Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum - neutralne pod względem emisji CO2

Zrównoważone rozwiązanie podłogowe

Średnia ważona z naszych produktów Marmoleum jest neutralna pod względem emisji CO2 (od źródła po wyjście z organizacji) bez kompensacji. Marmoleum łączy wartości ekologiczne ze współczesnym wzornictwem i wnosi wkład w zrównoważony świat

Marmoleum - neutralne pod względem emisji CO2

Marmoleum – wykładzina z naturalnych surowców

• wyprodukowana z w 100% z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii;
• wyprodukowana min. w 97% naturalnych surowców;
• wyprodukowana bez dodatków PVC, PET, sztucznych dodatków oraz plastyfikatorów;
• zawiera 43% materiałów z recyclingu;
• zgodny jest z klasyfikacją REACH dot. ochrony zdrowia ludzi i środowiska;
• zawiera mączkę drzewną pozyskaną wyłącznie z lasów posiadających certyfikat PEFC (zrównoważona gospodarka leśna).

Marmoleum - neutralne pod względem CO2 (nawet bez kompensacji)

Marmoleum jest wyjątkowe, ponieważ sam produkt pochłania CO2.

Fotosynteza wszystkich roślin wykorzystywanych w Marmoleum powoduje większe pochłanianie CO2 niż emisja CO2 spowodowana transportem i przetwórstwem produkcyjnym wykładziny. Dlatego Marmoleum jest neutralne pod względem emisji CO2 od źródła po wyjście z organizacji.

Zmień świat, zaczynając od podłogi

W ostatnich latach na skutek zmian klimatycznych zachodzi wiele niepokojących zjawisk, takich jak susze, powodzie czy huragany.

Wybierając świadomie produkty neutralne dla środowiska wspólnie możemy powstrzymać globalne zmiany klimatu.

Udowodniono, że wykładziny Marmoleum są neutralne pod względem emisji CO2 od źródła po wyjście z organizacji i nie wpływa na globalne zmiany klimatyczne.

Marmoleum to najlepsza dostępna podłoga elastyczna do każdego zrównoważonego wnętrza na lata. Używając tego trwałego i w pełni naturalnego produktu w budownictwie obiektowym i mieszkaniowym możemy przyczynić się do lepszego środowiska!

Marmoleum Zmień świat, zaczynając od podłogi

Fakt: "Każdy metr kwadratowy produkowanego przez nas Marmoleum w rzeczywistości zmniejsza zawartość dwutlenku węgla w środowisku o 40 g."

Webinar: Spojrzenie w przyszłość pod względem neutralnej emisji CO2

Forbo Flooring Systems było gospodarzem międzynarodowego webinarium, w którym uczestniczyli eksperci w dziedzinie budownictwa ekologicznego: Cristina Gamboa -
CEO Światowej Rady Budownictwa Ekologicznego, oraz artysta i wynalazca - Daan Roosegaarde. Przedstawiali oni swoją wizję, jak wspólnie osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2.

Więcej informacji na temat webinaru

Deklaracje Środowiskowe Produktu EPD

W Forbo wierzymy, że otwartość, uczciwość i przejrzystość działań potwierdzających nasze zaangażowanie proekologiczne jest jedyną
słuszną drogą. Środowiskowa Deklaracja Produktu EPD jest wynikiem przeprowadzenia oceny LCA publikowanym przez niezależną
instytucję, kontrolującą raport dotyczący konkretnego produktu.

Pobierz dokumenty EPD

Etykiety ekologiczne

Zgodnie z naszą strategią zrównoważonego rozwoju korzystamy z przejrzystych systemów certyfikacji niezależnych stron trzecich na całym świecie w celu regularnej oceny naszych wykładzin.

Jest to korzystne dla Forbo Flooring Systems, ponieważ pomaga nam zwrócić uwagę na naszą strategię zrównoważonego rozwoju i znaleźć możliwość ciągłego ulepszania naszych procesów i produktów.

Wpływ na uzyskanie punktów LEED i BREEAM
Wykładzina Mamoleum może być produktem ‘użytecznym’ przy uzyskiwaniu punktów w procesie certyfikacji LEED czy też BREEAM. Punkty można zdobyć wśród takich kategorii jak produkt regionalny, łatwoodnawialny, o dużej zawartości surowca z recyklingu czy też materiał niskoemisyjny.

Czytaj więcej o etykietach ekologicznych

Marmoleum eetykiety ekologiczne