Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Dbamy o zdrowie każdego człowieka

Marmoleum to najbardziej ekologiczna wykładzina na świecie wytwarzana w 97% z surowców naturalnych, z których 72% jest odnawialne (proces trwa około 10 lat). Sercem Marmoleum jest len, z nasion którego powstaje olej lniany – kluczowy surowiec linoleum. Marmoleum zawiera 43% recyklatów, co redukuje potrzebę pozyskiwania surowców naturalnych. Marmoleum nie posiada żadnych dodatków poprawiających wygląd, podwyższających profil ekologiczny czy ulepszających elastyczność i stabilność wymiarową. Atutem Marmoleum jest naturalna bakteriostatyczność, łatwość pielęgnacji i trwałość. Marmoleum posiada 30 razy niższą zawartość Lotnych Związków Organicznych, niż ta wymagana przez normę europejską oraz o 50 % niższą emisję CO2 w porównaniu do innych wykładzin elastycznych. To jedyna elastyczna wykładzina na rynku, która uzyskała aprobatę Allergy UK.

Marmoleum cenione jest od lata w służbie zdrowia, placówkach edukacyjnych, salach sportowych, w placówkach handlowych, biurach, przestrzeni mieszkalnej i w każdym wnętrzu tworzy lepsze środowisko.

marmoleum
przedszkole Dbamy o zdrowie dzieci w przedszkolach

Dbamy o zdrowie dzieci w przedszkolach

Flotex posiada zalety trwałego, trudnościeralnego i łatwego w utrzymaniu elastycznego materiału podłogowego z właściwościami akustycznymi i wygodą, jakie daje wykładzina dywanowa. Dzięki zawartemu w podłożu systemowi ochrony mikrobiologicznej Sanitized, tworzy skuteczną ochronę przed rozwojem bakterii oraz grzybów. Flotex jest wykładziną posiadającą aprobatę brytyjskiego instytutu Allergy UK i jest polecany dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego i alergie. Flotex pochłania alergeny i roztocza z powietrza, które następnie zostają usunięte podczas procesu czyszczącego. Proste odkurzanie pozwala na usunięcie dwukrotnie większej ilości alergenów, niż ze zwykłych dywanów, tworząc bardziej komfortowe i przyjazne środowisko. Zalety produktu zostały docenione przez dyrektorów przedszkoli i innych placówek w całej Polsce.
List referencyjny

Dbamy o zdrowie osób przebywających w miejscu pracy

Tessera to wysokiej jakości płytki dywanowe od lat cenione na polskim rynku za jakość, trwałość i funkcjonalność. Tessera to produkt przyjazny środowisku. Produkcja płytek dywanowych Tessera odbywa się przy wykorzystaniu ponad 50% materiału z recyklingu. Nowoczesne technologie pozwalają na ponowne wykorzystanie odpadu poprodukcyjnego, dzięki czemu proces wytwarzania jest zamknięty, a ilość pierwotnych surowców zredukowana.

Wykładzina Tessera tworzy bardziej bezpieczne i zdrowsze miejsce pracy. Właściwości akustyczne płytek dywanowych ograniczają hałas w otoczeniu, a niska emisja lotnych związków chemicznych poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. Wzory o wysokim współczynniku odbicia światła oszczędzają energię elektryczną w obiekcie. Zastosowanie wykładziny Tessera wpływa na punktację w certyfikacji LEED a także uzyskuje ocenę A w systemie BREEAM.

Przykładowe realizacje: biurowiec Zebra Tower, Platinium, Business Park, LC Corp, Ambassador Office w Warszawie.

biura płytki dywanowe