.

Wykładziny dywanowe

Więcej informacji

Nasze produkty tekstylne stanowią najwyższy procent wagowy materiałów pochodzących z recyklingu w branży, nawet do 56%. W tekstylnych matach wejściowych Coral używamy przędz Econyl: przędzy pozyskiwanej z sieci rybackich wydobytych z oceanów. Przędza wykonana jest w 100% z materiału regenerowanego.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych produktów?

Dowiedz się więcej

CO ROBIMY

Niektóre z naszych osiągnięć

• W latach 2004-2021 średnia emisja dwutlenku węgla na metr kwadratowy produktu spadła o 70 %.

• W sumie 23% naszych wykładzin podłogowych składa się wagowo z materiałów pochodzących z recyklingu, przy czym niektóre pojedyncze produkty zawierają aż 89% materiałów pochodzących z recyklingu.

• Wszystkie kategorie produktów oferują wykładziny bezklejowe, ze 100% bezpiecznymi i identyfikowalnymi surowcami.

• Posiadamy 47 kolekcji z niezależnie zweryfikowanymi Deklaracjami Środowiskowymi Produktu (EPD).

• Wszystkie EPD posiadają deklaracje wpływu na zdrowie ludzkie i toksyczność dla środowiska.

• Ponad 10 lat rocznego raportowania zrównoważonego rozwoju zgodnie z wytycznymi Global Reporting Initiative (GRI).

Dowiedz się więcej
Green landscape - branding campaign 2022

Strategia Rozwoju 2025

Tworzymy lepsze środowisko

Nasz długofalowy cel jest jasny: chcemy być zaufanym partnerem w zakresie rozwiązań podłogowych wykonanych z materiałów odnawialnych w obrębie gospodarki o obiegu zamkniętym. Chcemy ułatwić architektom, wykonawcom, instalatorom i inwestorom wybór odpowiedniej, zrównoważonej wykładziny podłogowej.

Sustainability program - branding campaign 2022

Nasze historie

FAQ

Czy masz pytania na temat naszej strategii zrównoważonego rozwoju, rozwiązań podłogowych lub inny temat?

Zapoznaj się z naszymi często zadawanymi pytaniami