Wybierz kraj

Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2
Pulldown 2

Forbo stories

Nasze historie

 • Trendy w projektowaniu

  Moc kwiatów

  Trendy w projektowaniu

  Trendy w projektowaniu - czytaj

  Kwiaty w aranżacji wnętrz mogą wpływać na nasz nastrój, zdrowie i samopoczucie. To w szczególności zainspirowało zespół projektowy Forbo do stworzenia nowej kolekcji drukowanych wzorów, które występują na wykładzinie Flotex oraz na wykładzinie PCV.

 • new marmoleum jws

  Krąg życia Marmoleum

  Nowe Marmoleum ze starej podłogi

  Krąg życia Marmoleum

  We współpracy z Politechniką w Delft odnowiliśmy Wydział Elektrotechniki, Matematyki i Informatyki (EEMCS). 20-letnie podłogi Marmoleum w budynku są teraz w całości poddane recyklingowi, co jest unikatowe w świecie linoleum.

 • FFM_Needlefelt_Roomshot

  Zdrowsze wnętrza

  Lepsza jakość powietrza

  Lepsza jakość powietrza

  Ostatnia pandemia przyniosła ze sobą niezliczone, oczywiste wyzwania. Przy okazji skłoniła nas również do zastanowienia się nad wpływem środowisk, w których przebywamy, na nasze zdrowie. Czytaj więcej.

 • Marmoleum Linear

  Marmoleum Linear

  Kulisy kolekcji

  Kulisy kolekcji: Marmoleum Linear

  Niedawno odświeżyliśmy naszą kolekcję Marmoleum Linear, zaprojektowaną po to, aby dodać ciepła i komfortu pomieszczeniu oraz odzwierciedlić zmieniające się trendy w budynkach użyteczności publicznej.
  Czytaj więcej.

 • Kolor roku Pantone 2022

  Design Trends

  Kolor roku Pantone 2022

  Kolor roku Pantone 2022

  Pantone ogłosił swój Kolor Roku 2022: PANTONE 17-3938 Very Peri. Według Pantone jest to żywy kolor, który prezentuje energiczną, radosną postawę i dynamiczną obecność, która zachęca do odważnej kreatywności i pomysłowej ekspresji. Zapytaliśmy Dorothé Kessels, naszą Global Director Design, o jej przemyślenia na temat nowego Koloru Roku.

 • Terrazzo, historia ponadczasowego piękna

  Terrazzo

  historia ponadczasowego piękna

  Terrazzo, historia ponadczasowego piękna

  Terazzo jest czymś więcej niż tylko materiałem podłogowym. Jest to estetyka wzornictwa o długiej historii, która do dziś wywiera wyjątkowy wpływ.

 • marmoleum roadshow

  Marmoleum Roadshow

  Wyruszyliśmy w trasę!

  Wyruszyliśmy w trasę!

  Nasza ciężarówka Marmoleum jest już w drodze do Ciebie. Od teraz do czerwca 2022 będziemy podróżować po Europie naszą ciężarówką Marmoleum, aby pokazać, dlaczego Marmoleum jest tak pięknym i zrównoważonym produktem.

 • Renoleum Christien m marmoleum series

  Marmoleum stories

  nasze historie o Marmoleum

  Marmoleum stories

  Marmoleum Stories to seria sfilmowanych portretów ludzi dzielących się swoim doświadczeniem z naszym Marmoleum.

 • trends 2021

  Raport trendów

  Nasze kierunki trendów na rok 2021

  Nasze kierunki trendów na rok 2021

  Na początku sierpnia nasz zespół projektowy opublikował raport Kierunki trendów 2021, dający wgląd w aktualne trendy w projektowaniu oraz trendy, które widzimy na nadchodzący rok. Projektanci: Marijke Griffioen, i Thomas Eurlings wyjaśniają, w jaki sposób powstał ten raport i jakie według nich są najważniejsze trendy, które należy śledzić.

 • recycling

  Recykling Forbo

  Recykling Forbo w praktyce

  Recykling Forbo

  W Forbo Flooring Systems jesteśmy zaangażowani w przekształcanie wszystkich naszych procesów i produktów tak, aby wspierały gospodarkę o obiegu zamkniętym.

 • Faust_Linoleum

  Od pasji do linoleum

  Wywiad z Antonią Faust

  Od pasji do linoleum

  Kiedyś Volker Weinert, przyjaciel i projektant, zainspirował mojego ojca do użycia linoleum jako okładziny na powierzchni stołu. W latach 90. wśród berlińskich architektów linoleum było mało znane.

 • FRB MARBLED3

  Znajdując magię

  w mieszaniu materiałów

  Znajdując magię w mieszaniu materiałów

  Przy coraz większej koncentracji na tworzeniu wnętrz o bardziej „żywym” wyglądzie, podkreślających trend środowisk niesformalizowanych, wielu projektantów przełamuje uprzednio przyjęte konwencje, zestawiając pozornie odmienne materiały, wykończenia i style, aby stworzyć bardziej płynne przestrzenie.

 • Biophilic Design

  Zdrowa dawka natury

  Projektowanie biofiliczne

  Projektowanie biofiliczne

  Na poziomie projektowania wnętrz, ta podwyższona świadomość ekologiczna wyraża się w tendencji do zrównoważonego rozwoju. W ten sposób doszło do zatarcia granicy między otoczeniem zewnętrznym a wnętrzem. Przede wszystkim, za sprawą trendu jakim jest biofilia.

