Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Kolorystyka w pomieszczeniu biurowym

Kolorystyka pomieszczenia wpływa w dużym stopniu na to, jak firmę odbierają klienci. Dzieje się tak za sprawą podświadomości, do której przemawiają “obrazy”. Wizerunek firmy jest oceniany od pierwszego momentu wejścia do budynku. Warto zainwestować w kolorystykę pomieszczeń biurowych, które przywołują pozytywne skojarzenia, a jednocześnie sugestywnie nawiązują do profilu działalności firmy.

Ogólnoużytkowa przestrzeń biurowa
Przy projektowaniu przestrzeni biurowej należy zastanowić się nad odpowiednim doborem kolorystyki, aby uzyskać zadowalający efekt.

Błękity i zielenie tworzą spokojną, odprężąjącą atmosferę, jendakże warto dla równowagi wprowadzić mocniejsze tonacje. Odrobina czerwieni, pomarańczy czy żółci wprowadzi właściwe proporcje, zwiększy przepływ energii w firmie, a co za tym idzie, również wydajność pracowników.

Zbyt dużo czerwieni może podświadomie wzmagać agresywne zachowania. Zbyt wiele pomarańczy może zbytnio rozluźnić atmosferę, gdy tymczasem zbyt wiele żółci powoduje u niektórych niepokój.

Pomieszczenia szkoleniowe
Turkus to kolor odpowiedni do sal szkoleniowych. Nie tylko potęguje kreatywność, ale również ucisza, rozluźnia nerwy tych, którzy przemawiają przed publiką.
Żółć z kolei pozwala lepiej zapamiętać treść, dlatego warto wykorzystać ten kolor np. w polu widzenia słuchaczy.

źródło: http://www.empower-yourself-with-color-psychology.com/office-colors.html

płytki dywanowe w obiektach biurowych