Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Wykładziny dla alergików

W ostatnich latach w krajach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce, nadano istotną rolę problemowi narastania częstości alergicznego nieżytu nosa i astmy.
Wpływ na to mają czynniki genetyczne, ale i zanieczyszczenie środowiska oraz obecność alergenów w otoczeniu człowieka.

Spośród naszej oferty szczególnie polecamy dwa rodzaje podłóg: Marmoleum oraz Flotex, które są wykładzinami przyjaznymi dla alergików i posiadają prestiżowy Certyfikat Instytutu Alergologicznego Allergy UK. Certyfikat stanowi zapewnienie że produkt został przetestowany naukowo i jest skuteczny w redukcji / usuwaniu alergenów ze środowiska alergików i astmatyków a produkty z tym certyfikatem mają znacznie mniejszą zawartość alergenów / substancji chemicznych.

BAF Seal of Approval
Marmoleum dla alergików

Marmoleum

Wykładzina Marmoleum posiada naturalne właściwości bakteriostatyczne dzięki zawartości składników pochodzących z natury, m.in. oleju lnianego. Właściwość tę wykładzina zachowuje przez cały okres użytkowania produktu zapewniając trwałą ochronę od momentu zainstalowania produktu. Badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Glasgow udowodniły, że wykładzina Marmoleum polecana jest szczególnie w miejscach, w których higiena i zapobieganie bakteriom MRSA i E. coli jest niezwykle istotna. Stanowi idealne rozwiązanie do szkół i szpitali, szczególnie w miejscach gdzie przebywają dzieci.
Wykładzina Marmoleum uzyskała 12 eko-certyfikatów, co czyni Marmoleum najbardziej ekologiczną wykładziną na świecie.

Certyfikat Alergologiczny Allergy UK Marmoleum 2018 2019
Zobacz kolekcje Marmoleum

Flotex - podłogowy chwytak alergenów

W placówkach edukacyjnych w miejscach w których chcemy zastosować wykładziną dywanową, warto wybrać Flotex. Charakteryzuje się ona krótkimi, bardzo gęstymi włóknami, które przechwytują alergeny i roztocza z powietrza i „przetrzymują” je do czasu sprzątania, nie pozwalając na głębokie przenikanie brudu. Już proste odkurzanie pozwala na usunięcie
z tej wykładziny dwukrotnie większej ilości alergenów, niż ze zwykłych dywanów.

To jedyna na wykładzina dywanowa, która uzyskała aprobatę brytyjskiego instytutu Allergy UK jako polecane rozwiązanie podłogowe dla osób cierpiących na choroby układu oddechowego i alergie.

Flotex Vision  wykładziny podłogowe  w placówkach edukacyjnych