 • flexible linoleum

  Marmoleum

  Projektowanie z linoleum

  Projektowanie z linoleum

  Linoleum to 160-letnia innowacja.
  Tym, co wyróżnia ten materiał, są jego nieograniczone nowe możliwości. Jednym z wyzwań, przed którymi stoi nasze studio projektowe, jest identyfikacja tych możliwości i przełożenie ich na nowy wygląd zgodny z współczesnym duchem czasu.

 • Medium-Assendelft

  Linoleum

  Sposób na zrównoważony rozwój

  Sposób na zrównoważony rozwój

  Linoleum Forbo jest dobre z natury
  Składniki do produkcji linoleum w okresie wzrostu wychwytują więcej szkodliwego dla klimatu CO2 niż jest generowane podczas produkcji tego materiału, o ile zostanie wyprodukowany we właściwy sposób, tak jak to robi Forbo.

 • Tessera Chroma

  Zmiana w projektowaniu

  Dynamika budynku

  Dynamika budynku

  Nastąpiła zmiana w projektowaniu segmentów.
  Wcześniej była wyraźna jednolitość; szpital wyglądał jak szpital, a biuro projektowano tak, by było dokładnie tym, czego można oczekiwać od biura: po prostu miejscem pracy.

 • Peaks and Plains Offices

  Linoleum

  Wyjście linoleum ponad podłogę

  Wyjście linoleum ponad podłogę

  Naturalnie gładka i trwała natura linoleum doskonale nadaje się do wykończenia wszelkiego rodzaju powierzchni. Ten wszechstronny materiał coraz częściej wykorzystuje się do szerszego zakresu prac niż tylko tworzenia pięknych podłóg.
  Marijke Griffioen, starszy projektant w Forbo Flooring Systems Październik 2019 r

 • Anna Ray Artist Talk at the Festival of Making 2019

  Poznaj twórcę:

  Anna Ray

  Anna Ray

  Na początku roku znana artystka tekstylna, Anna Ray, spędziła trzy miesiące w fabryce w Bamber Bridge, tworząc dzieła inspirowane kolorami i przędzą używaną do produkcji płytek dywanowych. Następnie zaprezentowała swoje dzieła na tegorocznym National Festival of Making w Blackburn, Lancashire.

 • Coral_Brush_Roomshot

  Handel detaliczny

  dobre pierwsze wrażenie

  Handel detaliczny

  Budowanie pozytywnych doświadczeń klienta zaczyna się od momentu, w którym klient stawia stopę w budynku. Louise Serjeant, Menedżer ds. Kluczowych Klientów w Wielkiej Brytanii, omawia znaczenie wyboru skutecznego systemu mat wejściowych dla obiektów handlowych.

 • BIM

  BIM

  W sektorze opieki zdrowotnej

  BIM w sektorze opieki zdrowotnej

  Wiadomym jest, że BIM od pewnego czasu stał się kluczowym narzędziem w branży budowlanej. BIM sprawdza się na każdym etapie projektu budowlanego, od przedmiarowania i ofertowania, po projektowanie i produkcję, a także ostateczną budowę i montaż wyposażenia.

 • Allura Fusion

  Doznania sensoryczne

  Podłogi na zamówienie

  Podłogi na zamówienie

  W związku z konkurencją na rynku, firmy nieustannie szukają sposobów na wyróżnienie się. Niezależnie od tego, czy jest to unikalny branding, czy kampanie marketingowe - firmy szukają możliwości wyróżnienia się - szczególnie w branży handlu detalicznego, hotelarskiej i rekreacyjnej, gdzie chodzi o przyciągnięcie jak największej ilości osób.

 • smukłe krzesło

  Smukłe krzesło

  Być może nie mato nic wspólnego...

  Smukłe krzesło

  „Być może nie ma to nic wspólnego z ciepłem, ale i tak jest to coś gorącego”, mówi projektant Elvin den Haan o swoim i Jana Nijlanda najnowszym krześle Lonc: Slim. To krzesło jest nie tylko tłoczone na zimno, ale jest również wytwarzane przy użyciu produktu ubocznego z fabryki linoleum w Zaanstreek, Forbo.

 • Marmoleum Marbled Splash 3430

  Świadomy wybór

  Neutralnośc pod kątem emisji CO2

  Neutralnośc pod kątem emisji CO2

  Podążając za powolnymi postępami w paryskim porozumieniu klimatycznym, Mark Bauer, specjalista ds. Środowiska w Forbo Flooring Systems wyjaśnia, dlaczego wszyscy powinniśmy dążyć do świadomego wyboru, zrównoważonych materiałów budowlana - a także przyjrzeć się różnicy między kompensacją emisji a produkcją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

 • Tessera_Cloudscape_Nexu

  Współpraca

  połączone przestrzenie

  połączone przestrzenie

  W 2017 r. koszt wynikający ze spadku produktywności spowodowany nieobecnością pracowników osiągnął zdumiewającą kwotę 18 miliardów funtów w samej Wielkiej Brytanii.

 • Nendo

  Biuro

  Ku nowemu środowisku pracy

  Ku nowemu środowisku pracy

  Spotykamy się we wtorek po południu. Przestronna kawiarnia w Amsterdamie wydawała się idealnym miejscem do pracy nad tym artykułem, biorąc pod uwagę, że 80% kreatywnych inspiracji jest wynikiem nieformalnych spotkań.