Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Alergia - choroba cywilizacyjną XX wieku

W ostatnich latach w krajach Unii Europejskiej, w tym również w Polsce, nadano istotną rolę problemowi narastania częstości alergicznego nieżytu nosa i astmy.
Wpływ na to mają czynniki genetyczne, ale i zanieczyszczenie środowiska oraz obecność alergenów w otoczeniu człowieka. Badania przeprowadzone w ostatnich kilku latach w Polsce pod patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego wykazały znamiennie wyższą częstość chorób alergicznych u dzieci zamieszkujących w dużych miastach w porównaniu z dziećmi ze środowiska wiejskiego.
Wyniki potwierdzają wpływ czynników środowiskowych na choroby alergiczne, którego skutki są fatalne dla dzieci, młodzieży i młodych pracujących dorosłych. Alergia w tych grupach jest odpowiedzialna za najwyższą chorobowość
i znaczne upośledzenie jakości życia i stanowi istotny problem wydolności edukacyjnej i zawodowej. *

*źródło: http://www.ecap.pl/

BAF Seal of Approval
Marmoleum wkładziny podłogowe w szkołach

Marmoleum

Wykładzina Marmoleum posiada naturalne właściwości bakteriostatyczne dzięki zawartości składników pochodzących z natury, m.in. oleju lnianego. Właściwość tę wykładzina zachowuje przez cały okres użytkowania produktu zapewniając trwałą ochronę od momentu zainstalowania produktu. Badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Glasgow udowodniły, że wykładzina Marmoleum polecana jest szczególnie w miejscach, w których higiena i zapobieganie bakteriom MRSA i E. coli jest niezwykle istotna. Stanowi idealne rozwiązanie do szkół i szpitali, szczególnie w miejscach gdzie przebywają dzieci.
Wykładzina Marmoleum uzyskała 12 eko-certyfikatów, co czyni Marmoleum najbardziej ekologiczną wykładziną na świecie.
List referencyjny

Marmoleum Certyfikat Allergy UK
Zobacz kolekcje Marmoleum

Wykładzina Flotex uzyskała aprobatę Instytutu Allergy UK

Gładkie włókna nylonowe pochłaniają alergeny występujące w powietrzu, które są następnie usuwane w trakcie prostego odkurzania.
Flotex posiada zalety trwałego, trudnościeralnego i łatwego w utrzymaniu elastycznego materiału podłogowego z właściwościami akustycznymi i wygodą, jakie daje wykładzina dywanowa. Dzięki zawartemu w podłożu systemowi ochrony mikrobiologicznej Sanitized, tworzy skuteczną ochronę przed rozwojem bakterii oraz grzybów.
Zalety produktu zostały docenione przez dyrektorów przedszkoli i innych placówek w całej Polsce.

Flotex Certyfikat Allergy UK
Zobacz kolekcje Flotex

Flotex Vision  wykładziny podłogowe  w placówkach edukacyjnych