Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

manufaktura DOM ARCHITEKTÓW / dom na Śląskiej wsi

  • Wooden houses manufacture Poland_Furniture Linoleum 4023_Marmoleum FR2 3139
  • dom architekta
  • Wooden houses manufacture Poland_Furniture Linoleum 4023
  • Wooden houses manufacture Poland_Marmoleum FR2 3139
  • dom architekta
  • dom architekta
  • dom architektaKuchnia została wykonana w budynku zaprojektowanym i zrealizowanym w naszej manufakturze. Jest to obiekt w konstrukcji drewnianej, prefabrykowanej. Realizując nasze budynki i ich wnętrza korzystamy z ekologicznych, naturalnych materiałów, czyniąc nasze obiekty zdrowymi dla ich mieszkańców. Staramy się także by wszystkie nasze działania miały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Drewniana kuchnia, wykończenie frontów Forbo Furniture Linoleum oraz zastosowanie kamienia stało się więc naszym naturalnym wyborem.
Korpusy kuchenne zostały wykonane z płyt z drewna klejonego krzyżowo. Fronty z płyty MDF obustronnie pokrytych linoleum meblowym Forbo w kolorze czarnym. Do zabezpieczenia krawędzi frontów zastosowaliśmy obłóg dębowy, co w połączeniu z piękną matową powierzchnią frontu nadało całości indywidualnego charakteru. Blaty wykonaliśmy z kamienia naturalnego a wszystko razem nadało kuchni elegancji i wyrafinowania. Z uwagi na umiejscowienie zabudowy kuchennej w otwartej przestrzeni pokoju dziennego aspekt estetyczny poza kwestią funkcjonalności kuchni miał kluczowe znaczenie. Okładzinę Forbo Furniture Linoleum zastosowaliśmy również do pokrycia/zabezpieczenia ściany przy zabudowie kuchennej a Forbo Marmoleum jako wykończenie podłóg. Klient zdecydował się na dom o eklektycznym wnętrzu. Zaskakujące połączenie starych mebli i antyków ze współczesnymi odpowiednio dobranymi materiałami wykończeniowymi, jakim niewątpliwie jest ponadczasowy Forbo Furniture Linoleum, nadało wnętrzu piękny i zindywidualizowany efekt.
Produkty Forbo dostępne są dla pełnej gamy zastosowań, co dla pracy architekta jest nie bez znaczenia, ale jednocześnie są bezpieczne dla pracowników i przyszłych posiadaczy naszych domów. Nie tylko „zdrowe” materiały, ale również szeroko rozumiana ich eksploatacja ma ogromne znaczenie. Wykańczając wnętrza wyłącznie naturalnymi materiałami mamy również na uwadze, iż dobrze się starzeją, zachowując swoją funkcjonalność i atrakcyjność na długie lata.
Zwracają się do nas klienci zarówno świadomi zalet, które dają naturalne materiały, ale również tacy, których zaskakuje ta wiedza. Sądzimy iż w obecnych czasach rola architekta powinna nieść ze sobą dużą odpowiedzialność w tej kwestii. My stawiamy jej czoła. Wiemy, że budynek dzięki odpowiednio dobranym materiałom zaczyna emanować dobrą energią i tworzy przyjazną i zdrową przestrzeń do życia.

Lokalizacja Katowice, Poland
Projektant DOM ARCHITEKTÓW architekci Walenty Durka, Emilia Durka-Zielińska
Wykonawca generalny Manufaktura DOM ARCHITEKTÓW architekci Walenty Durka, Emilia Durka-Zielińska
Fotograf Emilia Durka-Zielińska

Dokumenty

  • Document