Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Marmoleum Design Challenge

Dezeen i Forbo Flooring połączyły siły, aby ogłosić globalny konkurs na wykonanie projektu, w którym architekci i projektanci wnętrz podejmują wyzwanie w celu zaprojektowania „przestrzeni w przestrzeni” promującej dobre samopoczucie, przy użyciu naturalnych materiałów podłogowych Marmoleum Forbo Flooring.

Założeniem projektu jest stworzenie inspirującej przestrzeni, która zapewnia relaks i poprawia samopoczucie w środowiskach takich jak szpitale, szkoły i biura, w której można się bawić, uczyć, pracować lub odpoczywać.

Marmoleum, najlepsza naturalna podłoga

Marmoleum upiększa przestrzenie wewnętrzne, oferując rzeczywiste i atrakcyjne wizualnie połączenie ze światem przyrody. Nie powoduje alergii, nie przyczynia się do rozwoju drobnoustrojów, nie zawiera ftalanów i tym samym zapewnia zdrową atmosferę w pomieszczeniu. Marmoleum wytwarzane jest do 98% z surowców naturalnych i dlatego jest przyjazne dla klimatu od urowców do opuszczenia fabryki, bez kompensacji.

Wybierając Marmoleum do swojego projektu nie tylko dokonujesz świadomego ekologicznie wyboru, ale także stawiasz na biofiliczny design, tworząc w ten sposób wnętrza, które rezonują z ludzką potrzebą kontaktu z naturą.

Odkryj Marmoleum
Zobacz pełną kolekcję Marmoleum

Marmoleum Solid - 2024

Konkurs

Uczestnicy mają za zadanie zaprojektowanie podłogę o powierzchni 10 metrów kwadratowych, która będzie możliwa do zainstalowania w pomieszczeniach wewnętrznych takich obiektów jak szpitale, szkoły lub biura. Konkurs nie dotyczny powierzchni mieszkalnych.

Marmoleum musi być zaprojektowane jako podłoga, jednak można również zaprojektować montaż cześci na ścianach do wysokości jednego metra. Oprócz Marmoleum uczestnicy mogą również zastosować materiał nawierzchniowy Furniture Linoleum i Bulletin Board na obiektach znajdujących się w pomieszczeniu.

W konkursie może wziąć udział każda osoba, która ukończyła 18 rok życia, z dowolnego kraju na świecie, która zawodowo lub edukacyjnie zajmuje się architekturą i designem.

Co otrzymasz w zamian?

Nagroda pieniężna dla zwycięzcy wynosi 5000 funtów brytyjskich i jest przyznana za pośrednictwem Dezeen, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany, zamontowany i wystawiony w salonie ekspozycyjnym Forbo Flooring w Holandii.

Zwycięzca zostanie również zaproszony do wzięcia udziału w uroczystym wydarzeniu inauguracyjnym w Holandii, podczas którego będzie miał okazję spotkać się z członkami jury i kluczowymi osobami w Forbo Flooring.

Publikacja zwycięskiego projektu w serwisie Dezeen i jego kanałach oraz w mediach społecznościowych, a także za pośrednictwem różnych kanałów społecznościowych Forbo Flooring na całym świecie zapewni zwycięzcy znaczący rozgłos.

Członkowie Jury

Jak wziąć udział

Aby wziąć udział w konkursie, uczestnicy muszą zarejestrować się poprzez poniższy formularz. Otrzymasz pakiet informacyjny zawierający dwie próbki Marmoleum, umożliwiające zapoznanie się z materiałem.

W wiadomości e-mail z potwierdzeniem znajduje się link do przesłania projektu.

Wszystkie projekty należy przesłać najpóźniej 30 kwietnia 2024 r. do godziny 00:00 CET.

Marmoleum Design Challenge – brief i zasady (w j. angielskim)

Kiedy zarejestrujesz się przed 21 marca, otrzymasz ekskluzywny dostęp do specjalnego szczegółowego przeglądu produktów online z pytaniami i odpowiedziami, w którym możesz uzyskać bezpośrednie informacje o Marmoleum, kolekcji i konkursie, można również otrzymać możliwość zadawania pytań jednemu z członków jury i uzyskać podstawowe informacje.

Przed przystąpieniem do udziału w konkursie wszyscy uczestnicy muszą zapoznać się z regulaminem konkursu i zaakceptować go.

Marmoleum Design Challenge – Regulamin (w j.angielskim)

Najpierw rejestrujesz się, aby wziąć udział.
W mailu potwierdzającym znajduje się link, za pośrednictwem którego można przesłać swoją interpretację wyzwania. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2024 r. Zgłoszenia należy nadsyłać w języku angielskim.

Prosimy o podanie następujących informacji:

  • Nazwa projektu

  • Opis pomysłu na projekt i wyjaśnienie, w jaki sposób spełnia on założenia (maksymalnie 500 słów)

  • Minimum pięć i maksymalnie 10 trójwymiarowych wizualizacji prezentujących pomysł

  • Tablica nastrojów (Mood board) materiałów wykorzystanych w projekcie

  • (Opcjonalnie) Film lub animacja przedstawiająca pomysł (przesłana za pośrednictwem adresu URL)

  • Każdy przesłany obraz powinien być pojedynczym obrazem, wolnym od logo i tekstu. Powinny to być pliki JPG o minimalnej rozdzielczości 72 dpi i maksymalnym rozmiarze pliku 1 MB każdy.

Moodboard - Marmoleum Solid

Forbo Flooring

Forbo Flooring Systems to zaufany i globalny dostawca wysokiej jakości pokryć podłogowych, takich jak linoleum, LVT, płytki dywanowe, podłogi winylowe i podłogi wejściowe.

Dezeen

Dezeen to najbardziej wpływowy na świecie magazyn o architekturze, wnętrzach i designie, mający ponad trzy miliony czytelników miesięcznie i ponad siedem milionów obserwujących w mediach społecznościowych.