Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Nasze kamienie milowe

2013
Włączenie Forbo Bonding Systems do Forbo Flooring Systems do sekcji budowlanej.

2012
Utrzymanie pozycji czołowego dostawcy klejów przemysłowych, w tym syntetycznych polimerów, na wiodących rynkach, które należały wcześniej do dywizji Bonding Systems.

Kontynuacja rozwoju chemii budowlanej poprzez niezależną jednostkę w dywizji Flooring Systems.

2008
Przejęcie firmy Bonar Floors, głównego europejskiego producenta wykładzin obiektowych. Dzięki temu Forbo Flooring Systems umacnia swą pozycję wiodącego dostawcy obiektowych elastycznych wykładzin podłogowych.

Forbo przejmuje firmę Fenner Dunlop (Charlotte) Inc. North America, producenta lekkich pasów transmisyjnych PVC, umacniając tym samym sekcję Forbo Movement Systems.

2007
Nowa strategia marki i wzrostu; trzy odrębne sekcje – wykładzin, klejów i pasów – w zmienionej nazwie Flooring Systems, Bonding Systems i Movement Systems, rozpoczynają swoją działalność wspólnie pod marką Forbo.

2004 – 2006
Decyzje prowadzące do zespolenia trzech odrębnych sekcji. Prowadzone badania i planowane zmiany mające na celu podniesienie dochodowości firmy. Przejęcie chińskiego producenta klejów termotopliwych i na bazie wody.

2000 – 2003
Sekcja klejów, dzięki przejęciu firmy Swift, działającej na całym świecie - od USA, po Europę i Azję, nabiera światowego charakteru. Sekcja pasów obejmuje swym działaniem Wielką Brytanię. Linoleum i PVC łączą się i powstaje Forbo Flooring. Mamy trzy strategiczne sekcje: Wykładziny, Kleje i Pasy.

2000 i 2001
Nowa strategia skupiająca się na trzech obszarach: Linoleum, PVC, Pasy i Kleje. Nie zajmujemy się profilami, elementami dekoracyjnymi i wykładzinami tekstylnymi. Dywany są produktem pobocznym. Umacnianie klejów poprzez przejęcie kilku mniejszych firm.

1996 – 1998
Okładziny ścienne i laminaty schodzą na dalszy plan.

1 kwietnia 1995
Forbo Novilon otwiera działalność w Polsce.
Kilka miesięcy później dołącza Forbo Krommenie.

1994
Przejęcie Siegling - producenta pasów transmisyjnych.

1975 – 1994
Forbo ewoluuje do światowej grupy działającej na pięciu kontynentach: przejęcie fabryki w Wielkiej Brytanii; podział na okładziny ścienne i laminaty.

1973 i 1974
Kleje odłączają się od sekcji linoleum i działają niezależnie.
Continentale Linoleum Union zmienia nazwę na Forbo odzwierciedlając bogate portfolio produktów i usług.

1950 – 1973
Dywersyfikacja produktów na dywany i PVC.

1928
Trzech producentów linoleum – z Niemiec, Szwecji i Szwajcarii tworzy Continentale Linoleum Union.

historia forbo